'Şampiyonlar Ligi Kupasını İstiyoruz' - Antu.com

 

"Şampiyonlar Ligi Kupasını İstiyoruz"

Bayan Voleybol Takımımıza sponsor olduktan sonra hem Fenerbahçemize hem de ülkemize olimpik takım sporlarını baz aldığımızda, tarihin en büyük başarılarını yaşatan Mehmet Ali Aydınlar`la bir söyleşi yaptık. Mehmet Ali Bey`e kulübümüze kazandırdığı büyük başarılar için gecikmiş de olsa tebrik ve şükranlarımızı sunma fırsatı da bulduk böylece. Kendisine bizi ağırladığı, vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz. Aşağıdaki röportajı beğenerek okuyacağınızı umuyoruz.

Antu.com: Bayan Takımımıza sponsor olalı çok kısa bir süre geçmesine rağmen inanılmaz başarılar elde ettiniz. Bunun sırrı nedir?

Mehmet Ali Aydınlar: Evet biz göreve gelmeden önce voleybol takımının şampiyonluğu yoktu. İlk sene bayan voleybolda Fenerbahçe tarihinin ilk şampiyonluğunu kazandık. CEV Cup`ta Avrupa 3.`sü olduk. Bir sonraki sene Süper Kupa`yı aldık. Türkiye Kupası`nı aldık, Türkiye Ligi`ni aldık ve Şampiyonlar Ligi`nde final oynadık. Sonraki sezonun başlangıcında Süper Kupa`yı tekrar 2. kez kazandık. Zaten 2 senedir oynanıyor. oynanıyor ikisi de bizim müzemizde. Bir de uzun bir aradan sonra tekrar yapılan Dünya Kulüpler Arası Bayanlar Şampiyonasında dünya şampiyonu olduk. Bu sadece Türkiye için değil, Avrupa kıtası için de bir ilk oldu. Daha önce kupayı hep Amerika takımları  kazanmış. Aslında buradaki başarının temel nedeni bence; yaptığınız işi iyi yapmak. Yani biz iddialı olmayacağımız, başarılı olamayacağımız, en iyisini yapamayacağımız işlere hiç girmedik. Daha doğrusu "girmedim" diyeyim kendi adıma. Burada da ismimizi koyduk.

Zaten isim Fenerbahçe, bunu Fenerbahçe Acıbadem yapınca, en iyisini yapmak zorundaydık. En iyisi de hep zirvede olmak. İlk şampiyon olduğumuz sene, hatta o sene CEV Cup`ta da Avrupa üçüncüsü olmuştuk. Ama şampiyonlar ligi kategorisinde zaten Türkiye`nin olimpik takım sporlarında böyle bir final oynamışlığı yok. Yani futbol gibi, basketbol gibi branşlarda. İlk şampiyon olduğumuzda da bundan sonra bizim hedefimizin her sene şampiyonluğa oynamak, her sene Şampiyonlar Ligi`nda Final-Four`da mutlaka olmak gibi bir hedef koymuştuk. Bu hedef doğrultusunda ilerliyoruz.

Bu sene ayrıca Final-Four`u İstanbul`a aldık. Tabi bu organizasyonun İstanbul`a gelmesi bir tesadüf değil. Bu kadar başarıdan sonra bunu bize vermek zorunda kaldı CEV. Şimdi ki hedefimiz de inşallah bu sene, geçen sene yarım bıraktığımız Şampiyorlar Ligi Finalini kazanarak, Şampiyonlar Ligi Kupası`nı Türkiye`ye ilk defa yine olimpik takım sporlarında kazandırmak.

Antu.com: Ama bizim sormak istediğimiz şu; kısa sürede mucizevi başarılar elde ettiniz. Bunu başarmak için herkesten farklı şeyler yapmak lazım değil mi?

Mehmet Ali Aydınlar: Bence bunu bir bütün olarak ele almak lazım. Önce iyi bir teknik direktör getirmek, sonra iyi bir takım oluşturmak ve iyi bir organizasyon kurmaktan geçiyor. Bir de hedefinizi doğru koymanız lazım. Mesela biz geçen sene hep  "Avrupa Şampiyonlar ligi`nde final oynayalım" dedik, hiç "kupayı alalım" demedik.  Dolayısıyla biz finale çıkınca sanki hedefimize ulaşmış gibi olduk. Başta ben olmak üzere teknik heyette, takımın oyuncularında hedefe ulaştık duygusu oluşmuştu. Bunun aslında yanlış olduğunu daha sonra gördük. Çünkü 3-2 kaybettik final maçını. Toplam sayıları ele alırsak da 7 sayıyla kaybettik. Demek ki aslında biz şampiyonluğa konsantre olabilseydik kupayı da alabilirdik ama ilk defa uluslararası arena da böyle bir pozisyonda olduk. Dolayısıyla hedefimizi doğru koymadığımız görüyorum. Çünkü kıl payı kaçırdık. Aslında o sene şampiyon olabilirdik.

Ayrıca bu sene Bergamo`yu 2 defa yendik. Hem İstanbul`da hem İtalya`da 3-0 yendik. Söylediğim gibi hedefleri doğru koymak ve o hedefe ulaşacak yapılanmayı doğru gerçekleşytirebilmek bence önemli.

Antu.com: Bayan Voleybol Takımı`nın idaresinde işleyiş nasıl? Bağımsız mısınız?

Mehmet Ali Aydınlar: Biz bayan voleybol takımını aldığımızın hemen akabinde başkanımızla görüştüm. Bu konuda yetki istedim. Sağolsun o da bizi kırmadı bu yetkiyi verdi. Bayan Voleybol Takımıyla tamamen ben ilgileniyorum. Ve bu konuda da muhattabım başkanımız. Başkanımızla zaman zaman istişarede bulunuyoruz ama Bayan Voleybol Takımı`nın sevk ve idaresi tamamen bende.

Antu.com: Fenerbahçe Acıbadem`i yönetirken kulüpten destek görüyor musunuz?

Mehmet Ali Aydınlar: Kulüpten böyle bir talebimiz olmadı bugüne kadar. Ama ben Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe`nin eski bir yöneticisiyim. Herhangi birisi değilim, kulübün içerisinden gelen biriyim. Dolayısıyla Fenerbahçe`yi en iyi şekilde temsil edecek organizasyonları yapıyoruz. Bu konuda kulüp de bize desteğini sonuna kadar veriyor. Hiç bir şekilde bize engel olacak bir faaliyet söz konusu değil. Onların manevi desteği bizim için yeterli.

Antu.com: Takım çok başarılı ancak sizin gördüğünüz bazı eksiklikler var mı?

Mehmet Ali Aydınlar: Şimdi şöyle biz aslında geçen sene çok başarılı olmuş bir hocayı gönderdik. Aslında bir risk aldık. Jan de Brant, bir önceki sene devre arasında gelmişti. O sene takımı şampiyon yaptı. CEV Cup`ta Avrupa 3.`sü olduk. Bir sonraki sene söylediğim gibi Süper Kupa`yı aldık. Türkiye Kupası`nı aldık, Türkiye Ligi`ni aldık ve Şampiyonlar Ligi`nde final oynadık ve biz bu hocayı gönderdik. Pek tabi orada eleştiri aldığımı da biliyorum "bu kadar başarılı olmuş bir hoca gönderilir mi?" diye. Bu bir riskti aslında ama ben bu riski almanın doğru olacağını gördüğüm için bu riski aldım.

Getirdiğimiz hoca tartışmasız dünyanın en iyi hocası. Yani futbolda Mourinho neyse, voleybolda da Ze Roberto o. Daha önce hem erkeklerle hem bayanlarla olimpiyat şampiyonlukları var, dünya şampiyonlukları var, grand prix şampiyonlukları var. Kaldı ki, önceki hocanın ücretiyle bugünkü hocanın ücreti arasında 5 misli fark var. Yani onu da söyliyeyim.

Bizim bu sene ki şanssızlığımız şu oldu, geçtiğimiz sene dünya şampiyonası vardı biliyorsunuz. Bizim oyuncularımızın neredese tamamına yakını milli. Yabancılar kendi milli takımlarında Türkler Türk Milli Takımı`nda. 16 Kasım`da dünya şampiyonası bitti, biz 19 Kasım`da burada Süper Kupa maçı oynadık. Vakıfbank Güneş Sigorta`yla. Hatta ilk iki maçımıa hocamız gelemedi. Dolayısıyla sezon başı hazırlık çalışmaları yapılamadı. Yani yardımcı ekiple çok az sayıda çalışma yapılabildi.

Hiç hazırlık dönemi geçirilmeden direk maçlara başlandı ve ilk 40 günde biz 15 maç yaptık. Hepsini de üst düzey takımlarla yaptık. Önce Süper Kupa maçı ardından bir taraftar Türkiye Ligi bir taraftan Şampiyonlar Ligi elemeleri bir taraftan Dünya Şampiyonası`na gittik. Yani takım doğru düzgün çalışmadan, bir araya gelemeden sürekli üst düzey takımlarla maçlar yapmaya başladı. Ve biz bu arada 2 tane maç kaybettik.

Bu yüzden biz çok ciddi eleştiriler aldık. Ben de forumları filan da takip ediyorum. Ama şunu göz ardı etmemek lazım, söylediğim gibi hiç hazırlık yapılmadan girilen bir şeydi ve bu arada da çok ciddi başarılar elde ettik. Şampiyonlar Ligi maçlarında gruptan lider olarak çıktık. Dünya Şampiyonası`nda bütün takımları 3-0`lık skorlarla net bir şekilde geçtik. Bu arada bu yoğunluk içerisinde Vakıfbank`la yaptığımız bir maçı 3-2 kaybettik. Bir de Eczacıbaşı`na ligde kaybettik.

Aslında bu mağlubiyetlerdeki temel etken hazırlık dönemini yapamamamız ve o yoğun tempoda mesela Vakıfbank Güneş Sigorta`ya kaybettiğimiz kupa maçından önce biz İtalya`da Bergamo ile maç yapmıştık ve takım geldiğinde 5 oyuncu direk hastaneye gitti. Griplerdi ve hepsi serum aldılar filan ve bir gün sonra tekrar maça çıktılar. Biz Vakıfbank`la bu sene 4 maç yaptık üçünü kazandık birini kaybettik ama herkes kaybettiğimiz bir maçı konuşuyor. Kazandığımız üç maçı konuşmuyor.

Eczacıbaşı maçı da, şimdi biz bütün programımızı Şampiyonlar Ligi finaline göre yaptık. Aslında şu anda takım o tarihteki turnuvaya hazırlanmak için sürekli ağırlık çalışıyor, sürekli yükleme yapılıyor. Dolayısıyla takım şu anda en düşük seviyelerde. Artık yavaş yavaş çıkış süreci başlıyor ve buradaki amaç takımın 19-20 Mart`taki Şampiyor Ligi Finali`nde istenilen seviyeye gelmesi. Bir orada zirve yapmamız gerekiyor, bir de daha sonra Türkiye Ligi finalleri var orada zirve yapmamız gerekiyor.


Bir dezavantajımız, 5 yabancı oyuncumuz var. Yabancı oyuncuların hepsi kendi mevkilerinde dünanın en iyi oyuncuları. Ama 3 yabancıyla oynayabiliyoruz maalesef. Dolayısıyla 2 takım var bizde. Yani bir takım Türkiye Liglerinde maç yapıyor, bir takım Avrupa`da maç yapıyor. Bunun bir handikapını yaşıyoruz. Aslında geçen sene 3+1 kuralı vardı. Bu değiştirilince bundan ciddi şekilde zarar gördük. Yani 3 yabancıya düşürülmesi bizi ciddi şekilde etkiledi.

Bir de Seda yaklaşık 2 senedir sakat sakat oynuyordu ve nitekim bu hataya kadar da bu sene oynamadı. Tedavisi devam ediyordu ilk defa Vakıfbank Güneş Sigorta maçında geçtiğimiz Cumartesi günü oynadı. Seda Türkiye`nin en iyi oyuncularından bir tanesi. Seda`nın olmaması bizim için büyük bir kayıptı. İnşallah şimdi Seda da takıma girince bir daha da satlık süreci yaşamazsak... Bu ara kaptan Çiğdem`in sakatlığı sözkonusu. O sezonu kapadı. Yan bağları koptu ama bütün hedefimiz şimdi Şampiyonlar Ligi finali.

Dolayısıyla herkes dışarıdan bakıp farklı yorumlayabilir. Bir de şu var; bizim bu elde ettiğimiz başarı voleybola olan ilgiyi çok ciddi şekilde arttırdı. Rakiplerimiz de kendilerini güçlendirdi. Şimdi 2 tane çok güçlü rakip var. Eczacıbaşı ve Vakıfbank Güneş Sigorta çok güçlü takımlar kurdular. Aslında bence bu takımların kurulmasının sebebi biziz.  Aslında Avrupa Liglerine de bakarsak Vakıfbank Güneş Sigorta da Eczacıbaşı da Fenerbahçe Acıbadem de Avrupa`nın en güçlü takımlları arasında yer alıyor.

Biz bu işe başladığımızda 300-500 seyirci vardı salonlarda. Şimdi her maçta 4-5 bin seyirci oluyor. Gerçekten voleybola ciddi bir ilgi var. Biz yatırım yaptığımız için şimdi diğer takımlarda yatırım yapmaya başladı. Daha kaliteli bir lig olmaya başladı Türkiye Ligi.

Antu.com: Teknik heyeti nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mehmet Ali Aydınlar: Şimdi Ze Roberto`nun tartışılacak hiç bir tarafı yok. Ze Roberto kendisini kanıtlamış birisi. Dediğim gibi hem erkeklerde olimpiyat şampiyonu olmuş, bayanlarda olimpiyat şampiyonu olmuş, dünya şampiyonu olmuş. Çalıştığı bütün takımlarda çok üstün bir başarısı var. Tabi şöyle bir handikapı var mutlaka; Türkiye`yi yeni tanıyor. Yabancı oyuncularımızın bir kısmı eskiden, Christiane Fürst, Fofao ve Skowronska öğrencisi olmuş ama diğer oyuncularımızla ilk defa bir araya geliyor.

Bir de dediğim gibi biz sene başı hazırlığını yapamadığımız için tam takım olamadık. Bence Ze Roberto`nun katkısını esas gelecek sene göreceğiz. Ancak Ze Roberto şampiyonluklar yaşamış ve bunu bilen birisi. Yani turnuvalara nasıl hazırlanacağını, nasıl sonuç alacağını bilen birisi. Dolayısıyla bizim büyük hedeflerimizi karşılayacak. Zaten bizim gerek hocayla gerek sporcularla yaptığımız sözleşmelerde biz sadece Türkiye Şampiyonluğu`na ve Avrupu Şampiyonluğu`na prim veriyoruz. Avrupa ikinciliğinin primi yok. Düşünün yani hedefimiz bu.

Antu.com: Erkek Voleybol Takımımıza sponsor olmayı düşünüyor musunuz?

Mehmet Ali Aydınlar: Şimdi bir işi yapınca en iyisini yapmak lazım. Aslında voleybol benim ilgilendiğim bir branşta değil. Tamamen tesadüfen biz bayan voleybolu aldık, götürüyoruz. Bence bu yeterli. Sadece bayan voleybolunda kalmaya devam edeceğiz.

Antu.com: Bayan voleybol takımımıza daha ne kadar sponsor olacaksınız?

Mehmet Ali Aydınlar: Bize ne kadar "devam et" denirse biz o kadar devam ederiz.

Antu.com: Futbol Federasyonu`ndaki göreviniz devam ediyor mu? Oradaki görev tanımınız ne?

Mehmet Ali Aydınlar: Evet devam ediyor. Şöyle ben sade bir yönetim kurulu üyesiyim. Bu arada Sağlık Kurulu bana bağlı işimizden dolayı. Ama doğrusunu söylemek gerekirse Futbol Federasyonu`na fazla zaman ayıramıyorum. Toplantılara fazla katılamıyorum.

Antu.com: Bundan sonraki hedefleriniz arasında Fenerbahçe başkanlığı var mı? Öünümüzdeki kongrede aday olacak mısınız?

Mehmet Ali Aydınlar: Şimdi bu soru hep soruluyor. Hep gündemde. Ben aslında hep aynı noktada duruyorum, hep aynı söylemi kullanıyorum. Farklı bir şey söylemiyorum. Böyle bir isteğimin olduğunu ben hep söyledim. Söylemeye de devam ediyorum. Ama aday olur muyum, olmaz mıyım, ne zaman olurum, bunu kongre süreçlerinin yaşandığı dönemlerde değerlendiririm. Şimdiden "ben bir daha ki kongrede adayım" demek istemiyorum. Ama kongre sürecine girildiği zaman bunu değerlendiririz. Eğer uygun koşullar varsa aday oluruz, değilse olmayız.

Antu.com: Bunlar önümüzdeki kongre için de geçerli mi?

Mehmet Ali Aydınlar: Gayet tabi, her kongre için geçerli bu süreç.

Antu.com: Başkanımız Aziz Yıldırım uzun bir süredir başkanlık yapıyor. Siz başkan olsaydınız, Aziz Yıldırım`ın yaptıklarından hangisini yapmazdınız? Bir de Aziz Yıldırım`ın yapmadığı sizinse "ben olsam bunu yapardım" dediğiniz şeyler var mı?

Mehmet Ali Aydınlar: Şimdi, her yiğidin yoğurt yiyişi farklı. Aziz Yıldırım başkanımızın kenhdine has birtarzı var. Benim yönetim anlayışım daha farklı, daha farkıl bir yönetim anlayışım var. Davranışlarım farklı olabilir. Karakterlerimiz zaten farklı. Her insanın aynı karakterde olması zaten söz konusu değil. Elbette ki Aziz Yıldırım bu uzun süreçte çok başarılı işlere imza attı. Bunu kimse inkar edemez. Özellikle tesisleşme konusunda bence ciddi başarılar elde etti.

Tabi Fenerbahçe bir spor kulübü. Yani burada esas olan sportif başarı. Şimdi siz ne yaparsanız yapın özellikle futboldaki başarı çok önem kazanıyor. Şimdi Fenerbahçe Spor Kulübü`nün bugününe bakarsak gerçekten bütün spor dallarında başarılı. Şu anda bütün branşlarda Fenerbahçe şampiyonluğa gidiyor. Futbolda da bu sene ilk devre kötü gitti ama ikinci devre çok iyi bir çıkış yakaladı zaten bugün itibariyle lider olduk. İnşallah sene sonunda ipi göğüsleyeceğiz. Şampiyon olacağız.

Söylediğim gibi tesisleşmede çok ciddi işler yapıldı. Mutlaka bu süreç içerisinde çok iyi yapılan, kötü yapılan işler vardır. Bunu tek tek irdelemek bana çok doğru gelmiyor ama ben şunu söylüyorum; Fenerbahçe Spor Kulübü`nde birinci önceliğin sporda özellikle futbolda başarının gelmesi olması lazım. Çünkü bugün Fenerbahçelilerin çok büyük bir kısmı futbol takımı nedeniyle Fenerbahçeli. Bayan voleybolda çok başarılı olmamız evet önemli belki ama çok şey ifade etmiyor veya basketbolda, yekende, kürekte, atletizmde başarılı olabilirsiniz amageniş kitleleri ilgilendiren spor dalı futbol. Bu dünyanın her tarafında böyle. Dolayısıyla futboldaki başarı çok önemli. Onun için Fenerbahçe`nin birinci önceliğinin her zaman futbol takımının başarısının olması gerekir diye düşünüyorum.

Tabi bizim başkanımız da mutlaka futbolda başarılı olmak istiyordur. Bunun için çok şey de yapılıyor. Aslına bakarsanız artık kulüp de çok büyük. Ekonomik olarak gelirler de çok büyük. Giderler de öyle... Ciddi bir şirket gibi düşünebiliriz Fenerbahçe`yi.

Hepimiz futbol takımının hem ligde hem Avrupa`da başarılı olmasını çok istiyoruz ama dışarıdan bakınca oradaki eksiklik nedir görmek çok mümkün değil. Hepimiz biliyor ve farkındayız ki Fenerbahçe Türkiye`nin en büyük spor kulübü. Futbol takımı birinci olmasa da ikinci. Bugün rakiplerimiz olan Galatasaray ve Beşiktaş`ın bugün düştüğü duruma Fenerbahçe hiç bir zaman düşmedi. Tamamen ligden kopan bir Fenerbahçe yok yani. Geçen sene Ne yaptık? Son maçta kaybettik. Ondan iki sene önce yine son maçta kaybettik.

Ancak artık başarıyı da kurumsallaştırmak bence önemli. Yani hem Türkiye Ligi`nde mutlaka başa oynayan bir takım, diğerlerinden daha fazla şampiyon alan bir takım hem de Avrupa`da istikrarlı bir şekilde giden, başarısı olan bir takım olması önemli.

Antu.com: Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Mehmet Ali Aydınlar: Bütün FenerbahçelileriFinal-Four`a bekliyoruz. Orada verecekleri destek çok önemli. Bütün taraftarlarımızın desteğini istiyoruz. Burhan Felek Spor Salonu`nda 19-20 Mart`ta iki gün ikişer maç var. İnşallah orada hep beraber Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıralım.


 


 


 Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=46251


02.03.2011

Haber Ara

"Kafadan Şampiyon Olmamız Lazım"
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın, dizi ve tiyatro oyuncusu Hakan Yılmaz ile sahneye koydukları "Yeters ...

Ayça Tekindor Röportajı
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın koyu Fenerbahçeli Ayça Tekindor ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Bize ...

"Şampiyonlar Ligi Kupasını İstiyoruz"
Bayan Voleybol Takımımıza sponsor olduktan sonra hem Fenerbahçemize hem de ülkemize olimpik takım sporlarını b ...

Uğur Dündar ile Çok Özel Röportaj...
Eski yöneticilerimizden duayen gazeteci Uğur Dündar Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın’ın sorularını en ...

Aziz Yıldırım Röportajı

Fenerbahçemizin 9 yıl sonra ilk defa yapacağı çok adaylı başkanlık secimleri öncesi, yeniden başkan adaylığ ...


Şadan Kalkavan Röportajı

Fenerbahçemizde önümüzdeki Pazar günü, 9 yıl sonra ilk defa çok adaylı başkanlık yarışı yaşanacak. 11 yıldı ...


Avea Kurumsal Direktörü Tunç Berkman Röportajı

Kulübümüzün Türkiye`de bir ilki gerçekleştirerek ana sponsorumuz Avea ile ortaklaşa başlattığı Fen ...


Şansal Büyüka Röportajı

...


Bogdan Tanjevic Röportajı

...


Emre Belözoğlu Röportajı
Antu Radyo Koordinatörümüz Serkan Yakın (Sekoloji) Fenerbahçemizin Newcastle`dan transfer ettiği Emre Belözoğl ...

Luis Aragones Röportajı

Fenerbahçemizin yeni Hocası Luis Aragones ile Samandra Tesislerimizde bir röportaj yaptık. İspanya Milli Ta ...


Bayram Tutumlu ve Mehmet Aurelio Röportajı

Geçtiğimiz sezonun devre arasında "Mehmet Aurelio`yu Valencia istiyor" sözleriyle başlayan, Fenerbahçemiz v ...


Halit Kıvanç Röportajı
Bu seferki konuğumuz efsane futbol spikeri Halit Kıvanç oldu. Usta spiker Halit Kıvanç ile futbol üzerine çok ...

Burak Özçivit Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu 2005 Best of Model Türkiye 1. ve Best Model Of The World 2. Burak Özçivit oldu. ...

Kadir Çöpdemir Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu radyo ve tv programcısı Kadir Çöpdemir oldu. Çok keyifli bir söyleşi yaptığımız ...

Asrın Tuncer Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Rock müziği yapan Af grubunun kurucusu ve solisti Asrın Tuncer oldu. Yayın ko ...

Acun Ilıcalı Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Tv programlarından çok iyi tanıdığımız Acun Ilıcalı oldu. Yayın koordinatörüm ...

Yavuz Seçkin Röportajı

Ahmet Çakar Röportajı

Dünya, Fenerbahçemizin, Şampiyonlar Ligi 2. turunda dünyanın en başarılı takımları listesinde birinci sırad ...


Mustafa Denizli Röportajı - I
Antu röportajları serisinin bu seferki konuğu Türk Futboluna damga vuran bir isim; Mustafa Denizli. Uzun ve ço ...
Sayfa: 1.2


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com