Saygı... - Antu.com

 

Saygı...
Her geçen gün anlam ve önemi unutulmaya yüz tutan bir kavramla başbaşayız. İnsanların sınır tanımadığı bir düzende yaşananlar aslında abartılacak bir durum değil. Şartlar böyle deyip olayı basitleştirebilir, vurdumduymaz bir tavırla “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” acizliğiyle yaşayabiliriz. Belki birgün öfkemize veya egolarımıza yenik düşüp aynı saygısızlıkları bizlerde yapabiliriz. En azından açık bir kapı bırakmış oluruz öyle değil mi?

İnsanlara örnek olması gereken kişi ve kurumların, çıkar kavgaları içinde sergilemiş olduğu tavırlar, materyalist düzende menfaat kaygısına düşenlerin açmış olduğu en derin yaradır “saygısızlık”.

Üstelik internet gibi dev bir ansiklopediniz varsa hiçbirşeyi bilmemeniz imkânsız. Dilediğiniz her bilgiye ve desteğe birkaç dakika içinde ulaşabilir, ulaştığınız bilgilerle hiçbir fikrinizin olmadığı bir konuda brifing bile verebilirsiniz. Zaten brifing verebilecek bilgi ve birikimi elde etmişseniz, karşınızdakilere saygısızlık yapmanızı engelleyecek herhangi bir unsur kalmamıştır. Dilediğiniz saygısızlığı yapabilir dilediğiniz gibi ahkâm kesebilirsiniz.

Alex’ten orta saha oyuncusu olmaz, bu adamın yeri iki forvet arkasıdır. Amerikayı yeniden keşfetmenin alemi de yok ayrıca. Üstelik hangi akla hizmet ediyorsun kardeşim sen? Emre ile Alex bir arada oynar mı? Bu cümleleri son birkaç haftadır sıkça duyduk. Söyleyenlerin haklılık payı var mı? Bence yok. Çünkü biz bu takımda daha düne kadar sağ ayaklı Ümit Özat’ın yıllarca solbek oynayışını izledik. Üstelik birkaç maç dışında oldukça başarılı bir performans sergileyerek bu işi yaptığını gördük. Peki Christopf Daum kör müydü? Sağ ayaklı bir adamdan solbek yaratmak için didindi durdu? Aynı şekilde Aragones Alex’in bu zamana kadar nerede ve nasıl oynadığını bilmeden mi bu kulübe geldi? Dilediğimiz gibi ahkâm keserken ne Daum’un akademisyenliği ne de Aragones’in İspanya’da geçirdiği 40 yıllık futbol geçmişi aklımıza gelmez. Biz her zaman herşeyin en iyisini biliriz ya! Daum`da kim? Veya Aragones..!

Bilim ve tekniğin hızla ilerleyişi göz kamaştırıyor. Bugün üretilen arabaların birçoğu muhteşem donanımlara sahip. Arabanızın ayarlarını yapıyorsunuz ve sadece direksiyonu tutuyorsunuz. Gaza yada frene basma gibi bir derdiniz yok. Park etme sorunsalınız bile yok artık. Arabanız “Auto Park Pilot” donanımına sahipse park edeceğiniz yere kendi kendini park edebiliyor. Japon ve Alman araba firmaları şu sıralar yeni projeler üzerinde çalışıyor. Çok yakında arabanızı komutlarla ayarlayacak, varacağınız yere kadar arabanızda uyuyabilecek, internette sörf yapabilecek hatta yol arkadaşınızla tavla bile oynayabileceksiniz. Kimbilir belki birgün robot Teknik Direktörlerimizde olur. Herkesin istediği özellikleri önceden yükleyebileceğiniz, komutlarla dilediğinizi yaptırabileceğiniz bir robot olabilir. Belki o zaman herkesi memnun eden bir hoca profili ortaya çıkarabiliriz. Ama bugün kalkıpta insanların kariyerlerini, mesleki tecrübelerini, herşeyden önemlisi bu iş için harcamış oldukları emeği gözardı edip onları rencide edecek şekilde yorumlarda bulunup üç kuruşluk bilgi ve birikimlerinizle bu insanlara hakaret etmeyi marifet saymanız düpedüz saygısızlığın daniskasıdır..!

Hiçbir teknik adam veya futbolcu saha içinde kaybetmek için oynamaz. Yarışmacı ruha sahip bu insanların gazozuna dahi maç olsa kaybetmeye tahammülü yoktur. Bazen şartar istediğiniz gibi olmayabilir, rakibiniz o gün sizden daha iyi olabilir, sizden daha çok kazanmayı isteyebilir. Bütün bunlar ne sizin kötü takım olduğunuzu nede işe yaramaz bir hoca olduğunuzu göstermez.

Son sözüm yayıncı kuruluş Lig Tv ve yeni yorumcusu İlker Yağcıoğlu’na...Tüketici haklarına bu kadar saygısızlığı yapmayı nasıl başarıyorsunuz? Üyelerinizin tamamı hizmetiniz için para ödüyor. İnsanlar para ödeyerek işkence çekiyor sayenizde! Bilim ve teknik diyoruz, yeni makyajınız bu konudaki acizliğinizi örtmeye yetmemiş. İlla maçları bir spiker ve bir yorumcu ile vereceğiz diyorsanız ses kanalı seçeneklerini arttırın! Zira ne çığırtkan spikerlerinizi nede menfaati uğruna her türlü saygısızlığı mübah gören yorumcularınızı dinlemek istemiyorum/z . Sayın İlker Yağcıoğlu, sizden sadece istirhamım lütfen bu soruyu kendinize sorun! “Fenerbahçe olmasaydı ben kim olurdum? Ne olurdum?!”. Bu sorunun cevabını verebilecek yetiye sahipsen sorun yok..

Karbon kağıtlarıyla haşır neşir olmuş spor medyamızın dikkatine...Hep Saygı, Tam Saygı!

Saygılar
Murat Kılıç

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=27517


26.08.2008

Haber Ara

Hayırlı Olsun...
Futbol ailesinin yaz tatili geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla bitti. Bizim için karanlıkta kalan bir gece ...

Vizyoncu geldi hanııım...!
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kongre öncesi “Üç yıl üst üste şampiyon olacağız” cümlesi belli ki birilerini fena ...

"Çubuklu"ya dokunmayın!

Kelimelerin kifayetsiz kalacağı bir sevdayı yazmak haddime değil. Bestelenen şarkılarımızın ilham ...


Suni Gündemler...

Son yapılan çalışmalarla Ankara 19.Mayıs stadı’nın zemini suni çimle kaplandı. Suni çimde oynayanl ...


Üç İhtimal...

Bunca sakat ve eksik oyuncumuza, üstelik yoğun geçen sezon hazırlıkları ertesinde takımın oldukça ...


Saygı...
Her geçen gün anlam ve önemi unutulmaya yüz tutan bir kavramla başbaşayız. İnsanların sınır tanımadığı bir düz ...
Sayfa: 1


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com