Si·z bizi zaten şampiyondan beter ettiniz! - Antu.com

 

Si·z bizi zaten şampiyondan beter ettiniz!
3 Temmuz`dan beri yaşanan siyasi süreci hala şike davası olarak göstermeye çalışan yarım akıllılara tek bir sorum olacak… Bir bakın bakalım, Ergenekon davasında en çok konuşan medya provokatörleri neden birden futbol yazarı olmaya karar verdi? Bunlar sizce tesadüf mü? Sizin üzerinize gelinmemesinin sebebi, rantınızın düşük olması. Fenerbahçe değer kaybeder de, siz değerlenirseniz, bunun daha beteri sizin başınıza gelir, ama bakalım siz bizim kadar dirayetli durabilir misiniz?

Demirören`in bugün yaptığı açıklama sonucunda şu ortaya çıktı; Şike sahaya yansımamıştır. Bu ne demek? Ceza yok. 58. Madde de değişti. Hadi adaletin bekçileri, dökülün sokağa, güldürün bizi… Hatta Fenerbahçe lütfen şike yapsanaaaa, yapsanaaa, yapsanaaaa OoooOO diye tezahürat bile yapabilirsiniz. Çünkü yapmamışız, o etik kurulu raporuyla da kanıtlandı, bunu zaten 3 Temmuz`dan itibaren söylüyoruz. Kanıt yok, delil yok, tapeler, video kayıtları patates çıktı. Şike yok ama şike yapmış olmamızı arzu eden bir kitle var. E en güçlü ve en değerlinin güç kaybetmesini, değer kaybetmesini herkes ister. Ancak bu arzularınız sizi esir almasın, aman dikkat edin.

PDFK`ya sevk edilen 15 kulüp arasında adaletin sarsılmaz bekçileri de var. Hala Song`a gönderilen 1 milyon doların hesabı verilemedi. Şike varsa en temizi Fenerbahçe`dir, bu böyle biline.

Bir sene önce bugün, Fenerbahçe tüm rakiplerini dizmiş gelirken maçları böyle iştahlı izlemezdim. Tüm Türk futbolseverlerle beraber aynı türküyü söylüyordum; İngiltere, İspanya, İtalya ligi varken bizim lig olsa olsa kum futbolu olur… 3 Temmuz`dan itibaren her şey değişti. Artık sahadaki futbola değil, belirli zümrelerin emriyle düğmesine basılmış tutsaklığın mücadelesini izliyorum, futbolda ve diğer branşlarda.

Son senelerde görüyoruz, maaşları ödenmeyen futbolcular yüzünden Galatasaray küme düşme tehlikesi geçirdi, Beşiktaş`ın binbir umutla aldığı yıldızlar dökülüyor, Trabzon zaten küçük takım ve kötü yönetim, yıldız futbolcuları bedavaya sağa sola dağılıyor. Bu yaşadığımız siyasi durumun onda birini yaşasalar, şu an küme düşmeleri garantilenmiş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi önünde mendil açmış bekliyor olurlardı. Futbol kültürü olmayan, tek amacı işlerini düzeltmek, isim yapmak olan hasbel kader zengin insanların başkan olmaları veya yönetime girmeleri sonucu yönetilen, milyonların peşinde koştuğu kulüplerin sonu bu.

Trabzonsporlu taraftarlar rüyadan ancak uyanabildi ve şu an yönetimini sorguluyor. Çünkü, nispeten başarılı olunan geçen seneden sonra bedavaya kaybedilen yıldızların hesabını 3 Temmuz`dan sonra kimse sormadı. O henüz büyükşehir bile olamamış Trabzon kentinin insanlarını, pis işlere karışıp topuğundan vurulan yönetim kurulu üyeleri ve sırtını siyasilere dayamış olan son derece başarısız başkanı kandırıyor. Sadri`ye sorsunlar bakalım, bu sene Burak Yılmaz takımda kalacak mı, kalmayacak mı? Ben söyliyeyim, Burak Yılmaz bu sene Avrupa`ya gidecek, sonra hülle yoluyla Türkiye`ye geri dönecek, ama Trabzon`a değil. Bu Trabzon`un son ilk dört görmesi, seneye görürsünüz, bu yönetimle bu kadar… Bundan sonra sizi, emrinize amade milletvekilleri ve bakanlarınız da kurtaramayacak.

Trabzon`da Trabzonspor`u seven taraftar yoktur, Trabzon`da Fenerbahçe düşmanlığı vardır. Yönetimi de bunu çok iyi biliyor. Bunun örneğini bu sene başında Athletico Bilboa maçından sonra gördük. Bildiğiniz gibi maç biletleri iade edilebilir, paranızı geri alabilirsiniz denildi. Sonra baktılar ki herkes iade edip parasını alıyor, yönetim şöyle açıklama yaptı; "Takımımızın İstanbul Galatasaray Türk Telekom Arena Stadı’nda oynanması gereken ancak UEFA’nın kararıyla iptal edilen Athletic Bilbao maçında bilet alan taraftarlarımızdan kulübümüze çeşitli yollarla ulaşan ve sosyal platformlarda görüşlerini bildirenlerden büyük çoğunluğu söz konusu biletlerin özel anlamı nedeniyle iade edilmemesi yönünde fikirlerini seslendirmektedirler."… Sonuç? Biletlerin %92`si iade edildi. Hangi yönetim maçtan önce stada rakip takımın formasıyla gelmeyin der ki? Trabzonspor yönetimi taraftarına Galatasaray maçı öncesi lütfen stada Galatasaray formasıyla gelmeyin diye uyarı yapıyor. Dünyada ilk ve tek. Evet, gerçekten de Trabzonspor yönetimi acil olarak Galatasaray`a yatışımız para için değil, zevk için açıklaması yapmasını bekliyorum.

Şunu açık ve net söylüyorum… Senelerdir, Fenerbahçe`nin rakibi kimse ona yattınız, taraftarınız rakip takım futbolculara bizi yenin de şampiyon olun diye yalvardı. Bunlar zaten ortada, saklama gereği bile görmediniz. Şike yapıp maç satın almak, bir takımın rakibi şampiyon olsun diye yalvarmak ve yatmaktan daha onurlu bir davranıştır. Maçta yatana kaltak, para verip şike yapana denilse denilse kötü patron denilir. Kaltak olmaktansa kötü patron olmayı tercih ederim.

Savcı Zekeriya Öz`ün Türk Telekom Arena`da oynanan ve 2-1 kazandığımız maça gelmesi çok manidardır. Galatasaray kulüp üyesi olan, bu olayların ilk düğmesine basan insan olarak yüzündeki ifade çok manidardı. Gönül isterdi ki, maçtan sonra da fotoğrafı çekilmiş olsun. Muhtemelen, ben elimden geleni yaptım, siz beceremediniz ifadesi vardır.

Süper Final maçlarında Fenerbahçe ve Beşiktaş resmen hakem facialarıyla ince ince kıyıldı. Siyasi gücün etkisi midir, çok ağladıklarından mıdır, Galatasaray ve Trabzon hakem hatalarıyla aldıkları puanlarla buralardalar.

Fakat bunun yanında kimse Trabzon`dan Burak Yılmaz, Galatasaray`dan Elmander, Selçuk İnan, Muslera ve Semih`in istikrarlı çizgisine laf edemez. Adalet istiyorsak, herkese adalet, iyi oynayanın hakkını vermek de gerekir. Hatta genç Semih`in etliye sütlüye karışmadan, son derece olgun bir şekilde işini yapması cidden takdire şayan.

Bunun yanında, Fenerbahçe ise her branşta ya şampiyon, ya ikinci… HER BRANŞTA… Türk sporu adına heykeli dikilmesi gereken bir insan, Aziz Yıldırım, şu an siyasi hesaplar ve rant yüzünden tutsak.

Şampiyon kim olur, umurumda bile değil. Sahadaki ayak oyunlarını, takımların birbirlerine nasıl yattığını zaten çok açık bir şekilde görüyoruz. Bu sene bizi şampiyon yapmazlar –dı. Bu taraftar inancı, bu sporcu mücadelesi olmasaydı.

Delikanlılığın kitabını yazmaya kalkan Fatih Terim, yanında çalışan Hasan Şaş tribüne orta parmak işareti yaptıktan sonra kaşının yanından geçen sivrisinek için yaygara koparmıştın. Futbolcuların da senden özenip dokunulduğunda 8 takla atıyor. Peki Volkan`ı izlediğinde sen ve numaracı futbolcuların utandı mı? Dizine sahada 8, maç sonunda 9 dikiş atıldı, yine de oynadı, utandınız mı?

Son olarak Beşiktaş maçında sahaya giren, 14-15 yaşlarındaki denyoya lafım. Herifin üzerinde tek bir Fenerbahçe atkısı, bayrağı veya başka bir şey olmadığı gibi, bir de siyah beyaz montu vardı. O çocuk soruşturulmalı, hangi amaçla sahaya girmiş. Üzerinde siyah beyaz mont olabilir ama bence amaç son maç için ceza almamızdı. Biri ona veya ailsine para yedirmiş olmasın? Çok mümkün… Sahada yenemeyenlerin başvurduğu yöntemlerin sonu yok!

Buradan Fenerbahçemi her branşta mükemmel bir şekilde temsil eden tüm sporcu, teknik heyet, çalışan ve yönetimimize selam olsun. En büyük selam ve saygı da Metris`te tutsak olan sevgili başkanıma.

Aynaya bak ve gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın.

Cengizhan Yeldan
www.twitter.com/cengizhanyeldan


Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=57606


30.04.2012

Haber Ara

Saçmalamayın ağalar, beyler, saçmalamayın...
Tam 340 gün oldu, tam 340 gün...

Bundan böyle Sadri`yi muhattap almayalım...
Sadri bir tv programına çıktığında söylediği her şeyin alt ve üst metni şuydu… Ben eziğim, küçüğüm, bir şey ya ...

Siz 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyonsunuz! Provokatörlerin haftasına hoşgeldiniz!
Bu sene şu çok açık görüldü; Fenerbahçeli Fenerbahçe tutkusu ile bütünleşir, rakipler ise sadece Fenerbahçe dü ...

Neyi protesto ettiğiniz belli değil!
Aynaya bak, gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın.

Si·z bizi zaten şampiyondan beter ettiniz!
3 Temmuz`dan beri yaşanan siyasi süreci hala şike davası olarak göstermeye çalışan yarım akıllılara tek bir so ...

Deplasmanda, maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı hakkında...
Maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı! Bildiğiniz gibi futbolcularımız Galatasaray maçının galibiyetini ...

Look at the Tabela
Hayırdır, geçen sene Aziz Başkan Alex’i yanına alıp, vatandaşlığını konuşmak üzere Başbakanın makamına çıktığı ...

Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük..
Senelerdir rakipler bunu hep yapar, ama arkalarında milletvekilleri ve ince ince yasemince bakanlar olduğundan ...

Olimpiyatlar mı? Avrupa Futbol Şampiyonası mı? Uluslararası başarı mı?
Öncelikle Sarı Meleklerimizi tekrar tebrik ederim. Aziz Yıldırım`ın Türk Spor`una nasıl katkıda bulunduğunu gö ...

Sen ne yaptın canım Hocam!?
Maçı tam Aykut Hoca`nın arkasından izledim. Şimdiye kadar istifa etsin laflarına hep siper oldum, hala da olur ...

Mabedimizdeki maç, Cincon ve yusufçuk
Yusufçuk bağırsak solunumu yapan bir omurgasızdır. Ani hareket eder, korkaktır, bir görünür bir kaybolur, gari ...

Friedrich Nietzsche ile Fenerbahçe!
Bazı at gözlüklü, kör cahil rakipler Friedrich Nietzsche`yi yeni almak istediğimiz futbolcu sanabilir. Onlar d ...

Türk Futbolu`nu bitirdiler, bitirdik, bitiriyoruz... Durma, sen de bir toprak at!
Bir itirafım var. Milli Takım maçlarını TFF’nin beceriksizlikleri sebebiyle izlemediğim için Hırvatistan maçın ...

Emre`mi, Volkan`ımı, Gökhan`ımı bu beceriksiz TFF`ye emanet etmeyin!
Futbolcu morali uzun soluklu turnuvalarda çok mühimdir. Fenerbahçeli futbolculara Temmuz`un 3`ünden itibaren y ...

Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın ilginç spor yorumları ve kendisine SORULAR!
Bu yazımı da avukatımın oynamaları sonucu bayağı keserek yazıyorum. Açıkçası benim yorum yapmama gerek bırakma ...

Sayın Yönetimime Açık Mektup - Takımımıza ve Taraftarımıza sahip çıkın lütfen!
Fenerbahçelilik ruhu gereği, alenen Başkanımı, Yönetimimi, Teknik Direktörümü, sporcumu veya Fenerbahçe için ç ...

Biri HAKSIZ REKABET mi dedi? Bırakın Allah aşkına...
Bildiğiniz gibi bundan evvelki s ...

Henüz başlamadık bile, Sayın Yönetimimize açık çağrı, bize görev verin, YAPALIM! Biz YAPARIZ!
Fenerbahçe Türkiye`nin en büyük ve tek SPOR KULÜBÜ`dür, diğer futbol kulüpleri ile karıştımamalıyız. Futbol t ...

Bu yazım avukatım tarafından sansürlenmiştir :) Bağımsız Türk Yargısı vesaire...
Tarih 3 Temmuz, Türkiye`nin en büyük spor kulübünün herkesin tanıdığı başkanı evinden apar topar adliyeye götü ...

Cinconlu futbolun kirli tarihi ve trajikomik taraftar topluluğu
Yönetime gelmeden önce yapmış olduğu konuşmalardan dolayı Ünal Aysal`a az da olsa bir sempatim olmuştu. Düzgün ...
Sayfa: 1.2.3


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com