'Kalitemizi Göstermemiz Gereken Bir Maç' - Antu.com

 

"Kalitemizi Göstermemiz Gereken Bir Maç"
Takımımızın Teknik Direktörü Phillip Cocu ve futbolcumuz Hasan Ali Kaldırım, yarın Slovakya temsilcisi Spartak Trnava`ya karşı Ülker Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi`nde oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi D Grubu ikinci maçı öncesi stadımızda basın toplantısı düzenledi. 

Hasan Ali: Mutlaka kazanmamız gerek

Oyuncumuz Hasan Ali Kaldırım, Spartak Trnava maçını kazanarak, çıkışa geçmeleri gerektiğini ifade etti. Basın toplantısında ilk olarak söz alan milli sol bek, yaptığı maç değerlendirmesinde şunları söyledi:

“UEFA Avrupa Ligi’ne iyi başlayamadık. İlk maçta Zagreb deplasmanında istemediğimiz bir sonuç elde ettik. Bu mağlubiyetle yarınki maç daha da önem kazandı. İç sahada mutlaka yarın kazanmamız, 3 puan almamız gerekiyor. İçinde bulunduğumuz durumun farkındayız. Bu durumdan çıkabilmek için hepimizin biraz daha takım halinde sorumluluk almamız gerekiyor. Her şeyin farkındayız. Çok konuşmak bir şey değiştirmiyor. Ümit ediyorum ki yarın takım halinde sahada konuşacağız. Reaksiyon vererek yarın acilen çıkış sağlarız”


"Takımın kötü gidişatının sebepleri nedir?" sorusuna Hasan Ali,  “Birbirimizle konuşuyor, toplantılar yapıyoruz. Öncelikle bireysel olarak bir tık daha üst seviyeye çıkmamız gerekiyor. Bireysel olarak hepimizin yukarı çıkması lazım. Daha fazla sorumluluk almalıyız. Bu bir takım oyunu. 2-3 kişiyle idare edemeyiz. Herkes sorumluluk almalı. Yeni yapılanma içindeyiz. Bu sürecin başlarda sancılı olacağını biliyorduk ama şu anki bu durum çok farklı. Fenerbahçe genlerinde böyle başlangıçlar olamaz. Art arda mağlubiyetler olamaz. Daha iyi takım olmamız lazım. Birbirimize kenetlenmemiz lazım, bunları konuşuyoruz.  İnşallah yarın da iyi bir başlangıç yaparız” diye cevap verdi.

Bireysel olarak aldığı eleştirilerle ilgili de deneyimli oyuncu, “7. senem. Dönem dönem daha fazla eleştiri oldu. Bazen de durumu tersine çevirip iyi anlamda tepkiler oldu. Her zaman kendimi hazır tutmaya çalışıyorum. Hem mental anlamda, hem de fiziksel anlamda. Oynayayım, oynamayayım; uyku, beslenme, antrenman, sağlık... Her zaman yüzde yüz hazır olmaya çalışıyorum Dediğim gibi bu bir takım sporu. Ben sadece kendi üzerime düşeni yapıyorum. Beşiktaş maçında iyi oynamış olabilirim ama sonuçta berabere kaldık. Belki ben iyi oynadım ama takımımız adına olumlu değildi. Sadece ben değil takım olarak bir adım daha atmamız gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Phillip Cocu: Kalitemizi göstermemiz gereken bir akşam olacak

Teknik Direktörümüz Phillip Cocu, “Yarın bizim için çok önemli bir maç olacak. Bu maç ile ilgili görüşlerimi belirtmeden önce son lig maçında, maçın ardından gelip sorularınızı cevaplandırmadığım için sizlerden özür dilemek istiyorum. Genelde bu soruları cevaplamaya gayret gösteriyorum ama o akşam hayal kırıklığım son derece üst düzeydeydi. Duyguları yoğun yaşadığım bir akşamdı. Yüksek duygular yaşıyordum, bu nedenle kısa tutmanın iyi olduğunu düşünüyorum. Şu anda başka bir düşünceyle karşınızdayım ve çok daha uygun durumdayım. Yarın bizim için önemli bir maç olacak. Zagreb’te ilk maçta iyi bir futbol sergilemedik, istediğimiz skoru alamadık ve deplasmandan mağlubiyetle döndük. Ancak yarın kendi sahamızda oynayacağız, Avrupa maçı oynayacağız. Kendi sahamızda oynadığımız son karşılaşmada kazanamamıştık evet ama iyi bir maç çıkardık. Beşiktaş maçından bahsediyorum. Bir kez daha iyi performans sergilememiz gereken bir akşam yaşayacağız. Sadece yarın değil pazar günü de aynı şekilde bunu göstermemiz gerekiyor. Ayağa kalkabileceğimizi, gelişebileceğimizi göstermemiz gereken iki maçı yaşayacağız. Dediğim gibi önemli bir maç olacak. Çalışkan ve enerjik takımla oynayacağız. Kalitemizi göstermemiz gereken bir akşam olacak, özellikle de futbol açısından.” dedi.

Takım halinde mücadele ederek, takımımızın şu an içinde bulunduğu durumdan çıkacağını ifade eden Hollandalı teknik adam, “Ayağa kalkmayı erken şekilde başarmalıyız. Tek istediğimiz bu. Herkes çok çalışıyor, herkes bu durumu değiştirmek için elinden gelen gayreti gösteriyor, göstermeli de zaten. Kimse bu durumdan mutlu değil, mutlu olamaz da. Özellikle taraftarlar kesinlikle mutlu olamaz. Taraftarların dışında kulüp ve oyuncular da mutlu değil. Az önce Hasan Ali de açıkladı; Fenerbahçe, şu anda hiç alışık olmadığı durumda. Bu kadar maçtan üst üste mağlubiyetle ayrılmaya kesinlikle alışık değil, bu kulüp. Az önceki sorularda da duyduk aslında, değişim için ne gerekiyor? Nasıl bir değişimden geçiyoruz? Oralardan da aldığım bazı noktalar var. Oyuncularda sadece bireysel olarak performans almamalıyız. ‘Ben, bu işi tek başıma yaparım, kendim yaparım’ şeklinde bir düşünce olmamalı. Bizim isteğimiz bu değil. Takım halinde bu işi başarmalıyız. Özellikle zor anlarda bireysel düşünüyorsanız herhangi bir şeyi başarmanız kesinlikle mümkün değil. Biz, bir şey yapacaksak farklı dilleri, farklı milletlerden gelen oyuncuları bir araya getirerek bu değişimi hep birlikte tamamlayarak bir yere ulaşacağız. Hem saha içinde hem de saha dışında bir değişimin içinden geçiyoruz. Bu değişimin de ne kadar zor olduğunu fark ediyoruz zaten. Muhakkak zamana ihtiyaç var. Bu değişim olurken doğal direnç süreci de olacak. Birçok insan şu anda bununla da uğraşma sürecinde. Bunların hepsini bir kenara bırakırsak ligdeki pozisyonumuz kesinlikle kabul edilemez. Fenerbahçe için olması gereken pozisyon bu değil. Farklı bir şeyler yapmak istediğimizi göstermeliyiz, buradan çıkmak istediğimizi kesinlikle göstermeliyiz. Yaşadığımız hayal kırıklığı özellikle son karşılaşmada yaşadığımız hayal kırıklığı son derece yüksek idi. Biz, taraftarlarımız istediğimiz skorları alabilmek için elimizden geleni yaptığımızı her şeyden önce göstermek istiyoruz. O akşam da bunu gösteremedik. Yarın bizim için önemli bir maça çıkacağız. Bizim için kritik bir maça çıkacağız. Çalışkan, birlikte oynayan bir takımla karşılaşacağız. Bir şeyleri değiştirebilme adına önemi bir maç olacak. Hem perşembe günü hem de pazar günü iki tane önemli iç saha maçına çıkacağız. Bu iki önemli iç saha maçında bu değişimde doğru adımları atabileceğimizi göstermek istiyoruz. Farklı bir yöne doğru gitmek istediğimizi göstermek istiyoruz. Bu önemli adımlara ihtiyacımız var. Herkes bu baskıyı hissediyor ve bu da çok normaldir. Biz bu durumdan çıkmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Slovak basınından gelen soruları da yanıtlayan Teknik Direktörümüz Cocu, Martin Skrtel’in sakatlığına yönelik gelen soruya, “Martin Skrtel evet, döndü ve antrenmanlara katıldı. Şu an iyi durumda. Tekrar aramıza dönmesinden dolayı mutluyuz. Tecrübeli bir oyuncu ve tecrübesiyle bizim için kıymetli oyuncular arasında yer alan bir isim. Varlığı bu takım için önemli. Örnek bir oyuncu, örnek bir profesyonel. Az önce yanımızda olan Hasan Ali gibi. O nedenle döndüğü için  gerçekten mutluluk yaşıyoruz.” şeklinde cevap verdi. Cocu, rakibimiz Spartak Trnava`ya dair ise “Anderlecht gibi bir takımı mağlup ettiler. Anderlecht’i yenmeleri birçok şeyi anlatıyor. Kaliteli bir takım. Takım ruhuna sahipler. Harika bir enerji yansıttıklarını gördüm. Tüm oyuncular maçın her anı, her fırsat ve her pozisyon için sonuna kadar savaşıyor. Bütün yüreklerini sahaya koyarak kendi kalelerinde savunmaya özen gösterdiler. O karşılaşmada gerçekten bunu gördüm. Lig maçlarına baktığımızsa şanssız olduklarını gördüm. Belki de bizimle kıyaslayabiliriz.  Ama Avrupa’da çok iyi bir skor aldılar ve bunun farkında olmalıyız.”

Başkanımız Ali Koç`un kendisinden istifasını istediği ve kendisinin de bunu reddettiği şeklinde basında çıkan iddiaları kesin bir dille yalanlayan Teknik Direktörümüz Cocu, “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok ve bir düşüncem de yok çünkü doğru değil. Öyle bir şey gerçekleşmedi. Biz, Damien Comolli ile her zaman irtibat halindeyiz. Her zaman konuşuyoruz, çünkü bu yolculuğa birlikte çıktık. Bu yolculukta olanlar hepimizi etkiliyor ve hepimiz rahatsız hissediyoruz bu durumdan dolayı. İçinde bulunduğumuz durumun farkında olmak zorundayız. En hızlı şekilde bu durumdan çıkmak istiyoruz, çıkmak için çabalıyoruz. Kendi aramıza çok konuşuyoruz. Tek söyleyebileceğimiz şey bu. Bunun dışında sizin söylediğiniz gibi bir konuşma olmadı. Sadece yarınki maçı bekliyoruz. Çünkü önünüzdeki ilk maç her zaman en önemli maçtır. Bizim en önemli maçımız da yarınki maç” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=77&kID=8044


03.10.2018

Haber Ara

FENERBAHÇE GELİYOR..
“Yeni sezon” demek bizim için yepyeni bir hikâyenin başlangıcı demek…   İNANÇla çıkılacak, sevgiyle donatıla ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, Süper Lig Cemil Usta Sezonu ilk haftasında Gazişehir Gaziantep ile oynayacağı maçın hazırlıklar ...

"İyi Bir Takım Olduğumuzu Düşünüyorum"
Oyuncumuz Garry Rodrigues, yaklaşan yeni sezon öncesi Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Ön ...

Fenerbahçe Opet Sezonu Açtı
Kadın Voleybol Takımımız Fenerbahçe Opet, yeni sezon çalışmalarına başladı. Sarı Melekler 2019-2020 sezonu ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu ilk haftasında Gazişehir Gaziantep ile oynayacağı maçın h ...

Bayramlaşma Töreni Yapıldı
Fenerbahçe Spor Kulübü geleneksel bayramlaşma töreni, Kurban Bayramı’nın 3. günü, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesis ...

Mutlu Bayramlar...
Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği Kurban Bayramı`na bir kez daha kavuşmanın sevincini ...

Sivasspor 2-1 Fenerbahçe
Fenerbahçemiz, 21. Cumhuriyet Kupası’nda Demir Grup Sivasspor ile karşılaştı. Yeni 4 Eylül Stadyumu`nda oynan ...

Zanka Fenerbahçemizde
Kulübümüz, deneyimli Danimarkalı stoper Mathias ‘Zanka’ Jattah-Njie Jorgensen ve kulübü Huddersfield Town ile ...

İdman Notları
Takımımız, yeni sezon hazırlıklarını sabah saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri`nde yaptığı idmanla sürd ...

Gazişehir Gaziantep Maçının Hakemi Açıklandı
Fenerbahçemiz ile Gazişehir Gaziantep arasında oynanacak Süper Lig ilk hafta maçını Arda Kardeşler yönetecek. ...

Başkanımızın FB Dergisi Ağustos Sayısındaki Başyazısı
Başkanımız Ali Koç`un, Fenerbahçe Spor Kulübü`nün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi`nin 198 numaral ...

"Taraftarınızdan Ricam Var"
Kaptan Emre Belözoğlu hazırlık maçının ardından FB TV’ye konuştu. Kaptanımızın açıklamaları şöyle: “Tekrar ...

"Pozitif Taraftar Var"
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, 2-2 eşitlikle tamamlanan Cagliari Calcio maçının ardından yayıncı kuruluşa aç ...

Fenerbahçe 2-2 Cagliari Calcio (Hazırlık Maçı)
Fenerbahçemiz, hazırlık maçında karşılaştığı Cagliari Calcio ile 2-2 berabere kaldı. Yeni sezon hazırlıklar ...

Teşekkürler Sinan Güler
Yeni sezon kadro yapılanması çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Beko, Sinan Güler ile karşılıklı olarak anlaşmı ...

Fenerbahçe - Cagliari Calcio
Fenerbahçemiz yeni sezon hazırlıkları kapsamında bu akşam İtalyan temsilcisi Cagliari Calcio mücadele edecek. ...

Cagliari Calcio İstanbul’da
Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Cagliari ile yarın 20.30’da Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Sar ...

İdman Notları
Takımımız, yeni sezon hazırlıklarını akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri`nde yaptığı günün ikinci ...

"Fenerbahçe`ye 2. Kez Aşık Oldum"
Yeni transferimiz Deniz Türüç, taraftarlarımızın geçen sezon istenilen performansı gösterememesine rağmen takı ...
Sayfa: 1.2.3.4.5.6.7.8.9....1280


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2019 Antu.com