Vizyoncu geldi hanııım...! - Antu.com

 

Vizyoncu geldi hanııım...!
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kongre öncesi “Üç yıl üst üste şampiyon olacağız” cümlesi belli ki birilerini fena rahatsız etmiş. Üç yılla yatıp üç yılla kalkıyorlar...Oysa Aziz Yıldırım, son üç yıl içinde futbol şubesinde yaşananlardan ders aldığını ve gelecek üç yıl boyunca bu şubeye gereken önemi ve değeri vereceğini, Kulübün lokomotifi olan futbol şubesini başarıya ulaştırmak için ellerinden gelen gayreti göstereceğini ifade etmeye çalıştı. Bu mesajı alamayan objektif beyinler ani kan basıncından olsa gerek işlevini yitirdi.

Öyle ki, ulusal medyanın ağır abileri sayılacak gazeteler bile zıvanadan çıktı. Kimisi Beşiktaş’a hukuki danışmanlık görevi üstlenirken kimiside Galatasaray’ı gelecek sezona hazırlayan mentör havasında.

“Üç yıl üst üste şampiyon olacağız..” cümlesi bir hedeftir! Nasıl her takım sezon başlamadan şampiyon olacağız diyor, nihayetinde bir takım şampiyon oluyorsa bu üç yıl boyuncada kural değişmeyecek. Bir tane şampiyon, bir tane ikinci, bir tane üçüncü olacak. Misal, “Ben filanca gazetede spor müdürü olacağım” cümleside bir hedef ifade ediyor. Ülkemizde bu hedef için çok fazla meziyetlere sahip olmanız gerekmiyor. Ağzınız ve diliniz varsa, itaat eden bir beyine sahipseniz dilediğiniz yere dilediğniz departmanın müdürü olabilirsiniz. Bilgi ve birikimleriyle bulundukları yeri hak eden, emekleriyle kariyerlerini taçlandıran müdürlerimizi elbette ayrı tutuyorum. Kerameti kendinden meçhul yalakalar alınabilir..

Sayın Serdar Ali Çelikler hazretleri buyurmuş “Aziz Yıldırım panikte..”. Birde üşenmemiş madde madde yazmış neden paniklediğini. 11 yıldır sayın Aziz Yıldırım’ı iyi takip ettiğimi düşünüyorum. Birçok davranışını ve uygulamasını doğru bulmama rağmen hiçbir zaman paniklediğine şahit olmadım. En zor günlerde ve zamanlarda bile. Eğer yapısında panik olsaydı, bu sezon oynanan D.Kiev maçından sonra Aragones’le yolları ayırır, eski bir futbolcuyu takımın başına getirir, sezon bitince ona da yol verip bilmem kaç milyon dolara kovulmuş başka bir teknik adamı alıp “İşte vizyon budur” muhabbeti yapardı.

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak panikleyenleri net bir şekilde görüyoruz...50 yıllık lig tarihinin en ahlâksız, en acımasız ve en şaibeli sezonunda dahi bütün oyunlara göğüs geren Fenerbahçe’nin Denizli deplasmanında sancağı düşürmesi gerekiyordu. Neden mi? Çünkü o Fenerbahçenin mimarları Aziz Yıldırım ve Christoph Daum’du. Birilerinin kâbusu olan ikili ancak bu şekilde yıkılabilirdi. O gün “Ohh be kurtulduk” diye nara atan zerzevatın bugün “Nerden çıktı bu Daum” a dönüşen feryatlarını anlıyorum...Paniklediklerini hiç ama hiiç belli etmiyorlar!

Daum’un gelişi aslında benim içinde sürpriz oldu! Sayın Aziz Yıldırım’ın böyle bir karar alacağına ihtimal vermiyordum. Demek ki, kongre öncesi söylediği değişimi ilk kendisinde gerçekleştirmiş...Vizyon sahibi olmak bana göre budur! Aklın yolunu seçip, başarıya giden formülü hayata geçirmektir.

Denenmiş Daum’un yaptıkları, yapacaklarının garantisidir!

1- Hakemin bitiş düdüğüne kadar mücadeleyi elden bırakmayan Fenerbahçe
2- Skor ne olursa olsun sahada disiplinden taviz vermeyen bir takım
3- Oyuncular arasında diyalog, sevgi ve saygı
4- Rakiplerine haddini bildiren bir oyun anlayışı...

Daum zamanında kendisini büyük takım diye lanse edenlerin, küçük takımlar gibi nasıl defansif oyunu tercih ettiğini unuttuk sanırım? Fenerbahçe karşısına tek forvetle dahi çıkmaya korkup, maçtan önce kendilerine verilecek tek puana bile on takla atmaya razı olan ezeli rakiplerimizin(!) gayretlerini çok iyi anlıyorum. Nede olsa bitti zannettikleri kâbus yeniden başlıyor...Şimdi sayın Serdar Ali Çelikler’e sormak lazım. “Panik olan sizin tayfa mı? Yoksa Aziz Yıldırım mı?”.

Cevap geleceğini sanmıyorum, zira kendileri bu ara vizyon takıntısıyla meşgul. Oysa vizyon denilince benim aklıma hep Recep İvedik geliyor. Birisine benzetiyorum ama kime?...Çok matrak bir karakter. Olayın sanatsal boyutu fiyasko olsada insanlarla dalga geçiyor. Üstelik dalga geçerken kazanıyor...


Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=32525


13.06.2009

Haber Ara

Hayırlı Olsun...
Futbol ailesinin yaz tatili geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla bitti. Bizim için karanlıkta kalan bir gece ...

Vizyoncu geldi hanııım...!
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kongre öncesi “Üç yıl üst üste şampiyon olacağız” cümlesi belli ki birilerini fena ...

"Çubuklu"ya dokunmayın!

Kelimelerin kifayetsiz kalacağı bir sevdayı yazmak haddime değil. Bestelenen şarkılarımızın ilham ...


Suni Gündemler...

Son yapılan çalışmalarla Ankara 19.Mayıs stadı’nın zemini suni çimle kaplandı. Suni çimde oynayanl ...


Üç İhtimal...

Bunca sakat ve eksik oyuncumuza, üstelik yoğun geçen sezon hazırlıkları ertesinde takımın oldukça ...


Saygı...
Her geçen gün anlam ve önemi unutulmaya yüz tutan bir kavramla başbaşayız. İnsanların sınır tanımadığı bir düz ...
Sayfa: 1


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com