Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük.. - Antu.com

 

Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük..
Senelerdir rakipler bunu hep yapar, ama arkalarında milletvekilleri ve ince ince yasemince bakanlar olduğundan mütevellit, bunlara kimse bir şey demez. Birilerinin çıkıp bu yaptıkları ahmaklıkları bu adamlara söylemesi lazım. Çünkü yaptıkları fanatizm tüm şehir halkını etkiliyor ve nedense en ırkçı eylemler hep bu şehirden çıkıyor.

Irkçılığın en kötü hali mikro ırkçılık, yani bölgesel ırkçılıktır. TS Yönetimi nedense sahadaki başarısızlıklarını hep bununla örtmeye çalıştı. Hem futbolda, hem siyasette inanılmaz bir lobileri var. Bazı bakanların oradaki 400.000 oy için yapmadığı şey yok. Ama artık bu destek bu insanların şımarıklığı, amatör yönetim anlayışlarını örtmek için şehiri gaza getirmeleri çabaları ile provokasyona meyil hazırlıyor.

Kupa ve sapı dilenmelerini bir kenara bırakıp hemen maçta olan olaylar ve sonrası hakkında yazmak istiyorum.

Trabzon`da olay çıkacağı belliydi. Trabzon`da zaten hep olay çıkar. Hatta maçı izlerken ilk yarı bittiğinde hala neden sahaya kimsenin ayakkabı atmadığını düşünüyordum ki, bir yarım akıllı bir çift Nike`ı sahaya attı. Sonra diğer yarım akıllı da bir Adidas attı.

61. Dakikaya kadar stadda kimse takımını desteklemedi, bir tek TS lafı geçmedi marşlarda. O ana kadar Fenerbahçe`ye, futbolcularımıza ve başkanımıza küfür edildi. Sen Trabzonsporlu musun, önce onu söyle? Neyse ki 61. Dakika olayı var da, o dakikada tükürüklerle nefret saçmak yerine kendi takımlarını desteklemek akıllarına geliyor. Her türlü fitne ve fesattan arınmış, masum duygularla takımını destekleyen tüm Trabzonsporlulara selam olsun, eğer kaldılarsa…

Sahaya atılan suları vesaire geçtim. Çakı olayında şöyle bir durum var, Volkan açık çakıyı alıp saha kenarına getirdi, orada TS Kaptanı olan Tolga seyircisini sakinleştireceğine 3 dakika Volkan`ın arkasında çakıyı almak için uğraştı. Sonunda alıp kapattı ve Volkan`a geri verdi. Volkan da bunu alıp tekrar açtı, ona atıldığı şekilde. Bu ekranda saniye saniye varken komedide üstüne yönetim tanımadığım TS yönetimi o çakıyı açma fotoğraflarını delil olarak Federasyona sunmuş. Hadi yalan senaryonuzu bir kenara bırakalım, yahu adama demezler mi, açık çakı suç da, kapalı mı suç değil? Yahu sizin aklınız hiç mi çalışmıyor, özür dileyeceğinize bunu mu yapıyorsunuz?

O küfür ettiğiniz Aziz Yıldırım`a hayranlığım sizin gibi yarım akıllılar yüzünden her geçen gün artıyor. Aziz Yıldırım stadda olduğu sürece, hiçbir Fenerbahçeli rakip takım başkanına küfür edemezdi. Duyduğu anda anında yerinden kalkıp susun işareti yapardı. Peki Sadri ne yaptı? Oturup izledi. O aşağılık pankartları da aynı şekilde izledi. Irkçı pankartların bizde videosu da, fotoğrafları da var. Kadıköy`de kafasında kameralarla her kareyi çeken polis hala bu ırkçı pankartları açanları bulamadı mı? Yoksa aramıyor mu? Sahi, Avrupa Şampiyonu olmuş kızlarımızın otobüsünü yumruklayıp tekme atan polislere ne oldu? İnternette gezen, Fenerbahçeli dövene yemek ısmarlamayı vaad eden polislere ne olucaksa o oldu, yani hiçbir şey.

TS Yönetimi aktif provokasyon yönetim şekline bir son vermeli. Aslında bunu Fenerbahçe Yönetimi yapsa şu ana kadar süresiz hak mahrumiyeti, çete üyeliği ve buna benzer suçlardan içeri çoktan alınmışlardı ama neyse. Bu ülkede nefret, şiddet ve provokasyonu körükleyici unsurlar ihtiva eden eylemler suç değil mi? Sporda şiddet yasası sadece Fenerbahçeliler için mi çıktı? Neden herkes susuyor? 400.000 oy için milyonlarca oy için ülke güvenliği tehlikeye atılıyor. Çete arıyorsanız biraz buralara bakın. Ülke güvenliği söz konusu, siz hala rant peşindesiniz.

TS`ye haketmediği şampiyonluk için kupa vermeye çalışan, bunun için ince ince ayar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar`a bir çift sözüm var. Bakanlığın, adı üstünde, Çevre ve Şehircilikle ilgili. Altındaki makam arabanın, benzininin, maaşının ezici çoğunluğu o aleyhinde ince ince çalıştığın Fenerbahçelilerden geliyor. Ülkemin yeşil alanları talan ediliyor, şehirlerde insani yaşam koşulları yok, sen futbolu bırak da işine bak! Kupa için Çevre ve Şehircilik Bakanı ince ince çalışmaz, sahadaki futbolcu koşar. Bu senin yaptığın şikedir, şikenin dik alasıdır. Ama memleketimde şike alenen yapılınca meşru. Senin yaptığını medeni ülkede bir bakan yapsa onu anında emekli ederler, milletvekili emekli maaşını bile alamaz. Pardon, burası Türkiye.

Fenerbahçeli öfkeli, Fenerbahçeli haksızlığa uğruyor, Fenerbahçeli`nin üzerine gidiliyor. Bu öfkeyi durdurmak adına, haklı olduğumuz yerde haksız duruma düşmemek adına herkesi sakinleştirmeye çağırıyoruz. Buna sizin de yardımcı olmanız gerekirken öfkenin üzerine benzin dökmeniz aslında sizi de yakar, farkında değilsiniz. Ülkede bu kadar öfke ve nefret varken, isterseniz işsizliği %1`e indirin, GSMH`yi 30.000 dolara çıkarın, asayişi sağlayamazsınız. Mağdur olan hep Fenerbahçe, üzerine gelinen hep Fenerbahçe, ama yine de iyi dayanıyor Fenerbahçeli.

Dünya üzerinde genelde ekonomisi en iyi, en güçlü takımlardan nefret edilir. İngiltere`de Manchester United, İspanya`da Real Madrid, Almanya`da Bayern Münich, İtalya`da Juventus hep rakip takım taraftarlarının nefretlerinde birleştiği takımlar olmuştur. Bu Türkiye`ye özel bir durum değil. Bir ülkedeki takımın büyüklüğünü, o ülke nüfusunun en çok nefret ettiği takımı sorarak bulabilirsiniz. Türkiye`de de bu Fenerbahçe`dir. Fenerbahçe şampiyonluğa oynadığında her takım ona karşı farklı oynar. Bu gizli kapaklı da olmaz, alenen nefretle, aşırı mücadeleyle oynarlar. Biz buna zaten alışığız, kimsenin sempatisini, sevgisini de istemiyoruz. Saygı zaten saygın insanlarda olduğundan, onu da beklemiyoruz. Kısacası, bizimle yapılan maçlarda bize yapılanlar bizi şaşırtmıyor artık. Herkes küçüklüğü ile doğru orantılı olarak çirkefleşiyor, çirkinleşiyor. Sahaya rakı şişesi atan takımın başkanı bile İngiliz Lordu edasında taraftarlık dersi verebiliyor memleketimde.

Ama şöyle de bir gerçek var; Fenerbahçe`yi yok etmeye çalıştınız, %60 güçsüzleştirdiniz, ekonomik darbe vurmaya çalıştınız, yaptınız da yaptınız. Bunlara rağmen Fenerbahçe hala ikinci, hala voleybolcuları Avrupa Şampiyonu olabiliyor, basketbolcuları Avrupa`da dereceye giriyor, amatör branşları madalya üstüne madalya alıyor ve borsada en az yüzdeli hisse satmasına rağmen hepinizin toplamından daha değerli. Taraftarı eskiden sadece seyirciyken, şu an bilinçli birer nefer. Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadisinde şöyle buyurmuş; `Kardeşinin derdine sevinip gülme, sonra Allah ona merhamet eder de, seni onun sahip olduğu dertle müptela kılar.` Gün gelecek, bu dertler sizi de vuracak. Bakalım siz bizim gibi ayakta kalabilecek misiniz?

Yazımı Mevlana`nın bir sözüyle bitiriyorum;
Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük…

Cengizhan Yeldan
www.twitter.com/cengizhanyeldan


Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=57221


04.04.2012

Haber Ara

Saçmalamayın ağalar, beyler, saçmalamayın...
Tam 340 gün oldu, tam 340 gün...

Bundan böyle Sadri`yi muhattap almayalım...
Sadri bir tv programına çıktığında söylediği her şeyin alt ve üst metni şuydu… Ben eziğim, küçüğüm, bir şey ya ...

Siz 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyonsunuz! Provokatörlerin haftasına hoşgeldiniz!
Bu sene şu çok açık görüldü; Fenerbahçeli Fenerbahçe tutkusu ile bütünleşir, rakipler ise sadece Fenerbahçe dü ...

Neyi protesto ettiğiniz belli değil!
Aynaya bak, gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın.

Si·z bizi zaten şampiyondan beter ettiniz!
3 Temmuz`dan beri yaşanan siyasi süreci hala şike davası olarak göstermeye çalışan yarım akıllılara tek bir so ...

Deplasmanda, maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı hakkında...
Maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı! Bildiğiniz gibi futbolcularımız Galatasaray maçının galibiyetini ...

Look at the Tabela
Hayırdır, geçen sene Aziz Başkan Alex’i yanına alıp, vatandaşlığını konuşmak üzere Başbakanın makamına çıktığı ...

Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük..
Senelerdir rakipler bunu hep yapar, ama arkalarında milletvekilleri ve ince ince yasemince bakanlar olduğundan ...

Olimpiyatlar mı? Avrupa Futbol Şampiyonası mı? Uluslararası başarı mı?
Öncelikle Sarı Meleklerimizi tekrar tebrik ederim. Aziz Yıldırım`ın Türk Spor`una nasıl katkıda bulunduğunu gö ...

Sen ne yaptın canım Hocam!?
Maçı tam Aykut Hoca`nın arkasından izledim. Şimdiye kadar istifa etsin laflarına hep siper oldum, hala da olur ...

Mabedimizdeki maç, Cincon ve yusufçuk
Yusufçuk bağırsak solunumu yapan bir omurgasızdır. Ani hareket eder, korkaktır, bir görünür bir kaybolur, gari ...

Friedrich Nietzsche ile Fenerbahçe!
Bazı at gözlüklü, kör cahil rakipler Friedrich Nietzsche`yi yeni almak istediğimiz futbolcu sanabilir. Onlar d ...

Türk Futbolu`nu bitirdiler, bitirdik, bitiriyoruz... Durma, sen de bir toprak at!
Bir itirafım var. Milli Takım maçlarını TFF’nin beceriksizlikleri sebebiyle izlemediğim için Hırvatistan maçın ...

Emre`mi, Volkan`ımı, Gökhan`ımı bu beceriksiz TFF`ye emanet etmeyin!
Futbolcu morali uzun soluklu turnuvalarda çok mühimdir. Fenerbahçeli futbolculara Temmuz`un 3`ünden itibaren y ...

Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın ilginç spor yorumları ve kendisine SORULAR!
Bu yazımı da avukatımın oynamaları sonucu bayağı keserek yazıyorum. Açıkçası benim yorum yapmama gerek bırakma ...

Sayın Yönetimime Açık Mektup - Takımımıza ve Taraftarımıza sahip çıkın lütfen!
Fenerbahçelilik ruhu gereği, alenen Başkanımı, Yönetimimi, Teknik Direktörümü, sporcumu veya Fenerbahçe için ç ...

Biri HAKSIZ REKABET mi dedi? Bırakın Allah aşkına...
Bildiğiniz gibi bundan evvelki s ...

Henüz başlamadık bile, Sayın Yönetimimize açık çağrı, bize görev verin, YAPALIM! Biz YAPARIZ!
Fenerbahçe Türkiye`nin en büyük ve tek SPOR KULÜBÜ`dür, diğer futbol kulüpleri ile karıştımamalıyız. Futbol t ...

Bu yazım avukatım tarafından sansürlenmiştir :) Bağımsız Türk Yargısı vesaire...
Tarih 3 Temmuz, Türkiye`nin en büyük spor kulübünün herkesin tanıdığı başkanı evinden apar topar adliyeye götü ...

Cinconlu futbolun kirli tarihi ve trajikomik taraftar topluluğu
Yönetime gelmeden önce yapmış olduğu konuşmalardan dolayı Ünal Aysal`a az da olsa bir sempatim olmuştu. Düzgün ...
Sayfa: 1.2.3


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com