Siz 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyonsunuz! Provokatörlerin haftasına hoşgeldiniz! - Antu.com

 

Siz 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyonsunuz! Provokatörlerin haftasına hoşgeldiniz!
Bu sene şu çok açık görüldü; Fenerbahçeli Fenerbahçe tutkusu ile bütünleşir, rakipler ise sadece Fenerbahçe düşmanlığı ile… Aramızdaki dev fark bu.

Fatih Altaylı takımını desteklemek için Sadri`yi programına çağırdı. Son 2 yıldır sürekli ağlayan Sadri, bir de Fenerbahçe`ye, her türlü provokasyonuna rağmen bir de evinde yenilince kudurup tüm kanalları aramıştı. O da yetmedi, bu programa da çıkıp 0-5 yaş kreş grubu mantığıyla savunduğu tezlerine bir yenisini daha ekledi.

Fatih, kendi locasından içip içip sahaya viski bardağı attığı iddia edilen, kendi sahasında yenilip yöneticilerimize saldırıp dayak yemiş bir insan olarak bize elit taraftar nasıl olur dersi vermeye yeltendi. Seni kendi takımının taraftarı bile sevmezken bunları yapman doğal. Alex`de Fenerbahçe`ye gelemiyordu sana göre Fatih, hala o konuda yorum yapmadın? Bundan sonra futboldan uzak duracağını söyledin, ama sana inanmak ne mümkün?

Şimdi 3 başkan arasındaki farkı kendi sözleriyle gösteriyorum;

Sadri; “Kupamı verin! Fenerbahçe bizim sahamızda kazanırsa dünyanın sonunu getiririz.”

Ünal; “Fenerbahçe bizi yense de, şampiyon olsa da Avrupa`ya gidemez, çünkü UEFA buna izin vermez!”

Aziz Yıldırım; “Sporda verilecek en ağır cezanın, alkıştan mahrum bırakmak olduğunu bilen bir spor adamı olarak, kim olursa olsun lig şampiyonunu şimdiden alkışlıyor, her iki takımımızı da şampiyon saygınlığı ile selamlıyorum!”

Asalet farkını görün. İkisi sahada yenemiyor, takımım senelerdir kendi sahalarına gidip gidip yeniyor, tek çareyi saha dışı oyunlarında görüyorlar. Benim başkanım, suçsuz yere tutsak, buna rağmen hala ortalığı sakinleştirici mesajlar veriyor. Sadri şu an hapiste olsa, terörist başı gibi, Trabzon halkına yakın-yıkın diyordu. Çünkü hapise girmeden de bunu devamlı yapıyor. Geçen sene şampiyonluğu kaçırdığında da bu tehdidi yapmıştı, hatta resmi sitelerinden de birebir ortalığı savaş alanına çeviririz, Güneydoğu`dan beter olur demişti. Bizim maçtan önce de kendi evinde yenileceğini anladı, aklı sıra bizim futbolcuları korkutmak istedi, bunda da Trabzon halkını tetikçi olarak kullandı.

Türkiye`de küçük bir yürüyüş yapıldığında bir çok kişi gözaltına alınır. Bunlar otel bastı, denizden-karadan kuşattı, otobüs taşladı, hatta otobüse silah doğrulttular, nerede gözaltılar? Nerede bu sporda şiddet yasası? Nerede vatandaşın can güvenliğini, kamu düzenini koruma? Bunun cevabını kim verecek?

Biz zamanında şokun dibini gördük. Pendikspor gibi takıma elendik, Denizlispor ve Trabzonspor maçlarında son saniyede şampiyonluğu kaçırdık, sizin iftira ve ayak oyunlarınızla yöneticilerimiz, başkanımız içerde, Fenerbahçe`yi Avrupa`da başarıdan başarıya götürecek futbolcular gitti veya gelemedi, Şampiyonlar Ligi hakkımız elimizden alındı… Siz ne yaşadınız? Sadece Fenerbahçe yenilgileri, bunu bile hazmedemiyorsunuz. Fenerbahçe varolduğu sürece gelip sizi evinizde yenecek, hatta hiç oynamadan bile yenecek. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Buna alışmayı öğrenin.

Şike diyen Trabzon`u evinde de, Kadıköy`de de yendik. Hamsiler bizi en son 2010`da 3-2 yenmişti. Bu sene ve geçen sene karşımızda galibiyetleri yok. Sadri ve benzerleri için çok güzel atasözü var, Fenerbahçe adamı bu duruma düşürür; Susuz kalıp çöle düşsem ütü bulurum, voltron`ı oluştursak kıçı olurum. Tabii buradaki kıç düzeltilmiş, sansürlenmiş hali.

Sadri söyle senin sportif başarın ne? Ligde geçen sene olağanüstü bir performansla ikinci olan takımı bedavaya dağıttın (hoş, onlar bile bizi iki maçta da yenemedi). Galatasaray`dan, geçen sene Trabzon`da oynayanları çıkar, bak geriye ne kalıyor? Hem de bunlar bedavaya gitti. Bu sene seni ayakta tutan Burak Yılmaz`da gidecek. Bundan sonra ilk 5 görebilir misin bakalım? Futbol dışında tek yaptığın spor basketbolda takımın bile küme düştü.

Nefretle yoğrulan benliğinize kurulduğunuz tarihten itibaren vermediğimiz ders kalmadı. Saha dışı oyunlarından başka bir şey bilmez, sonra da ahlaktan konuşursunuz. Futbolcuya saldırmak ne demek? Sahada evire çevire yendiler sizi, uyuyabildiniz mi? Hiç Bunlara yapmadığımızı bırakmadık ama yine çaktılar bize dediniz mi? Kocaman desem, Aykut Hoca desem, belirli bölgelerinizde 1996`dan bugüne kadar gelen bir sızı hisseder misiniz?

Sadri, sporda şiddet yasası diye bir şey sadece Fenerbahçe aleyhinde uygulanmıyor olmasaydı, şu an sen değil futboldan men, hapiste sürünüyor olurdun. Ama adalet malesef sadece Fenerbahçe için, adaletsizlik yönünde işliyor. Fenerbahçe`ye yenilirsek dünyanın sonunu getiririz diye tehditlerinden kuş çıktı. Bizim futbolcumuz ve yöneticimiz senin gibi korkak değildir. Hani korkudan bizim stadımıza gelememiştin, Fenerbahçeli yöneticiler de Trabzon`a gelmesin demiştin ya. Geldiler, hem de delikanlı gibi. Utandın mı? Sanmıyorum, haysiyet sahibi insanlar utanca sahip olur.

Eyyamcı hakemin vermediği kartlar yetmezmiş gibi bir de Emre`ye sen korner atma diyor. Bundan sonra Merkez Hakem Kurulu Fenerbahçe`nin serbest vuruş kullanıcılarını da maçtan önce belirlesin… Sahada futbol tarihinde görülmemiş bir hakem rezaleti, korkaklığın ve eyyamcılığın destanı yazıldı.

Zokora, senin derin zaten siyah, ışık gözüne yansımasın diye bir de gözünün altına kızılderili savaşçıları gibi siyah boya sürmüşsün. Amacın belli, seviyen belli. Bizim sahamızdaki maçta Emre`ye sarıldın, çünkü korkaksın. Kendi sahanda o gözünün altına sürdüğün boyayı şimdi malum taraflarına sürebilirsin. Şeref yoksunu, şeref yoksunudur, rengi, dili, dini ve ırkı olmaz…

Sadri dün kendi futbolcusuna zenci dedi, ama Emre demediği halde pis zenci dedi diye suçluyor. Suç olan siyah birine zenci demek Sadri, bunu biliyor muydun? Senin tribünlerin benim futbolcuma ve başkanıma ana avrat düz gitti, sen Semih`e direkt küfür ettin, ama pis demek mi suç? Keşke senin gaza getirdiğin taraftarın ve sen de sadece pis deseydiniz bize. Zenciyi zaten sen de dün canlı yayında söyledin, eski başkanın futbolcuna yamyam dedi, bir pis mi bozdu seni, vah vah!

Bunlara seviyeli şeyler söyledik, bu sadece futbol dedik, kendi teknik direktörleri bile söyledi, hatta yalvardı, ama anlamadılar. Demek anlayacakları dil bu, yoksa iletişim kurulamıyor, aradığımız yöne doğru tüm hatlar küfürle, saldırıyla, taşla, sopayla ve saha dışı oyunlarla dolu. Son maçta görüldü, taş devrinden itibaren geçen süredeki gelişimden pek nasibini yaratıklarla muhattap oluyoruz. Fenerbahçe nefretiniz içinde yok olup gideceksiniz. Benim şerefli takımım, her türlü pisliğinize rağmen, geldi, yendi ve gitti. Stoch`un Trabzon`da dediği gibi, sikinti yok!

Henüz büyükşehir olamamış küçük şehir takımının, küçük düşünen başkanının, küçük hesaplar içindeki yönetiminin, küçük taraftarı için ayırdığımız zaman bu kadardı. Şimdi gelelim geçen senenin tescillenmiş şampiyonuna, bu senenin en büyük şampiyonluk adayı ve kupa finalistine.

Sabiha Gökçen`e giden, takımı havaalanında veya tesislerde karşılayan taraftarımıza da bir sitemim var. Biz takıma destek için oraya gidiyoruz, o yorgunlukla şehire dönen takım otobüsünün önünü kesip, zaten ilkel kabilelerle savaşmış takımımızı daha çok yormayalım. Destek olalım, hatta otobüsün önünü açalım, hızla gidip dinlenmeye çekilsinler. Saat sabahın 3`ü olmuş, futbolcularımız otobüste mahsur, vefakar ve cefakar taraftarımız önünü kesmiş, meşale yakıp fotoğraf çekiyor. Bu, takımı psikolojik olarak yoruyor, biz otobüse kordon açmak için, yol kenarından desteğimizi vermek için oraya gidiyoruz, sabahın bir vakti onların uykusundan çalmak için değil. Bu sitemi birkaç futbolcudan duyduğum için söylüyorum. Lütfen buna dikkat edelim…

Fenerbahçeli futbolcuları robocop haline getiren adaletsizliklerin meyvesini aldık dün. Adamlara stres işlemiyor, yapılanlara gülümsüyor, hiç oralı olmuyorlar. İlkel kabile üyeleri gibi saldıran şeref yoksunu canilere verdiğiniz cevap sadece sahada oldu. Maçtan sonra verilen demeçlerde hep efendilik ve asalet vardı. Siz bizim başımızın tacısınız ve her birinizin teker teker heykelinin dikilmesi gerek. Siz bu sene size yapılanlarla, Allah ömür verirse, torunlarıma bile gururla anlatacağım bir mücadele gösterdiniz. Dünkü duruşunuz, sahada mücadeleniz, efendiğiniz ve asaletiniz bizim için şimdiye kadar aldığımız tüm kupalara bedel. Sağolun, varolun kardeşlerim…

Bu hafta çok önemli bir hafta ve rakibimiz hakkında bilinçli olmalıyız. Fatih Terim`in büyük maçlardaki psikolojik savaş taktikleri çok cevvaldir. Milli takım teknik direktörüyken, tüm olayımız İsviçre maçına kalmışken, maç esnasında ve sonunda olanları hatırlayın. Az kalsın Avrupa Kupalarından men ediliyorduk.

Özellikle Hasan Şaş`ın provokasyonu karşısında uyanık olmamız lazım. Maçı tatil ettirmek isteği ve arzusu, Beşiktaş maçından sonra yaptığı televizyon röportajı ile de belli oldu. Bizim sahamızdaki maçta tribünlere yaptığı orta parmak işaretlerini, küfürleri unutmayalım. Kafasına yediği peçeteyle kaşı yarılmıştı!?! Muhtemelen bir yara bandı markasından aldığı sponsorlukla, yarası olmadığı halde tüm basına yara bandını göstermiş, Fatih Terim`e de aynısını yaptırmıştı.

Bu oyunu bu hafta kesin oynayacaklar. Özellikle GS yedek kulübesi arkasında olan taraftarımızın bu oyuna gelmemesini sağlamamız gerekiyor. Bu konuda çok iyi organize olunmalı, sahada mücadele eden takımımıza destek harici hiçbir eyleme girmemeliyiz. Hasan Şaş bizim muhattabımız değil, futbolculuğunda yaptığı hareketlere hala devam ediyor, bırakalım kendi köşesinde orta parmağını da yapsın, orasını burasını tribüne göstermesini de… Tepki alamadıkça striptize bile başlayabilir, bilinmez. Onu ehlileştirmenin ilacı tepki vermemek. Tepki verirsek amacına ulaşıyor, mutlu oluyor. Keza, tepkiyle beslenen bir bünyeye sahip.

Bu maçta ve maçtan önce neler olacak? Fatih Terim`in oturduğu yer sorun edilecek, ki edildi. Hıncal yine tipik son maçtan örnek verip önce Fenerbahçe`ye giydirip, sonra da Fenerbahçe kesin galip gelecek diyecek, ki yaptı. Ama artık onu kaale almadığından fazla ses getirmedi. Basın provokasyona başladı. Çünkü bu maçta olay çıkmaması onların işine gelmez, haber yapacak şey bulamazlar. GS şampiyon olursa Skorsky Helikopterle kaçacak bence provokasyon, kimsenin bunu düşündüğünü sanmıyorum.

Şimdi maça geçelim… Muhtemelen ısınmaya çıktıklarında hepsi tribünden kafalarına bir şey gelsin de yerde yatalım, oramıza buramıza pansuman ve yara bandı takalım diye dua edecekler. Kör noktalarda Hasan Şaş geleneksel, Fenerbahçe tribünlerine orta parmak, boğaz kesme işareti yapayım da bana bir şeyler atsın eylemini yapacak. Fatih Terim gelirse, bir sürü korumayla gelecek, korumalar taraftarı tahrik edecek. Bazı yedek futbolcular tribüne her zamanki gibi oynayacak. Yedek kulübesinden yine bir sürü orta parmak işaretleri göreceğiz, bunu bildiğiniz gibi hep yaptılar zaten. Eboue muhtemelen popülist provokatör tavırla Emre`nin elini sıkmayacak. Gol atabilirlerse kesinlikle abartılı sevinecekler, ki bu hakları. Sakin bir maç olması işlerine gelmez. Taraftarlar arasına aynı Beşiktaş maçında hiç gerek yokken sahaya giren ve kaybolan çocuk gibi provokatörler sızdırılmış olacak, onlar da her fırsatta sahaya girmeye çalışacak. Bu insanların haberi olsun, kim sahaya girerse girsin ben Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak, bilgi edinme hakkımı kullanıp, gerekirse bir avukat ordusuyla o kişinin ismini alıp, tüm hayatını araştırtıp, piyon olarak kullanıldıysa bunu ortaya çıkaracağım.

Staddaki güvenlik kameralarından bazıları muhakkak ve muhakkak GS yedek kulübesini devamlı çekmeli.

GS`nin tribünlere oynayan, Hasan Şaş ve Fatih Terim`in gaza getireceği oyuncular Melo, Eboue, Engin Baytar olacaktır. Selçuk İnan, Semih, Hakan Balta, Muslera, Elmander ve buna benzer oyuncuları sene boyunca efendilikleriyle oyunlarını oynayıp başarılı oldular. Bu adamları da mücadelelerinden dolayı tebrik etmemiz lazım, oyuna hiç pislik katmadılar, sadece işlerini yaptılar. Size de helal olsun, efendiliğin de rengi olmaz. Özellikle genç Semih ile Türk Futbolu adına gurur duyuyorum, ezeli rakibin temizine canım feda… Bu adamlar oyunu güzelleştiren, futbolu izlenebilir kılan adamlar. Yiğidin hakkını yiğide vermemiz lazım…

Bizi bileğinin hakkıyla yenip Galatasaray önünde de şerefli bir mücadele ortaya koyan Beşiktaş`ı son hafta mücadelesi için tebrik ediyorum.

Başta da dediğim gibi, bu dengesiz koşullarda, her iki kulvarda da sonuna kadar efendiliğiyle mücadele eden takımım bizim nazarımızda 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyondur. Açık konuşalım, o kadar giden ve transferi 3 Temmuz`dan sonra yatan futbolcular, moral bozukluğu, haksızlıkları düşünerek bu takımın sene sonunda buralarda olacağını hiçbirimiz tahmin edemezdik. Bu bizim için gururken, rakiplerimiz için de büyük bir hayal kırıklığı. Onların da bu psikolojisini anlamak gerekiyor. Beklentileri şu an Fenerbahçeli futbolcuların Süper Final oynanırken tatilde olmalarıydı. Ama olmadı… Ben de Fenerbahçe`nin rakibi olsam, ben de sapıtırım, Sadri gibi bir şey olabilirim.

Bu 10 günde yapacağımız iki final maçında, sonuç ne olursa olsun bu yiğitleri kalkıp ayakta alkışlayalım. Bu alkış sadece onlara değil, bu taraftar, bu başkan, bu yönetim, bu kulübün diğer sporcuları ve çalışanları, bu sene gösterdikleri performans ile her türlü güzelliğe, takdire layık. Ayağa kalkalım, avuçlarımızın içi patlarcasına alkışlayalım. İki kupayı da aldığımızda deli gibi sevinmeye gerek yok, biz bunlara alışığız. Her türlü kirli ittifak, saha dışı oyunlara rağmen bu kupaları da alırsak, bundan sonra sırtımızı kimse yere getiremez. Biz bu takımı kupaları için sevmedik, hele bu sene…

Aynaya bak ve gördüğün ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın.

Hamiş: Bu yazı avukatım tarafından 8 yerden kesilip kuşa çevirilmiştir.

Cengizhan Yeldan
Www.twitter.com/cengizhanyeldan

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=57853


09.05.2012

Haber Ara

Saçmalamayın ağalar, beyler, saçmalamayın...
Tam 340 gün oldu, tam 340 gün...

Bundan böyle Sadri`yi muhattap almayalım...
Sadri bir tv programına çıktığında söylediği her şeyin alt ve üst metni şuydu… Ben eziğim, küçüğüm, bir şey ya ...

Siz 1 değil, 5 değil, 10 kere şampiyonsunuz! Provokatörlerin haftasına hoşgeldiniz!
Bu sene şu çok açık görüldü; Fenerbahçeli Fenerbahçe tutkusu ile bütünleşir, rakipler ise sadece Fenerbahçe dü ...

Neyi protesto ettiğiniz belli değil!
Aynaya bak, gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın.

Si·z bizi zaten şampiyondan beter ettiniz!
3 Temmuz`dan beri yaşanan siyasi süreci hala şike davası olarak göstermeye çalışan yarım akıllılara tek bir so ...

Deplasmanda, maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı hakkında...
Maçtan sonra saha ortasında sevinme olayı! Bildiğiniz gibi futbolcularımız Galatasaray maçının galibiyetini ...

Look at the Tabela
Hayırdır, geçen sene Aziz Başkan Alex’i yanına alıp, vatandaşlığını konuşmak üzere Başbakanın makamına çıktığı ...

Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük..
Senelerdir rakipler bunu hep yapar, ama arkalarında milletvekilleri ve ince ince yasemince bakanlar olduğundan ...

Olimpiyatlar mı? Avrupa Futbol Şampiyonası mı? Uluslararası başarı mı?
Öncelikle Sarı Meleklerimizi tekrar tebrik ederim. Aziz Yıldırım`ın Türk Spor`una nasıl katkıda bulunduğunu gö ...

Sen ne yaptın canım Hocam!?
Maçı tam Aykut Hoca`nın arkasından izledim. Şimdiye kadar istifa etsin laflarına hep siper oldum, hala da olur ...

Mabedimizdeki maç, Cincon ve yusufçuk
Yusufçuk bağırsak solunumu yapan bir omurgasızdır. Ani hareket eder, korkaktır, bir görünür bir kaybolur, gari ...

Friedrich Nietzsche ile Fenerbahçe!
Bazı at gözlüklü, kör cahil rakipler Friedrich Nietzsche`yi yeni almak istediğimiz futbolcu sanabilir. Onlar d ...

Türk Futbolu`nu bitirdiler, bitirdik, bitiriyoruz... Durma, sen de bir toprak at!
Bir itirafım var. Milli Takım maçlarını TFF’nin beceriksizlikleri sebebiyle izlemediğim için Hırvatistan maçın ...

Emre`mi, Volkan`ımı, Gökhan`ımı bu beceriksiz TFF`ye emanet etmeyin!
Futbolcu morali uzun soluklu turnuvalarda çok mühimdir. Fenerbahçeli futbolculara Temmuz`un 3`ünden itibaren y ...

Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın ilginç spor yorumları ve kendisine SORULAR!
Bu yazımı da avukatımın oynamaları sonucu bayağı keserek yazıyorum. Açıkçası benim yorum yapmama gerek bırakma ...

Sayın Yönetimime Açık Mektup - Takımımıza ve Taraftarımıza sahip çıkın lütfen!
Fenerbahçelilik ruhu gereği, alenen Başkanımı, Yönetimimi, Teknik Direktörümü, sporcumu veya Fenerbahçe için ç ...

Biri HAKSIZ REKABET mi dedi? Bırakın Allah aşkına...
Bildiğiniz gibi bundan evvelki s ...

Henüz başlamadık bile, Sayın Yönetimimize açık çağrı, bize görev verin, YAPALIM! Biz YAPARIZ!
Fenerbahçe Türkiye`nin en büyük ve tek SPOR KULÜBÜ`dür, diğer futbol kulüpleri ile karıştımamalıyız. Futbol t ...

Bu yazım avukatım tarafından sansürlenmiştir :) Bağımsız Türk Yargısı vesaire...
Tarih 3 Temmuz, Türkiye`nin en büyük spor kulübünün herkesin tanıdığı başkanı evinden apar topar adliyeye götü ...

Cinconlu futbolun kirli tarihi ve trajikomik taraftar topluluğu
Yönetime gelmeden önce yapmış olduğu konuşmalardan dolayı Ünal Aysal`a az da olsa bir sempatim olmuştu. Düzgün ...
Sayfa: 1.2.3


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com