Emre`mi, Volkan`ımı, Gökhan`ımı bu beceriksiz TFF`ye emanet etmeyin! - Antu.com

 

Emre`mi, Volkan`ımı, Gökhan`ımı bu beceriksiz TFF`ye emanet etmeyin!
Futbolcu morali uzun soluklu turnuvalarda çok mühimdir. Fenerbahçeli futbolculara Temmuz`un 3`ünden itibaren yapılan psikolojik işkence, dünya üzerinde hiçbir takımın futbolcusuna yapılmamıştır. Bu psikolojik işkencenin baş aktörleri malesef Emniyet Müdürlüğü, Savcılık ve dünyanın en beceriksiz futbol federasyonu olarak tarihe geçen TFF`dir.

Bu sene liglerde çok orantısız bir güç kullanılıyor. Sen bir takımın başkanını, yöneticisini, futbolcusunu emniyete götürüp sorguya çekiyorsun, başkan ve yöneticisini içerde tutuyorsun. Sorguya çektiğin futbolcular henüz Fenerbahçe forması bile giymemiş, hatta Emenike`yi yabancılar şubesinde alıkoyuyorsun, sonra da masum diye salıveriyorsun. O zaman neden sorguladın ve alıkoydun diye sorarlar adama. Evet sorarlar ama onu demokratik ülkelerde yapabilirler, burada yapılamaz. Hani o medya maymunlarının tapeleri vardı, iddianameyi avukatlardan önce görmüşlerdi, Emenike para sayarken görüntülenmişti? Ne oldu? Şimdi Emenike her maçta gol atıyor, siz kapalı kapılar ardından Fenerbahçe`ye büyük zarar verdik, herif gol üstüne gol atıyor diyor musunuz? Peki Bienvenue`nün tek başına koca takımlarla savaştığı ve gol attığı maçlarda anüs bölgenizde bir sızı oluyor mu?

Sinirlenmemek elde değil. Fenerbahçeli devamlı olarak yazdı, Peşkeştepe Stadyumunda yapılan maçlara milli ruhtan uzak vatan hainleri geliyor, futbolcumuza laf ediyor, bunlara bir çözüm bulun diye. TFF bu tür durumlarda 3 maymunu oynadı. Peki senin oradaki fonksiyonun ne TFF? Bu tür olaylara gerekli önlemi almayacaksın da ne yapacaksın?

Bir zamanlar Efes Pilsen`in küçük takımında oynuyordum. Merter`deki Efes Pilsen Tesislerinde antrenman yapardık. Genelde bizden hemen önce veya sonra Efes Pilsen A Takımı antrenmana çıkardı ve Arıboğan Lütfi`de bu takımın kaptanıydı. O adamı nedense o zamanlar da sevmezdim. Tüm takım bizim için idol gibi görünürken, Scott Roth gibi aslında iyi basketbolcu bile diyemeyeceğimiz bir Amerikalı`yı severken, bu adamı bir türlü sevememiştik.

Kendisi şimdi kayınpederi Sayın Mahir Kaynak`a özenmiş olacak ki, UEFA ile garip ilişkiler içerisinde. UEFA Müfettişi Pierre Cornu`yu havalimanında karşılayıp 2 gün her türlü manipulatif bilgiyi veren de o, Avrupa`ya ne sebeble gittiği belli olmadan garip görüşmeler yapan da o. Türkiye Cumhuriyetinin her vatandaşının bilgi alma hakkı diye bir hak vardır. Lütfi Arıboğan şu esnada benim verdiğim vergiyle maaş alıyorsa, o Avrupa yolculuğu özerk denilen federasyonun kasasından çıkmışsa benim o görevlinin Avrupa`da ne yaptığını sorma hakkım vardır. Bunu herkes sordu, ama cevap yok.

Fatih Terim ile Lütfi Arıboğan`ın iki ortak noktası var; her ikisi de Adanalı ve Galatasaraylı. Lütfi Arıboğan`ın basketboldan futbola geçişi de Fatih Terim dönemine rastlar. Peki futbolun f`sinden anlamayan, basketbol zihniyetine sahip, eski basketbolcu ve basketbol menajeri bir insanın futbolun tepesinde ne işi var? Bunu geldiği günden beri beceriksizlik konusunda tarih yazan Mehmet Ali Aydınlar`a sormak lazım.

Eski Beşiktaşlı Yönetici Hüsnü Güreli ayak üstü konuşmasında Beşiktaş`ı kurtardık sayemde, teşekkür etmeleri lazım diyordu, Lütfi Arıboğan`da Trabzonspor`a altın tepside Şampiyonlar Ligini verdi ve Galatasaray`ın nedense geçmiş yıllardaki yaptıkları hiç konuşulmadı. Peki bizim Fenerbahçeli diye bildiğimiz Mehmet Ali Aydınlar ne yaptı?

Hemen söyliyeyim; 25 Temmuz`da liglere ara verildiği beyanından hemen sonra Umre`ye gitti. O yoğunlukta bir insan neden dini vecibesini yerine getirmek için yurtdışına çıksın ki? Kime yanındayız mesajı veriyorsun? Din bu tür spekülasyonlar için kullanılabilen bir araç mı? Ben de sizdenim demek için benim temiz dinimi kullanmak kimin haddinedir?

Şimdi gelelim milli maçlara…

Yıllarca milli takıma ve Peşkeştepe Stadyumunun takımına verdiği hizmetlerden dolayı heykeli dikilmesi gereken Emre`mize Estonya karşısında yapılan hazırlık maçında, penaltı vuruşu esnasında ıslık çalan vatan haini eziklerin dünkü eylemleri yine Fenerbahçeli Futbolcular üzerindeydi. Volkan senelerce bu takıma hizmet verdi, o ağlayarak izlediğin Avrupa Şampiyonasında, şampiyonanın en iyi kalecisi seçildi. Sen bu insana küfür ederken hangi ar damarın çatlamıştı?

Şehit haberleri, deprem haberleri, teröristler şehirden deniz otobüsü kaçırır, polisimiz öldürülür, vatanı korumak için gençler canını feda eder ve 10 Kasım`da Atatürk`e hakaret üstüne hakaret edilir… Bunlara alıştırılan halkımın futbol içindeki uzantısı dün Peşkeştepe`de iş başındaydı. Bu popülist yavşak, 1980 sonrası gelen başarılarla cinconlu olmuş, vatanı da milleti de cincon olan at gözlüklü mikro ırkçıların bilmediği bir şey var. Atatürk`ün de dediği gibi, söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Şimdi hangi birimiz bunu bu küçük beyinlilere anlatabilir?

Denizlispor`u yenemediğimiz maçta şampiyonluğu kaçırmamızın hikayesini bilirsiniz. Şimdi size, bazılarınızın bildiği, bazılarınızın da ilk defa okuyacağı ilginç bir dosyayı buraya ekliyorum. Bu iddialar doğruysa ne olur biliyor musunuz? Denizlispor o sene kanıtlanmış şike dolayısıyla küme düşürülür ve tüm maçlarına rakip takım için 3 puan yazılır. Bu durumda kim şampiyon olur? Fenerbahçe…

Peki bu iddialar Fenerbahçe aleyhine olsa ne olurdu? Lütfi Arıboğan gider Platini`nin asistanlarına bizi şikayet eder, ülke içindeki bazı jurnalci yavşaklar da UEFA`yı mail bombardımanına tutardı. Lütfen sonuna kadar okuyun!

Prag’da yaşayan Özcan Kore, Denizlispor Başkanı Ali İpek’in isteği ile Malatyaspor’un 3 Çek futbolcusu ile Gaziantep maçında iyi oynamamaları için 300 bin Euro karşılığında anlaştığını açıkladı.Kore, Ali İpek’in paraları ödemediğini, Çek futbolcuların da Çek mafyasını peşine taktığını ifade ederek, Denizlispor yönetimine gönderdiği faksla resmen şike parasını istedi.
Bu belge ortalığı sarsacak..
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’dan, Denizlispor Yönetim Kurulu’na gönderilen 11.06.2006 tarihli faks, belki de, “Şikenin belgesi olarak”Türk Futbol Tarihi’ne geçecek.
Prag’da yaşayan Özcan Kore isimli bir Türk vatandaşı, Denizlispor Yönetim Kurulu’na gönderdiği faks mektubunda özetle, “Malatya-Antep maçı öncesi Denizli Başkanı Ali İpek’in isteği üzerine toplam 400 bin Euro’ya Malatyalı 3 Çek oyuncu ile anlaştım. Onlar oynamadı, Malatya yenildi, Denizli kümede kaldı. Ama Ali İpek söz verdiği paraları ödemedi. Çekler, mafyayı üzerime saldı. Ödeyin paraları siz de kurtulun, ben de” dedi ve bir spor kulübünden resmen şike parası istedi.
Nefes nefese…
Ligin son haftasına girilirken, 36`şar puanla düşme potasına giren Denizlispor ve Malatyaspor’un kaderi oynayacakları son maçlara bağlıydı. Denizlispor evinde şampiyonluk kovalayan F.Bahçe ile, Malatyaspor ise deplasmanda, 1 puan alması halinde kümede kalacak olan G.Antep’e konuk oluyordu.
Özcan Kore’nin iddiasına göre, bu maçlardan önce Denizlispor Başkanı Ali İpek, Avukat Ümit Öndeş vasıtasıyla kendisine ulaştı ve Malatyaspor’da oynayan 3 Çek futbolcunun, G.Antep maçında tam kapasite ile oynamamasını istedi. Böylelikle Malatya, Antep’e yenilecek, Denizlispor, F.Bahçe’ye yenilse bile kümede kalacaktı.
100`er bin dolar
İpek, bu 3 futbolcuya 100`er bin dolar teklif ediyordu. Kore, bu futbolcuların menajerlerine ulaştı. Sonra teker teker kendileriyle görüştü. Çekler teklifi kabul ediyor, ancak fiyat yükseltiyorlar, dolar yerine Euro talebinde bulunuyorlardı. Kore, Prag’dan, Denizli’ye uçtu.Ali İpek’in evine gitti ve yeni fiyatları sundu. Avukat Ümit Öndeş ile aralarında Mehmet Cayan’ın da bulunduğu birkaç yönetici bu görüşmeye şahit olmuşlardı.
Denizlispor Başkanı Ali İpek, “Yönetim kabul etti, ben parayı topluyorum. Sen futbolculara okey ver. Ama rakamdan sakın yöneticilerin haberi olmasın” diyerek Çek futbolculara veÖzcan Kore’ye toplam 400 bin Euro ödeyeceği taahhüdünde bulundu.
Nerede paralar?
Maç oynanır, Çek oyuncular, Malatyaspor’da oynayan Macar arkadaşları Josef Toth Balasz’ı da ikna ederler. G.Antep, Ömer’in kendi kalesine attığı golle, Malatyaspor’u 1-0 yener ve Denizlispor kümede kalır.
Ancak Ali İpek, söz verdiği toplam 400 bin Euro’yu -100`er bin Euro futbolculara, 100 bin Euro aracılara- ödemez. İpek’in garantisi üzerine, “Paranız bende” diyen Kore, zor durumda kalmıştır. Çünkü Çekler paralarını istemekle kalmamış, Çek mafyasını da işin içine sokmuştur. Mafya, Kore’den 300 bin Euro’yu istemektedir.
Kore, telefonla sürekli Ali İpek’i arar. İpek telefonlara çıkmaz. En son 08.06.2006 tarihindeKore ile görüşür ve “Bir daha beni arama. Benim verilecek param yok” diyerek telefonu kapatır.
Mektup yazılıyor
Ali İpek’in, “Malatyasporlu oyunculara para vereceğiz” diyerek Denizlispor yönetiminden para topladığını düşünen Kore, bu paranın ödenmediğini kanıtlamak için yönetim kuruluna(Mehmet Bey’in dikkatine notuyla) paranın ödenmesini isteyen bir mektup yazar.
Ve altına da bir not düşer;
“Sizinle yaptığım görüşme sonrası, bu konu ile ilgili mağdur olan futbolcu, menajer ve benim yanımda aldatılmış olan Denizli yönetimi olduğu kanaatine vardım. Öncelikle kendimi kurtarmak ve bu konunun kapanıp, Denizlispor’a ve halkına zarar gelmemesi için bu ödemenin yapılmasını rica ediyorum.”
Şike soruşturması
Evet… Özcan Kore bir faks mektubuyla, Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden bir kulübün yönetim kurulundan resmen şike parasının ödenmesini talep eder.
Ligin bitiminden hemen sonra Malatyaspor Başkanı Hikmet Tanrıverdi, federasyona başvurur ve “Şike” için soruşturma açılmasını talep eder. “Temiz Futbol” sloganıyla görev yapan federasyon, şu ana kadar bu talebi incelememiştir bile.
İşte mektup, işte şike belgesi ve işte gerçekler…
Bakalım Futbol Federasyonu ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin bundan sonra ne yapacaklar?
NOT: Malatyaspor’da geçtiğimiz sezon 4 Çek futbolcu oynadı. Bu oyuncuların isimleri şöyle: 1- Jiri Homola, 2- Tomas Michalek, 3- Zdenek Senkerik, 4- Jiri Masek.
PARAYI İSTEYEN: Özcan KORE
Evet ben yazdım
- Özcan Bey bu mektubu siz mi yazdınız?
- Evet, ben yazdım. Beni Ümit Öndeş aradı. Böyle bir mektup yazmamı istedi. Kulüp başkanı ile problemi varmış. Bazı yöneticiler para ödenen yerleri öğrenmek istemişler. Faks yazmamı istediler, ben de yazdım. Bu konu ile ilgili olarak telefonda konuşmak istemiyorum. Buyrun yazıhaneme gelin, Prag’da misafirim olun orada yüz yüze konuşalım.
- Ali İpek sizin kendisinden borç para istediğinizi söylüyor.
- Büyük başkandır o. Ne diyorsa doğrudur. Hep doğru söyler zaten o.
DENİZLİSPOR BAŞKANI: ALİ İPEK
Salak o geri zekalı
- Ali Bey, Özcan Kore’yi tanıyor musunuz?
- Ya kardeşim bir merhaba dedik, başımıza bela oldu. Tanımam etmem. Beşiktaşlı’ymış bu, bir arkadaşım vasıtayla borç para istedi. İhtiyacım var dedi.
- Bela oldu dediğiniz bu mu? Yani sadece borç para mı istedi?
- Evet, evet bu…
- Ama Denizlispor yönetimine bir mektup yazmış..
- Evet yazdı..
- Niye bunu söylemiyorsunuz başkan…
- …..
- O mektubu okudunuz. Hukuki bir girişimde bulundunuz mu?
- Hayır yapmadım.
- Neden?
- Ya salak bu, geri zekalı mıdır, nedir? Derdi ne bilmiyorum ki..
DENİZLİSPOR YÖNETİCİSİ: MEHMET CAYAN
Birlikteydik
- Mehmet Bey siz mektubu okudunuz mu?
- Evet okudum. Bana da göndermiş. Ama bu konuyla ilgili olarak telefonla bazı şeyler söylemek doğru olmaz. Ama kısaca bilgi vereyim.
1- Ben F.Bahçe maçı sonrası Denizlispor’da
ki görevimden ayrıldım. Ayrılığımın nedeni sağlık ve özel işlerimdi.2- Özcan Kore Beyefendi ile mektupta yazdığı gibi Başkan Ali İpek’in de olduğu bir ortamda birlikte olduk. Ama o toplantıda para konuşulmadı. Daha sonra beni Özcan Bey aradı, mektupta sözünü ettiği para için. “Para ile ilgili her türlü tasarruf Başkan Ali İpek’teydi.” Bunu altını çizerek Özcan Bey’e söyledim. Başkanı ya da başkanvekillerini aramasını istedim.
- Aramış mı?
- Aradığını bir kez konuştuğunu ama sonra konuşamadığını söyledi. Telefonlarına çıkmıyorlarmış. Daha sonra mektubu yazmış. Bir kopyasını da bana gönderdi.
Ve işte o avukat: ÜMİT ÖNDEŞ
Ne yazarsanız yazın
- Ümit Bey, Özcan Kore’yi tanıyor musunuz?
- Evet tanıyorum.
- Bir mektup yazmış.. Haberiniz var sanırım, siz istemişsiniz bu mektubu yazmasını?
- Hiçbir fikrim yok. Ben yolda yürüyorum. Bu konuyla ilgili konuşmam. Siz ne istiyorsanız onu yazın.
HİKMET TANRIVERDİ
İnce ince götürdüler
- Çek oyunculardan şüphelendiniz mi?
- Hayır açıkçası şüphelenmedim. Aklıma bile gelmedi.
- Çek oyuncuların sözleşmeleri devam ediyor mu?
- Sadece Senkerik’in devam ediyor.
- Özcan Kore isimli şahısın mektubundan haberiniz var mı?
- Yok. Ama biz lig biter bitmez federasyona başvurduk. Şike ihbarında bulunduk. 15 Mayıs’ta lig bitti, daha kurul kurulacak. Kurulsa bir şey çıkar mı? Çıkmaz tabii. Bizi ince ince götürdüler.
BİR PORTRE: Ali İPEK
TÜRKİYE hep o ismi konuştu. Ali İpek.. Denizlispor Başkanı.. Sezonun bitimine doğru birkaç kez ortalığı ayağa kaldırmış, ligin şaibeli olduğunu iddia etmişti;
- F.Bahçe maçından sonra dönen dolapları açıklayacağım. Sezon sonunda konuşacağım.
- Bir konuşursam yer yerinden oynar..
- Ortalıkta dolaşan çantaların haddi hesabı yok..
Ali İpek, küme düşme potasında bulunan ya da şampiyonluk yarışı yapan takımların “Şike yaptığı” imasında bulunuyordu.
Denizlispor kümede kaldı.. Ali İpek sustu. O tarihten bugüne kadar da hiç konuşmadı. Ve bu açıklamarından dolayı ligin oynanmadığı bir dönemde sadece 1 ay hak mahrumiyeti cezası aldı.
Hürriyet, 21 Temmuz 2006


Selamlar,

Cengizhan Yeldan
http://www.twitter.com/CengizhanYeldan


Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=55610


12.11.2011

Haber Ara

Saçmalamayın ağalar, beyler, saçmalamayın...
Tam 340 gün oldu, tam 340 gün...

Bundan böyle Sadri`yi muhattap almayalım...
Sadri bir tv programına çıktığında söylediği her şeyin alt ve üst metni şuydu… Ben eziğim, küçüğüm, bir şey ya ...

Siz 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyonsunuz! Provokatörlerin haftasına hoşgeldiniz!
Bu sene şu çok açık görüldü; Fenerbahçeli Fenerbahçe tutkusu ile bütünleşir, rakipler ise sadece Fenerbahçe dü ...

Neyi protesto ettiğiniz belli değil!
Aynaya bak, gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın.

Si·z bizi zaten şampiyondan beter ettiniz!
3 Temmuz`dan beri yaşanan siyasi süreci hala şike davası olarak göstermeye çalışan yarım akıllılara tek bir so ...

Deplasmanda, maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı hakkında...
Maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı! Bildiğiniz gibi futbolcularımız Galatasaray maçının galibiyetini ...

Look at the Tabela
Hayırdır, geçen sene Aziz Başkan Alex’i yanına alıp, vatandaşlığını konuşmak üzere Başbakanın makamına çıktığı ...

Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük..
Senelerdir rakipler bunu hep yapar, ama arkalarında milletvekilleri ve ince ince yasemince bakanlar olduğundan ...

Olimpiyatlar mı? Avrupa Futbol Şampiyonası mı? Uluslararası başarı mı?
Öncelikle Sarı Meleklerimizi tekrar tebrik ederim. Aziz Yıldırım`ın Türk Spor`una nasıl katkıda bulunduğunu gö ...

Sen ne yaptın canım Hocam!?
Maçı tam Aykut Hoca`nın arkasından izledim. Şimdiye kadar istifa etsin laflarına hep siper oldum, hala da olur ...

Mabedimizdeki maç, Cincon ve yusufçuk
Yusufçuk bağırsak solunumu yapan bir omurgasızdır. Ani hareket eder, korkaktır, bir görünür bir kaybolur, gari ...

Friedrich Nietzsche ile Fenerbahçe!
Bazı at gözlüklü, kör cahil rakipler Friedrich Nietzsche`yi yeni almak istediğimiz futbolcu sanabilir. Onlar d ...

Türk Futbolu`nu bitirdiler, bitirdik, bitiriyoruz... Durma, sen de bir toprak at!
Bir itirafım var. Milli Takım maçlarını TFF’nin beceriksizlikleri sebebiyle izlemediğim için Hırvatistan maçın ...

Emre`mi, Volkan`ımı, Gökhan`ımı bu beceriksiz TFF`ye emanet etmeyin!
Futbolcu morali uzun soluklu turnuvalarda çok mühimdir. Fenerbahçeli futbolculara Temmuz`un 3`ünden itibaren y ...

Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın ilginç spor yorumları ve kendisine SORULAR!
Bu yazımı da avukatımın oynamaları sonucu bayağı keserek yazıyorum. Açıkçası benim yorum yapmama gerek bırakma ...

Sayın Yönetimime Açık Mektup - Takımımıza ve Taraftarımıza sahip çıkın lütfen!
Fenerbahçelilik ruhu gereği, alenen Başkanımı, Yönetimimi, Teknik Direktörümü, sporcumu veya Fenerbahçe için ç ...

Biri HAKSIZ REKABET mi dedi? Bırakın Allah aşkına...
Bildiğiniz gibi bundan evvelki s ...

Henüz başlamadık bile, Sayın Yönetimimize açık çağrı, bize görev verin, YAPALIM! Biz YAPARIZ!
Fenerbahçe Türkiye`nin en büyük ve tek SPOR KULÜBÜ`dür, diğer futbol kulüpleri ile karıştımamalıyız. Futbol t ...

Bu yazım avukatım tarafından sansürlenmiştir :) Bağımsız Türk Yargısı vesaire...
Tarih 3 Temmuz, Türkiye`nin en büyük spor kulübünün herkesin tanıdığı başkanı evinden apar topar adliyeye götü ...

Cinconlu futbolun kirli tarihi ve trajikomik taraftar topluluğu
Yönetime gelmeden önce yapmış olduğu konuşmalardan dolayı Ünal Aysal`a az da olsa bir sempatim olmuştu. Düzgün ...
Sayfa: 1.2.3


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com