Aziz Yıldırım Röportajı - Antu.com

 

Aziz Yıldırım Röportajı

Fenerbahçemizin 9 yıl sonra ilk defa yapacağı çok adaylı başkanlık secimleri öncesi, yeniden başkan adaylığını koyan başkanımız Aziz Yıldırım`la bir röportaj yaptık. Medya mensuplarıyla yaptığı bir toplantıda 10+3 sloganıyla başkanlığa aday olduğunu açıklayan başkanımıza çoğunluğu sizlerden gelen soruları sorduk. Başkanımız da bu sorulara büyük bir içtenlikle cevap verdi. kendisine kongre yoğunluğu arasında bizlere vakit ayırıp sorularımızı yanıtladığı içi çok teşekkür ediyoruz. Yapılacak başkanlık seçiminin de kulübümüze hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Antu.com: Artık başkanlık seçimine çok az bir süre kaldı. Bu seçim sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz. Diğer başkan adayı Şadan Kalkavan`ın "Hesap sormaya geliyorum" söylemi için neler söyleyeceksiniz?

Aziz Yıldırım:
Ben bu tartışmaların dışında kalmak istiyorum. Çünkü ortam çok kirlendi. Ortamı çok kirlettik gereksiz yere. Bir tarafta kumar oynanıyor, kulüp kumara sahip çıkmadı diye, bize "yanındayız" diyenler karşı tarafa geçiyor. O diyor ki, "hesap soracağım". Neyin hesabını soruyorsun? Ne vardı da, neyin hesabını soruyorsunuz? Benim kulübü getirdiğim noktanın hesabını sormak değil, tam tersi bana "sen bu kulübü buraya getirdin, biz bundan sonra şunları şunları yapacağız. Şunları koyacağız ortaya" de... De ki "Ben 5 sene şampiyon yapacağım, 3 sene şampiyon yapacağım" veya "Ben Avrupa`da şöyle yapacağım, ben şunları transfer edeceğim, bu kadar bütçe ayırdım. Bu kadar para buldum, bu kadar parayı şöyle bulacağım". Bir şeyler üretin, bir şeyler koyun ortaya. Hiç bir şey yok, Aziz Yıldırımı karalamaktan başka. Bakın bu stadın geliri 50 milyon Dolar, 54 de hadi 50 milyon Dolar. İki senede 100 milyon Dolar, Fenerbahçe`nin borcu 80 milyon dolar.

Bir şirket yarattım değeri 2 milyar Dolar`dan, 800 milyon Dolara düşmüş. Ekonomik durum yükseldiğıi zaman bu nerden baksan 1 milyar Dolar. Yüzde 10`u, 100 milyon Dolar. Karşılığı var herşeyin. Keşke Fenerbahçe benim şirketim olsaydı, zenginim diye ortada gezseydim.

Deloitte Touche Türkiye, burayı inceliyor... Bundan önce 100 sene kimse burayı denetlememiş. Hiçbir şey yapmamışlar. Onlara kimse bir şey dememiş. "Şeffaflık" diyorlar, bundan büyük şeffaflık mı var? Kim burayı denetleyecekti? Kendileri mi denetleyecekler yani? Yanlış yanlış konuşmalar yapıyorlar. Ve bir şey söyleyeyim mi Fenerbahçe`yi küçültüyorlar. Fenerbahçe büyüdü. Fenerbahçe`ye yön vermeleri lazım. Muhalefet misin? Yön ver bana... Ben de düşüneyim, bir şey yapabilir miyiz diye. Bana kattıkları hiç bir şey yok ki. Bunların söylemlerinden Fenerbahçe`nin bir kazancı var mı? Hesap soracağız? Neyin hesabını soruyorsunuz? Ne verdiniz neyin hesabını soruyorsunuz?Antu.com: Adaylığınızı açıklarken "Yarım kalan işleri tamamlamaya geliyorum" dediniz. Nedir bu yarım kalan işler?

Aziz Yıldırım: Yarım kalan iş, bir kere bu kapalı salonun muhakkak yapılması lazım. Bakın benim her yaptığım iş, genelde Fenerbahçe`ye geri dönecek işlerdir. Gelir kaynaklarını sağlayacak tesisler yapmaktır. Hepsi de böyledir. Ama yüz lira yapacak ama bin lira yapacak. Bir katkısı olacak. Bunlardan bir tanesi de bu kapalı salon. Bu salonun hazırlanan muazzam dökümanları var. Burda değil şimdi, Ülker`de. 12 bin 500 kişilik kapalı salon, onun yanında büyük bir çarşı ve açık bir çarşı, yanında gökdelen şeklinde ofislerin yer aldığı bina, bu tarafta da otel. Otoparkları olan İstinye Park`ın daha büyüğü olan bir çarşı. Buradaki süreç şu; kapalı salonu yapıyorlar bize teslim ediyorlar. Ülker temele başladı ancak, kazık sistemi uyguluyorlar, 58 metreye kadar kazık çakmak lazım. Alman Baumann firmasıyla bunlar oturup anlaştılar. Yeni teknolojiyle kazık çakıp, önümüzdeki senenin Ağustos ayında bitirmeyi düşünüyorlar.

12 bin 500 kişilik bir kapalı salon. Kız basket, erkek basket, voleybolların erkeği, kızı, yani bütün maçlar burada oynanacak. Bir de burada antrenman için bir kapalı salon yapıyorlar ve bunların hepsini Fenerbahçe`ye bedava teslim ediyorlar. Fenerbahçe`nin kasasından bir lira çıkmıyor. Maliyet 40-50 milyon dolar arası.

Sonra oturuyorlar çarşıyı yapıyorlar. Bütün sistemi yapıyorlar. Onu da 15 sene işletiyorlar. 15 sene sonra Fenerbahçe Kulübü, buranın işletmesine yüzde 50-50 ortak oluyor. 58 dönüm arazı üzerine yapılan bir tesis bu. Bunun yapılması lazım. Kapalı salon yapılırsa, geri kalan yapılır ben size söyliyeyim. Önemli olan kapalı salonu yapmak. Bu salon göreceksiniz, başlı başına stat olacaktır, bunu da unutmayın. Burası için de bütün Fenerbahçeliler gelecek kombine alacak ve yılda asgari maç geliri olarak 15 milyon Dolar kazanacağız. Asgari bak söylüyorum. Bu da bugünkü basketin bütçesidir. Demek ki bütçeyi artık siz karşılayabilir pozisyona geliyorsunuz.

Bütün bunların yanında bu tesis yılın 365 gününü dolduracak şekilde dizayn ediliyor. İngiltere ve Berlin`deki salonları işleten Amerikalılar geldiler. Burada görüşmeler yapıldı. Bunlar işletmeyi yapacaklar ve 365 günün 300 gününü kesin dolduracaklar maçların dışında. Böyle bir sistem. Bunun için istiyorum. Bunu yapalım. Çünkü biliyorum ki, bunu ben yapmazsam benden sonra kim gelirse gelsin, yapamayacak, yapmaz. Çünkü burada herkesin kafasında bir düşünce var, şampiyon olalım.

Şampiyonluk dışında başka bir şeyi kimse düşünmüyor. Ben hep bunun dışında düşündüm. Buraya malı ve gelir kaynaklarını arttıracak sistemleri yapalım, koyalım istedim. Yoksa ben de bu harcanan paraların çoğunu takıma oyuncu almaya harcar, 2 defa daha fazla şampiyon yapardım. Ancak bunların hiç birisi de olmazdı. Ben onu yapmadım ve bilerek yapmadım.İki, Bolu Dağı`nda kimin aklına gelir? 155 dönüm arazi aldım. Abant`ın küçüğü gölet barındırıyor içinde. Göleti büyütüyoruz biraz daha. Kürek takımı gidip antrenman yapacak. Çim saha yapıyoruz, futbol takımı yapacak. Salon yapıyoruz, basket gidip yapacak. Boks gidecek yapacak. Yelken gidecek. Atletizm için pist, koşuyolu yapacağız. Böylece amatör şubelerde kamplarını gidip orada yapacak.

Bin 300 rakım. Gidiyoruz Almanya`ya, Hollanda`ya. Rakım sıfır. Hiç bir oksijen depolama yok. Bir aldatmacadır yapılıyor, gidiyor. Bundan sonra bunu yapmayacağız. Biz ne yapacağız? 99 odası olan bir otel, tamamen ahşap. Dışarıdan gelecek monte edilecek. Sporcularla ilgili her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde dizayn edilecek. Burada gerekirse göl kenarında balık tutacaklar (gülüyor), kamp yapacaklar.

Futbol takımı orası bitince yurtdışına yalnızca turnuvalara katılmaya gidecek. Büyük turnuvalara... Fenerbahçe`ye yakışan bu artık. Bundan sonra 2. ligden, 3. ligden, amatörden takımlarla hazırlık maçları yapmak yok. Almanya`da yok sahanın içinde adamlar koşuyor. Böyle bir şey yok. Bunlar kalkacak, bunların hepsi kalkacak. Bundan sonra büyük organizasyonlara, büyük turnuvalara katılacağız. Burdan kalkıp uçağa binip gideceğiz, maçları yapıp geleceğiz yine İstanbul`a. Kampa gitmek gerekiyorsa yine Bolu Dağı`na gidecekler, orada çalışacaklar. Sezon başı çalışmalarını böyle yapacağız.

Bu tesis kamp masraflarından da tasarruf etmemizi sağlayacak. Etmediğimizi düşünsek dahi en azından bir sistem getireceğiz. Bu sene İspanya`da katılacağımız turnuvada birinciye 2 milyon Euro ödül var, bir de katılanlara 275 bin Euro para veriyorlar. Ancak bu UEFA`dan dolayı katılmama durumumuz var. Öyle bir problem çıktı ortaya. Ama bundan sonra ileriki yıllarda bu şekilde olacak.Üçüncüsü, burası Kenan Evren Lisesi. Bu okulu yaptık. Gidin oranın bir resmini çekin. Muazzam bir okul yaptık hiç görünmüyor. Kenan Evren Lisesi`ni 3 ay sonra taşıyacaklar oraya. Çok kaliteli, çok güzel ve çok büyük bir okul yaptık. Öyle ufak bir okul yapmadık. Gidin görün orada. Bunlar oraya taşınacak ve arazi Fenerbahçe`nin tahsisli olarak emrine verilecek.

Burayı ya iş merkezi ya da otel yapacağız. Otel yapma düşüncesine girişimiz şundan; şimdi bu Dereağzı bölgesini, buraları turizme açacaklar. Turizme açtıkları zaman buraya bir otel lazım. Otel de bu... Büyük firmalara kongreden sonra müracaat edeceğiz. Diyeceğiz ki, "Gelin, oturup konuşalım". Anlaştığımız birine vereceğiz yap-işlet-devret şeklinde. Bunu da  gazete ilanıyla açıklayacağım.

İşte bunlar için aday oluyorum. bunları yapayım, ondan sonra bırakayım. Ondan sonra gelen, ne yapıyorsa yapsın.

Antu.com: 11 yıllık başkanlık sürenizde size göre yaptığınız en büyük 3 hata nedir?

Aziz Yıldırım:
3 tane değil. Çok hatalar yapmışımdır ama şudur demek yanlış olur. Zaman içinde belki de bir günde 3 hata yapmışızdır. Yaptık, yaşadık hepsini ama onlardan da tecrübeler kazandığımızı düşünüyorum.

Antu.com: Futbol takımında büyük revizyon yapacağız dediniz. Sözleşmesi biten oyuncuların hepsizyel sözleşme...

Aziz Yıldırım:
Gerekirse onları da göndeririz. Oturup konuşacağız, herkesle oturup konuşacağız. Herkese önümüzdeki dönemin nasıl olacağını anlatacağız. Bize uyanlar kalacak... Bazı şartlar öne süreceğiz. Uymayanlarla yolları ayıracağız. Öyle yatıp para almak yok. Aldığı parayı hakeden oyuncularla devam edeceğiz. Kesin yani. Tamam mı? O konuda kararlıyım yani.

Antu.com: Yeni görev döneminizde, futbol şubesinin idaresinde yeni bir model düşünüyor musunuz? Başına bir direktör koymak gibi.

Aziz Yıldırım:
Yapacağım da, kafamda bir model de var ama oraya adam bulamıyoruz. Varsa tavsiye edebileceğiniz biri değerlendirelim. İngilizce bilecek, Almanca bilecek. Getireceğimiz hocadan daha kariyerli olacak. Avrupa`yla ilişkileri olacak. Böyle bir adam varsa en başta ben isterim. Kolay iş değil. En başta ben isterim. Burada bir adam olsun ben karışayım edeyim. Ben böyle şeyleri hiç istemedim, hep uzak durdum. Hocayla ben en azından 3 aydır konuşmuyorum. Millet bir şey demesin, etmesin diye.

Ama mesele o değil. Varsa bir kişi, şahıs. Koyun ortaya, bak bunlar var. İçlerinden uygun olanı seçeyim, diyeyim ki "Alın bunu yaptım". Yok, yok kardeşim. Hayır varsa söyleyin. Bu olay herkesin kafasında var. Düşünüyorsun teorik olarak böyle bir şey olmalı. Ama iş pratiğe geldiği zaman, öyle bir adam yok, bulamıyorsun. Varsa ben hemen yapmaya hazırım, herkesten çok istiyorum. Hiç değilse bütün okları üzerine almış olur ama yok.Antu.com: Adaylığınızı açıkladığınız konuşmada Aragones`le sezon sonuna kadar çalışacağız dediniz.

Aziz Yıldırım: Evet kesinlikle sezonu tamamlayacağız. Önümüzdeki sezonu ise oturup konuşacağız. Özeleştiri yapacağız. Bizim hatalarımız var, senin hataların var. Olmazsa çözüm yoluna gideceğiz. Ha bu gitmesi de olabilir, kalması da.

Aragones`i niye getirdik? İspanya`yı kaç yıl sonra şampiyon yaptı. Dsiiplinli, çalıştırıcı  olarak da iyi, deneyimli. Bunlar için getirdik. İyi diye seçtik, biz kötü bir antrenör getirmiş olmuk için getirmedik ki. Ama olmadı, takımla uyuşamadılar. Yani geçen sene Chelsea ile oynadığımız çeyrek final maçlarına kadar süren serüvendeki takıma baktığımız zaman bir tek Marco yok. Marco`nun yerine de Emre`yi aldık. Guiza`yı aldık. Takviye yaptık yani. Kezman vardı, gitti. Onun yerine Guiza`yı aldık. Marco gitti Emre`yi aldık. İki tane oyuncu takviyesi yaptık. Yine de başarılı olamadık. Demek ki bir yerde bir sıkıntı var.

Antu.com: "Transferde hata yapmadık" dediniz, peki Josico ve Maldonado gibi takıma gerekli katkıyı yapamayan futbolcular için ne diyeceksiniz?

Aziz Yıldırım:
Josico`yu hoca istediği için aldık. Maldonado`yu da Zico istediği için aldık. Zico`nun bende kağıdı duruyor, saklıyorum. Bana bir numarada yazdığı isim. Aldık... Bugün bizde oynayanların dışındaki Brezilyalı futbolcularla konuştuğumuzda, onların söyledikleri şu, "Maldonado Brezilya`nın en iyi oyuncusuydu". Ama geldi burada bize faydalı olamadı.

Josico`yu da hoca istediği için aldık. Defansif özellikleri olan, oyun kurabilecek bir orta saha oyuncusu alınmasını istediği için aldık. Alonso`yu alacaktık, olmadı. "İngiltere`den ayrılmam" dedi, alamadık. Senna`yı alacaktık. Hem yüksek para istiyordu, hem de mukavelesini getirdiler gördük, FIFA`lık olma pozisyonu vardı. Onu da avukatlar incelediler "yapmayın" dediler, biz de kulübe zarar vermemek için yapmadık.Antu.com: Bazı taraftarlarımızda sizin Kulüpler Birliği başkanlığı görevinizin Fenerbahçe`ye zarar verdiği ve bu görevi bırakmanızın daha iyi olacağı yönünde bir görüş hakim. nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aziz Yıldırım:
Ben ona katılmıyorum da söyliyeyim yine de. Şu seçimler bir bitsin eğer başkanlığa devam edersem oturup konuşacağız yönetici arkadaşlarla birlikte. O görevin Fenerbahçe`ye zarar verdiğini ben düşünmüyorum. Bir yandan da baktığınız vakit benim orada durmam, belki de Türk Futbolu`ndaki kargaşayı biraz aşağı doğru çekiyor. Bunu da herkes söylüyor. O yönden de bakmak lazım. Ancak baktım Fenerbahçe`ye zarar veriyor ben o zaman Fenerbahçe`nin menfaatlerini korumak için gereğini yaparım. İlla bırakmam diye bir kaide yok. Aslında oraya verdiğim bir şey de yok. Ayda bir defa toplantı oluyor.

Antu.com: Adaylığınızı açıkladığınız toplantıda yaptığınız sunumdaki grafiklerde 2001 yılından beri transfer gelirleri yüzde 1 civarında. Bu düşük oranı neye bağlıyorsunuz?

Aziz Yıldırım:
Bunun sebebi şu, gelen oyuncuyla sözleşmeleri uzun tutuyoruz. Tenkit çok kolay. Şimdi Alex, kaç sene oldu geleli? Beş sene. İki sene daha uzattık değil mi? Alex`le sözleşme yenilerken, medya baskısını al oku, taraftar baskısını al oku. Biz o günlerde Alex`e imza attırmamış olsaydık, medyası yüklenecek, taraftarı yüklenecek. "Niye yapmıyorsun, etmiyorsun" diye. Alex Türkiye`de miadını doldurdu mu? Belki doldurmadı ama biz rahat bir transfer politikası uygulayamıyoruz.

Şimdi eskiden 2 tane gazete vardı, internet yoktu daha rahat hareket ediliyordu. Şimdi internette, Antu.com`da Metin Şen yazıyor, altına taraftarlar dolduruyor. Ben bak etkilenmiyorum. Çünkü ben okumuyorum ama yöneticiler okuyor. Hepsi okuyor. Bir süre sonra hepsi taraftar gibi hareket etmeye başlıyor. O zaman ne oluyor? Bu sefer doğru olmayan şeyleri de yapabiliyorsunuz. Bu yalnız bizim için değil, bütün takımlar için geçerli.

"2001`den bu yana transfer geliri yok" diyorsun. Kezman`ı sattık. 4 buçuk milyon Euro`ya sattık. Parasını da aldık yani. Tuncay ve Marco hariç buradan kim gittiyse muhakkak bonservis parası aldık. Büyük transfer yapman için çok genç oyuncu bulman lazım. O genç oyuncuyu pazarlaman lazım. Onu yapma şansın yok. Türk genç çocuk yok. Yabancıda yapman lazım. Yabancı hakkın 6+2 olduğu zaman, 6 tane banko oynayan, 2 tane de yedek bekleyen. O 2 yedeğin iyi olmadığı zaman, Josico ve Maldonado gibi, tenkit alıyorsunuz. Halbuki orada gençleri kullanabilsek, tenkit etmeseler. İki tane genç getirebilsek. Veya bu sistem açılsa sahada 6 tane oynasın ama 10 tane ben alabilsem. O zaman genç yetenekler getirip, burada eleyip, onların içerisinden çıkanları satıp para kazanabilelim. Yoksa bu sistemlerle para kazanmak çok zor.Antu.com: Şimdiye kadar çalıştığınız en iyi teknik direktör kimdi?

Aziz Yıldırım:
Hepsi iyiydi. Şu demek yanlış Hepsi de geldi emek verdiler. Doğru yapıp yapmadıklarını kamuoyu zaten karar veriyor. Onun için bir şey söylememe gerek yok.

Antu.com: Taraftarlarımızdan bilet fiyatlarının pahalı olmasından dolayı yoğun şikayetler alıyoruz. Bu konuda önlem almayı, bilet fiyatlarında düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

Aziz Yıldırım:
Onu alıp bir değerlendiririz ama kombine alsalar, mesela Telsim Tribünü`nde 10 bin 500 bilet var, kombine 6 bin, 6 bin 500 arasında. Onu alsalar, bu şikayet edenler doldursalar orayı, o zaman bu şikayet azalacak. Migros tarafında zaten çok fazla seyirci yok. Çünkü orayı misafir takıma ayırdık. Orayı kombine yapma şansın yok. Yaparsanız  kombine olanları, polis geliyor  hoop bir çekiyor öte tarafa, tribünün yarısı güvenlik kordonuna gidiyor büyük maçlarda. O zaman şikayet oluyor. Bu yüzden oranın kombine olma şansı yok. Bilet olacak. Ancak kombine ucuz bakın onu da söyliyeyim. 600 lira filan. En az 40-45 maç seyrediyorsunuz. Eğer geçen sene çeyrek final oynadığımız sezon gibi olursa 50`ye geliyor maç adedi. Böldüğünüz zaman çok düşük fiyatlar. Ama kombine almayanlar için pahalı oluyor tabi. Ancak kombine alanları mağdur etmemek ve kombine almayı teşvik etmek için böyle.

Antu.com: Yeni sezon kombineleri satışa çıktı. Zam yaptınız mı?

Aziz Yıldırım:
Bu sene fazla bir zam olmadı yalnız çok küçük bir ayarlama oldu.

Antu.com: Stadın tapusunu alabilecek miyiz?

Aziz Yıldırım:
Alacağız. En büyük hayalim o. Sayın başbakan ile bu konuyu daha önce konuştuk. Onu alacağız.

Antu.com: Tribünlerimiz artık takıma baskı kuramıyor. Geçmişte takım kötü oynasa da taraftar baskısıyla söküp aldığımız maçlar var? Stadın yeniden rakipler için bir baskı aracı olması için önlem almayı düşünüyor musunuz?

Aziz Yıldırım:
Sayın Metin Şen geldi bana. Bu konuları konuştuk. Niye çözemedik o zaman? Burada en önemli şey Fenerbahçe`nin çıkarı. Fenerbahçe`nin çıkarları üzerine oyun oynanacaksa ben ona karşıyım. Ama Fenerbahçe için bir şey yapılıyorsa desteklerim.  Bana zarar veren bir şeyi dahi eğer Fenerbahçe`ye faydası varsa desteklerim. Hiç çekinmem.  Ancak görünen o ki, belirli insanlar, Metin Bey`in babasını da kullanmak kaydıyla... Babası geldi bana, önüne bu kadar şikayet mektubu koydum.

Ne oluyor? Tribünlerde o kendi çıkarları için hareket edenler, diğerlerinin Fenerbahçe lehine yapacakları tezahürat veya başka olayları önlemeye çalışıyorlar. Onun için herkes şapkasını önüne koyacak. Fenerbahçe mi, ben mi? Herkes bunu düşünecek. Ondan sonra kararını verecek. Banların bana zarar verdikleri filan da yok. Çünkü dinlemiyorum bile ama Fenerbahçe`ye zarar veriyorlar.

Akl-ı selim taraftar bu olaylara tepki koyacak. Bunları engellemek için birlik beraberlik içinde olacak. Bana orada ne görev düşerse yerine getiririm.

Antu.com: Son olarak seçim öncesi kongre üyelerine vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Aziz Yıldırım:
Şu söylüyorum, 10+3 diye söylediğimiz, tesisler anlamında, 10 yıldır yapıyoruz, bir 3 yıl daha yapalım, ondan sonra da inşallah kongrede gelip görevi teslim ederiz. Herkes gelsin. Oyunu atsın. Başkan ve yönetimi kuvvetli, kesin kazanırlar havasına kimse girmesin. Seçimdir bu, neyin ne olacağı belli olmaz. Onun için bizi desteklen, Fenerbahçe`nin geleceğini bizde görenler kongreye gelip oylarını atsınlar. bu kongrenin Fenerbahçe`ye hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.


 


 


 Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=32012


22.05.2009

Haber Ara

"Kafadan Şampiyon Olmamız Lazım"
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın, dizi ve tiyatro oyuncusu Hakan Yılmaz ile sahneye koydukları "Yeters ...

Ayça Tekindor Röportajı
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın koyu Fenerbahçeli Ayça Tekindor ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Bize ...

"Şampiyonlar Ligi Kupasını İstiyoruz"
Bayan Voleybol Takımımıza sponsor olduktan sonra hem Fenerbahçemize hem de ülkemize olimpik takım sporlarını b ...

Uğur Dündar ile Çok Özel Röportaj...
Eski yöneticilerimizden duayen gazeteci Uğur Dündar Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın’ın sorularını en ...

Aziz Yıldırım Röportajı

Fenerbahçemizin 9 yıl sonra ilk defa yapacağı çok adaylı başkanlık secimleri öncesi, yeniden başkan adaylığ ...


Şadan Kalkavan Röportajı

Fenerbahçemizde önümüzdeki Pazar günü, 9 yıl sonra ilk defa çok adaylı başkanlık yarışı yaşanacak. 11 yıldı ...


Avea Kurumsal Direktörü Tunç Berkman Röportajı

Kulübümüzün Türkiye`de bir ilki gerçekleştirerek ana sponsorumuz Avea ile ortaklaşa başlattığı Fen ...


Şansal Büyüka Röportajı

...


Bogdan Tanjevic Röportajı

...


Emre Belözoğlu Röportajı
Antu Radyo Koordinatörümüz Serkan Yakın (Sekoloji) Fenerbahçemizin Newcastle`dan transfer ettiği Emre Belözoğl ...

Luis Aragones Röportajı

Fenerbahçemizin yeni Hocası Luis Aragones ile Samandra Tesislerimizde bir röportaj yaptık. İspanya Milli Ta ...


Bayram Tutumlu ve Mehmet Aurelio Röportajı

Geçtiğimiz sezonun devre arasında "Mehmet Aurelio`yu Valencia istiyor" sözleriyle başlayan, Fenerbahçemiz v ...


Halit Kıvanç Röportajı
Bu seferki konuğumuz efsane futbol spikeri Halit Kıvanç oldu. Usta spiker Halit Kıvanç ile futbol üzerine çok ...

Burak Özçivit Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu 2005 Best of Model Türkiye 1. ve Best Model Of The World 2. Burak Özçivit oldu. ...

Kadir Çöpdemir Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu radyo ve tv programcısı Kadir Çöpdemir oldu. Çok keyifli bir söyleşi yaptığımız ...

Asrın Tuncer Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Rock müziği yapan Af grubunun kurucusu ve solisti Asrın Tuncer oldu. Yayın ko ...

Acun Ilıcalı Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Tv programlarından çok iyi tanıdığımız Acun Ilıcalı oldu. Yayın koordinatörüm ...

Yavuz Seçkin Röportajı

Ahmet Çakar Röportajı

Dünya, Fenerbahçemizin, Şampiyonlar Ligi 2. turunda dünyanın en başarılı takımları listesinde birinci sırad ...


Mustafa Denizli Röportajı - I
Antu röportajları serisinin bu seferki konuğu Türk Futboluna damga vuran bir isim; Mustafa Denizli. Uzun ve ço ...
Sayfa: 1.2


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com