'Turu Geçmek İçin Mücadele Ediyoruz' - Antu.com

 

"Turu Geçmek İçin Mücadele Ediyoruz"
Teknik Direktörümüz Phillip Cocu ile oyuncumuz Yassine Benzia, Anderlecht maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Teknik Direktörümüz Phillip Cocu, “Yarın önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Yarın üçüncü maçımızı oynayacağız. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Turu geçmek için mücadele ediyoruz. Kesinlikle hedefimiz bu.” derken, Yassine Benzia ise “Fenerbahçe, çok büyük bir kulüp ve biz de çok büyük bir kulübün formasını giydiğimizin farkındayız.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçemiz, UEFA Avrupa Ligi D Grubu üçüncü maçında, 25 Ekim Perşembe günü Constant Vanden Stock Stadı`nda, Belçika’nın Anderlecht takımıyla karşılaşacak. Mücadele öncesinde maçın oynanacağı stadyumda düzenlenen basın toplantısına Teknik Direktörümüz Phillip Cocu ile oyuncumuz Yassine Benzia katıldı.

Yassine Benzia: Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün formasını giydiğimizin farkındayız

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Yassine Benzia, “Öncelikle merhaba. Son zamanlarda evet, iki forvetle sahaya çıktık. Ama U19 ve U21 takımları çok zaman önceydi, benim için çok geride kalan yıllar. Ama yine de oynayabilecek durumdayım; eğer hocamızın böyle bir ihtiyacı olursa ve gerekirse. Ben şu anda hocamız ne derse onu yapmakla yükümlüyüm. Eğer hocamız orta sahada oynamamı uygun görürse orta sahada oynarım, daha önde oynamamı uygun görürse daha önde oynarım.” dedi.

Kulübümüzün büyüklüğünden bahsederek sözlerini noktalayan Yassine Benzia, “Fenerbahçe, çok büyük bir kulüp ve biz de çok büyük bir kulübün formasını giydiğimizin farkındayız. Çok üzücü skorlar aldık, çok kötü skorlar aldık. Kesinlikle iyi bir durumda olmadığımızın da bilincinde olduğumuzu söylemek istiyorum. Fenerbahçe, lig tablosunun en üst sıralarında ye almayı hak eder, her zaman. Şu anda belki kader mi diyelim, bizi bu noktaya getirdi. Şu anda gerçekten çok kötü durumda olduğumuzu biliyoruz. Tek yapabileceğimiz şey çalışmak, daha çok çalışmak ve bu durumdan çıkmaya gayret göstermek. Belki daha birlik olmalıyız, skorların dengesini pozitif tarafa doğru kaydırmalıyız, artık. Bunun için de her şeyi yapacağız. Maçlar kazanabilmek, üst üste maçlar kazanmaya başlayabilmek için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Phillip Cocu: Turu geçmek için mücadele ediyoruz

Futbolcumuz Yassine Benzia’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Phillip Cocu, sözlerine ilk olarak takımımız için son derece önemli bir maça çıkacaklarının altını çizerek başladı.

Sözlerine yarın oynayacağımız karşılaşma ile ilgili görüşlerini belirterek başlayan Teknik Direktörümüz Phillip Cocu, “Yarın önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. İlk karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmıştık, bildiğiniz gibi. İkinci karşılaşmayı ise kazanmıştık. Bu iki maçın ardından üçüncü maçımızı oynayacağız, yarın. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Turu geçmek için mücadele ediyoruz. Kesinlikle hedefimiz bu. Çok kaliteli bir takımla karşılaşacağız. Birkaç oyuncusunu da tanıyorum, rakibimizin. İlk iki karşılaşmada iyi skorlar alamadılar ama onların maçlarını izledim ve daha fazlasını hak ettiklerini düşünüyorum. Kesinlikle bizim için kolay bir deplasman karşılaşması olmayacak. İyi bir skor almak istiyoruz. Eğer iyi bir skor alırsak iyi bir pozisyona geleceğiz. Hedefimiz de bu zaten.” dedi.

Son oynanan maçlara bakıldığında takımımızın organizasyon ve taktik disiplin açısından daha iyi noktaya geldiğini, “Öncelikle birinci sorunuzu cevaplamak istiyorum. Evet, yarınki maç için planımız hazır. Aslında sadece Avrupa karşılaşmasında değil, son oynadığımız birkaç maçta da takımımızın dengesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Organizasyon ve taktik disiplin açısından daha iyi noktaya geldik ve daha iyi bir görüntü çizdik bana göre. Son karşılaşmalarda kalemizde herhangi bir gol görmedik. Sezon başında, daha önceki dönemlerde bu problemi yaşamıştık. Şu anda bana göre geliştirmemiz gereken en önemli nokta, kale önündeki ofansif etkinliğimiz. Şu anda o noktayı geliştirmemiz gerekiyor. Yarın nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz. Nasıl oynayacağımızı da biliyoruz.” şeklinde açıklayan Phillip Cocu, Andre Ayew’in sakatlığına ilişkinse, “İkinci sorunuza yani Andre Ayew kısmına gelecek olursak da, Andre evet, bizimle beraber seyahat etti ve burada bizimle. Onun sakatlığı büyük bir sakatlık değildi. Bacağının üst bölgesine bir darbe gelmişti, şimdi antrenmanda deneyecek. Eğer antrenman onun için iyi giderse ve vücudu herhangi bir reaksiyon göstermezse o zaman yarın için oynayabilecek duruma gelecektir. Öncelikle bir bekleyelim ve antrenmanı görelim. Antrenman nasıl geçecek, ondan sonra göreceğiz durumunu.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Cocu, yabancı bir basın mensubunun eski öğrencisi olan Zakaria Bakkali ile ilgili sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:
“Çok yetenekli bir oyuncu. Ben PSV A takımına ilk geldiğimde çok genç yaştaydı.16 yaşındaydı ama o yaşta bile onun kalitesini gayet iyi bir şekilde görebiliyordunuz. Diripling yeteneği üst düzeyde olan bir oyuncu. Bu dönemlerde inişli çıkışlı bir performans gösterdi ama onun yaşında normaldir. Şu anda gideceği yolu bulmaya çalışıyor. Şu anda burada, son birkaç karşılaşmada iyi performanslar gösterdi açıkçası. Kaliteli bir oyuncu ve kaliteli oyunculara her zaman dikkat etmeniz lazım. Bizim için de aynı durum geçerli. Kaliteli oyuncuların güçlü yanlarını durdurmaya çalışacağız. Onun kuvvetli oyununu oynamasına izin vermeyeceğiz. Gerçekten çok yetenekli bir oyuncu.”

Hollandalı teknik adam sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Hep birlikte çalışıyoruz ve birlikte daha iyi olmaya gayret gösteriyoruz. Maçları kazanalım ya da kaybedelim bu durum değişmiyor. Baskı arttıkça her oyuncudaki mental sorun da daha yukarıya doğru çıkıyor. Bazı oyuncular vardır, bu baskının daha fazla olmasını severler. Şu anda da daha fazla baskı olan bir duruma geldik. Bazı oyuncular baskı büyüdükçe kendileri de büyürler. Bu baskıyla yaşamayı severler. Ama bazı oyuncular da çok fazla baskı olmasını sevmezler. Bir önceki maçın ardından da söylemiştim: Rakibimize baktığımızda birçok bireysel oyuncuya odaklanabiliriz ama biz kolektif olarak iş yapmalıyız, bireyselliğe odaklanarak değil. Kolektif olarak bir şeyler başarmalıyız. Takım halinde başarmalıyız, demiştim. Forvetlerimizi eğer doğru pozisyonda topla buluşturursak o zaman goller gelecektir. Şöyle de bir durum var; forvetler bazen 1-2 gol atarsa o baskı üzerlerinden kalkar ve her maç gol atmaya başlarlar. Böyle bir durumun da olduğunu sıklıkla görürüz. Örneğin Michael Frey ve Soldado için bu durum geçerli. Gerçekten gol atmaya ihtiyaçları var. Belki bir şans golü, belki birine çarpıp giren bir gol bile çok şeyi değiştirebilir. Bütün özgüvenlerini bambaşka bir noktaya taşıyabilir. Çünkü gol atma kaliteleri olduğunu antrenmanlarda da görebiliyoruz. Forvet oyuncuları sonuçta golle yaşarlar. Golden beslenirler. Umuyorum yarın bu üretkenliklerini sahaya yansıtabilirler, takıma katkı verirler, bunun ötesinde kendilerine de katkı sağlayabilecekleri akşam olur.”

Son olarak maç maç düşünerek hareket ettiklerini dile getiren Teknik Direktörümüz Cocu, “Bizim için tek önemli şey iyi skorlar alabilmek. Buna ihtiyacımız var ve iyi skorlar almak istiyoruz. Avrupa’da da mücadelemize devam ediyoruz ve bu turu geçmek istiyoruz, gruptan çıkmak istiyoruz. Şu anda Avrupa için de bir mücadelemiz söz konusu. Eğer pazar gününü düşünüp bir seçim yaparsanız ve bu düşünceyle sahaya çıkıp iyi skor alamazsanız o zaman pazar günkü maçı da etkileyebilir, alamadığınız o iyi skor. O nedenle hayır, biz sadece bu maça konsantre olmuş durumdayız. Bu maçı bitireceğiz, dinleneceğiz ve ondan sonra tekrar bir sonraki maç için hazır olacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=77&kID=8050


24.10.2018

Haber Ara

Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!
Türk spor tarihinin en kara olaylarından biri bundan 5 yıl önce yaşandı. Fenerbahçe Futbol A Takımı’nın otobüs ...

Haziran`a Kadar Futbol Yok
Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen "Koronavirüsle Mücadele Eşgü ...

Konukevimiz Sağlık Personelinin Hizmetinde
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs ile mücadelede, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her adımı ...

Vedat Muriqi Instagram`da Konuştu
Takımımızın golcü ismi Vedat Muriqi, FBTV (@fbtv) Instagram canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu ...

Açıklama
Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın ve Erkek Voleybol Takımları ile Basketbol Kadın takımımızda sporcu, teknik ve ida ...

Tokyo Olimpiyatları Ertelendi
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Koronavirüs nedeniyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları`nın 23 Temmuz- ...

Bilgilendirme
Futbol A Takımımızın oyuncuları, teknik kadrosu ve idari çalışanları bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri`nde k ...

Bilgilendirme
Erkek Basketbol A Takımımızda yapılan rutin kontroller sonrasında A Takımımızdan bazı oyuncularımız ile idari ...

Emre Belözoğlu`ndnan Açıklamalar
Takımımızın Kaptanı Emre Belözoğlu, hem dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip Corona virüs (Covid-19 ...

Ligler Ertelendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen, "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı"ndan s ...

Çanakkale Zaferimizin 105. Yılı
Dünya tarihine geçen en önemli muharebelerden Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, Hes Kablo Kayserispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığı günün ikinc ...

Fenerbahçe Beko 84-75 Tofaş
ING Basketbol Süper Ligi 23. hafta maçında Tofaş’ı konuk eden Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, karşı ...

Konyaspor 1-0 Fenerbahçe
Fenerbahçemiz, Süper Lig`in 26. haftasında deplasmanda İttifak Holding Konyaspor’a 1-0 mağlup oldu. Rakibimizi ...

İlk Onbirimiz
Süper Lig 26. hafta mücadelesinde deplasmanda Konyaspor ile mücadele edecek olan Fenerbahçemiz sahaya şu onbir ...

Fenerbahçe HDI 3-0 İnegöl Belediyesi
Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Efeler Ligi 22. hafta ve son maçında İnegöl Beled ...

Galatasaray 80-77 Fenerbahçe Öznur Kablo
Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında k ...

Konyaspor - Fenerbahçe
Fenerbahçemiz, Süper Lig`in 26. haftasında 14 Mart Cumartesi günü deplasmanda İttifak Holding Konyaspor ile ka ...

Takımımız Konya`da
Süper Lig Cemil Usta Sezonu 26. hafta müsabakasında 14 Mart Cumartesi günü saat 20.00’da deplasmanda İttifak H ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, yarın deplasmanda İttifak Holding Konyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını Can Bartu Tesis ...
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.7.8.9....1304


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2020 Antu.com