Kadir Çöpdemir Röportajı - Antu.com

 

Kadir Çöpdemir Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu radyo ve tv programcısı Kadir Çöpdemir oldu. Çok keyifli bir söyleşi yaptığımız Kadir Çöpdemir sorularımızı en içten şekilde cevapladı. Bu güzel söyleşiyi 8 Nisan Salı gecesi Saat: 21:00`de tekrarını ise 9 Nisan Saat:14:00`te dinleyebilirsiniz. Kadir Çöpdemir`e bizi misafir ettiği ve vakit ayırdığı için teşekkür ederiz.

Antu.com: Evet Kadir abi en son sizinle Antu.com&Fenerlist ödül töreninde birlikteydik görüşmeyeli nasılsınız?

Kadir Çöpdemir: Evet var olsun Antu.com`cular beni yılın taraftarı seçtiler. Şöyle söyleyim şimdi biz hani maça gideriz ya gerektiğinde izlediğimiz topçuya oynayamadığı zaman bazen ileri geri laflar söyleriz ya ben o ödül törenin de gördümki asla söylememek gerekirmiş. O gün stadyumda 30.000 kişi benim adımı tezahurat olarak söylemeye başlayınca el ayak titredi demekki o futbolcuların işleri çok zor Allah yardımcıları olsun.

Antu.com: Chelsea’yi 2-1 yendik ve yarı final kapısını araladık. Sizin rövanş ile ilgili yorumunuz nedir ?


Kadir Çöpdemir: İngiltere deki maçı seyretmeye gideceğim inşallah. Gelenek yaratmak çok önemlidir. Gerçekten Salı günü ne olur bilmiyorum.Ben İngiliz ligine meraklı bir adamım. Geçmişte Chelsea maçlarını seyrettim. Chelsea gol atınca bir birine sarılan adamları bir kağıda yazsak, dünya dan bana 20 25 tane futbolcu söyle desen 5 tanesini Chelsea’de gol atınca birbirine sarılıyor. İnanılmaz güçlü bir rakip. Zaten ekonomisin den popülaritesinden belli. Biz kendimizi bozmayalım. Bu bizim genetik kodlarımızı değiştirsin geleneğimizi oluştursun. Önemli olan bu sene çeyrek final önümüzde ki sene yarı final ve bunu devam ettirmektir.Yeter ki biz şöyle düşünelim; Fenerbahçe Avrupa da var olur ve geleneğini sürdürür. Ayrıca; rakiplerimiz de bu kimmiş diye düşüneceğine, bunlar geçen sene de iyiydi ondan önce ki sene de iyiydi, bunlara dikkat etmek lazım desinler. Bu geleneği yaratmak çok önemlidir bence. İstiyoruz ki bu turu geçelim, gide bildiğimiz yere kadar gidelim.

Antu.com: Nasıl Fenerbahçeli oldunuz ?

Kadir Çöpdemir: Ben 6 yaşındaydım kulakları çınlasın bir Yunus abimiz vardı. Sen hangi takımlısın dedi, ben takım tutmuyorum abi dedim. Fenerbahçe’yi tutmalısın dedi. Neden dedim. Fenerbahçe her maçını alır dedi. Olur mu abi öyle şey dedim.O günde maç var.Gel dedi “2 saat sonra radyo da Fenerbahçe’nin maçı başlayacak, göreceksinki Fenerbahçe kazanacak” dedi. 2 saat sonra gittik maçı dinlemeye Fenerbahçe o gün 4 tane gol attı. Yunus abi “Fenerbahçe işte böyle takım, her maçını kazanır, sen böyle bir takımı tutmak istemez misin ?” dedi. İsterim abi dedim. O zaman sen Fenerbahçeli oldun dedi.

Ben Eskişehir’de büyüdüm. Eskişehir’de herkes Eskişehirspor’u tutar. Ortaokul’da 2 arkadaş Fenerbahçeli idik. Bir Beşiktaşlı vardı, bir Galatasaraylı vardı gerisi hep Eskişehirsporlu idi.


Antu.com: İlk hangi Fenerbahçe maçına gittiniz ?


Kadir Çöpdemir: Onu hatırlamıyorum. Ama ilk Eskişehir de gittiğimi hatırlıyorum. Fenerbahçe deplasmana Eskişehir’e gelmişti.


Antu.com: Mesleğinizi etkiliyor mu Fenerbahçe’yi sürekli gündem de tutmak ?

Kadir Çöpdemir: Beni takip edenler hak vereceklerdir ki, ben samimiyetin önemine inanan bir insanım ve samimiyim. Hayata dair düşüncelerimi, duygularımı çok aleni ifade ediyorum programlarımda. Birisi bundan dolayı bana gıcık olur diye düşünmek yerine, kendimi samimi olarak ifade ediyorum, incitmeden bu benim diyorum.Fenerbahçelilik de bunun bir parçası. Fenerbahçeli olduğumu söylemezsem daha çok sevileceğimi düşünmüyorum.


Antu.com: Sokakta yürürken Fenerbahçeliliğiniz nedeni ile diğer takım taraftarlarından tepki geliyor mu ?


Kadir Çöpdemir: Hayır, ben İnönü’de de maç seyrettim. Beşiktaş yabancı bir takım ile oynuyordu orda da bir tepki ile de karşılaşmadım. Olacağını da zannetmiyorum.

Biz Amerikalılar Karadeniz’de filmini Akçakoca’da çektik. 20 gün boyunca gidip geldim İstanbul’a.Bir gün İstanbul’a dönmek üzere yola çıktım Tek başınayım Akçakoca’nın çıkışın da benzin istasyonu var benzin alıp, devam edeceğim yoluma.İçeri girdim parayı ödedim çıktım, baktım bir otobüs, Galatasaraylı arkadaşlar ile dolu. Gördüler beni, abi nasılsın, ne yapıyorsun dediler.Abi bir fotoğraf çektirelim dediler.Olur çektirelim dedim.Aldılar beni ortaya biri şapkayı diğeri kaşkolu koydu bu kadar da olmaz dedim, olur abi dediler. Baktım 50 60 kişiler tabi olur dedim. En ufak bir kötü söz söylemediler. Fotoğraflar çekildi, başarılar diledim yolumuza gittik.

Antu.com: Fenerbahçe TV den program yapma teklifi geldi mi ?


Kadir Çöpdemir:Program yapma teklifi gelmedi.Ama ben Ntv de Atv de çalışıyorum.Ligtv de görev alıyorum.Fenerbahçe TV den teklif gelse de değerlendiremem herhalde.Her yerde biz mi gözükeceğiz.


Antu.com: Okan Bayülgen ile aranız da ney var ? Bir program da bütün komedyenler ile aram iyi sadece Okan ile aram bozuk demiştiniz.

Kadir Çöpdemir: Somut bir şey yok. Hayata yaklaşım ve tarz olarak pek bana uymuyor diyebiliriz.

Antu.com:Tekrar Peker Açıkalın ile dizi yapmayı düşünüyor musunuz ?


Kadir Çöpdemir: Bunlar bizim düşüncemizden ziyade prodüktörlerin düşüncesi oluyor. Onlar bir projeyi hayal ediyorlar, vücut da getiriyorlar sana iş teklif ediyorlar. Bizim bunu 2 kişi hayal etmemiz önemli değil. Önemli olan prodüktörlerin düşünceleri.

Antu.com: Şu anda Zico hakkın da ne düşünüyorsunuz ? Fenerbahçe’nin başında Fatih Terim mi yoksa Zico mu olsun istersiniz ? Daha önce Fatih Terim’i görmeyi istediğinizi söylemiştiniz hala aynı görüşte misiniz ?Kadir Çöpdemir: Evet aynı düşüncedeyim. Fatih Terim’i severim. Fatih Terim Türkiye’de ki futbol mantalitesini değiştirmiş adamlar dan bir tanesidir.. Biz Avrupa ile başa çıkacağımızı önce Mustafa Denizli sonra Fatih Terim ile idrak ettik. Ondan önce hep onurlu yenilgiler şerefli mağlubiyetlere mahkumduk. Ondan önce ki teknik adamlar hep bizi yenildik ama şerefli bir şekil de yenildik diye kandırırlardı. Fatih Terim ne şerefli yenilgisi biz bunları çatır çatır yeneriz dedi ve yendik.

Zico bence müthiş bir taktik deha değil. Maalesef öyle, arkadaşlar affetsinler.Ama iyi bir motivatör. Futbolcuları rahatlatarak oyuna hazırlayan biri.Ama futbol taktik dehanın da çok önemli olduğu bir şey. Dolayısı ile rahatlık bir yere kadar .İş taktiğe geldiği zaman ayak sürüyebiliriz.

Hepimiz enin de sonun da kazanıyoruz diyoruz. O rahatlığı Zico sağlıyor helal olsun çok büyük bir beceri.Ama onun üstüne taktik ve stratejik açılımlar eklemek lazım ki takım büyüsün başarılar büyüsün. Ben Zico’nun pek öyle biri olduğunu düşünmüyorum.Fatih Hoca bana stratejik ve taktik anlam da bir usta olarak gelir.Bur da bir kan davası gütmek yerine eğer olabilirse, gelecekte Fenerbahçe’yi çalıştırırsa çok başarılı oluruz diye düşünüyorum.


Antu.com:Kaç tane Fenerbahçe formanız var ? Kaç tanesi imzalı ?


Kadir Çöpdemir:3 tane Fenerbahçe formam var. 100.yıl forması ve çubuklu formam var. Turkuvaz formayı pek sevmedim. Değişiklik olabilir ama bu çok köklü bir değişiklik oldu.Antu.com:Ahmet Çakar’ın iddiasını nasıl karşıladınız ?


Kadir Çöpdemir: Ben o programı izledim. Ahmet Çakar ben bikini giyeceğim demedi. Bu futbol öyle bir şey ki adama bikini de giydirirler, jartiyer de giydirirler dedi. Ahmet Çakar futbolu bilen insanlardan biri. Bu da işin eğlencesi, öyle düşünmemiz lazım. Hepimizin Beşiktaşlı Galatasaraylı arkadaşları var, derbiler den sonra telefon açıp birbirimizi kızdırıyoruz. O derbinin zevki böyle çıkıyor, bu konu da böyle bir şey.


Antu.com: Şampiyonlar Ligini alırsak evleneceğinizi söylediniz ? Şampiyonlar Ligini almadan evlenmeyeceğiniz doğru mu ?


Kadir Çöpdemir: Kulüp müzesin de önce şampiyonlar ligi kupasını görelim de onda sonra imzayı atacağız.Başımızı yaktık, ben nerden bileyim takımın böyle yükseleceğini.Antu.com:Sizi Şükrü Saracoğlu’nda pek göremiyoruz ?

Kadir Çöpdemir:Her maça gelmem ama mutlaka bazı maçlara gelirim.Hafta sonu işlerimiz oluyor pek müsait olamıyoruz.

Antu.com: Sıkı bir Fenerbahçeli olarak Lig tv de bazen anti Fenerbahçelilik yapanlar olduğunu düşünüyor musunuz ?


Kadir Çöpdemir: Kulüpleri sevenler var sevmeyenler var. Fikrini ifade edenler var. Ben Fenerbahçe’ye karşı ya da Galatasaray’a karşı Beşiktaş’a karşı bu tür planlı oyunlar oynandığını düşünmüyorum.

Antu.com:En çok sevdiğiniz yemek nedir ?


Kadir Çöpdemir: Benim sevmediğim iki tane yemek var. Bunu söylemek daha kolay. Kapuska ve musakka’yı sevmem.Bu iki yemek dışın da her yemeğin balımızın üstün de yeri var.Antu.com: Eskilerde ki ince ve şık ağabeylerimiz yerlerini önümüzde ki maçlara bakacağız kandırmacalarına sevk etti ve artık en çok eksik olan deliler.Deliler mahallelerde de azaldı yeşil sahalarda da. Kadir Çöpdemir mahallemin Fenerbahçelisini nasıl tanımlar ?


Kadir Çöpdemir: Mahallenin Fenerbahçeli delikanlısı, birincisi şıktır. Afili giyinir. Fenerbahçeli paçoz paçoz dolaşmaz. Mahallenin yakışıklı ağabeyidir. Yakışıklı derken fiziksel olarak kastetmiyorum. Saçlar yapılmış, fön çekilmiş, tıraş olunmuş. O yürüdüğün de canlar şöyle bir yanmalı. Mahallenin Fenerbahçeli ağabeyi sözü dinlenen ağabeylerdendir. Mahallede makaraya sarılan değildir.Sözüne ihtimam gösterilen, özel önem verilendir.


Antu.com: Büyük ya da önemli maçlar dan önce uğur yapılır.Uğura inanır mısınız ?


Kadir Çöpdemir: Uğura inanıyorum.Benim bir arkadaşım ikinci yarı başlayınca maçı bırakıp gidiyor, bunun uğuruna inanıyor. Ben terk etmem maçı izlerim. Benim Fenerium dan aldığım bir polar var onu asla giymiyorum. Çok denedim, onu her giydiğim de yeniliyoruz.Uğur diye maçı seyretmemek işine girmem.


Antu.com: Başkanımız Aziz Yıldırım ile ilgili düşünceleriniz nedir ? Nasıl buluyorsunuz çalışmalarını ?


Kadir Çöpdemir: Bunu bizim söylememiz çok abes ile iştigal olur. Bundan birkaç ay önce gazetelerin ekonomi bölümün de devlete borçlu kulüpler yayınlandı.Fenerbahçe’nin vergi, ssk kaleminin karşısın da tire işareti vardı.Yani hiçbir borcu yok, bu çok önemli. Stat ortada, Fenerium gelirleri belli. Üst üste bir sürü başarı yaşanmış. Abes ile iştigal olur bizim yorumlamamız. Sayın Aziz Yıldırım’ın camia dan ikinci üçüncü yetiştirip artık yavaş yavaş genç arkadaşları devreye sokmalı. Hep Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin başkanı olmayacak. Karizmatik, iş bitirici, güvenilir, sağlam herkesin üzerin de bu bizim başkanımız diye mutabakat sağlayıcı biri. Böyle bir kişi daha yok şu an da camia da. Böyle biri daha olmalı ki sonra dan bayrak sağlam bir ele geçsin.Camia büyüyerek yürüsün.
Antu.com: Önümüzde ki sezon da Fenerbahçe de görmek istediğiniz bir futbolcu var mı ?


Kadir Çöpdemir: Ronaldinho’yu görmek istiyorum.Ben şuna inanıyorum, Türkiye’ye dünya ölçeğinde de Türkiye ölçeğinde de iyi bir futbolcu gelecek ise o futbolcuyu Fenerbahçe alır.Antu.com: Maldonado’yu isim olarak bilmiyorduk ama iyi bir futbolcu çıktı. Belki de her şey isim ya da marka değil.

Kadir Çöpdemir: Aurelio benim yıldızımdır. Aurelio da isim değil. Semih’in hastasıyım. Ayrıca Kezman’a da hiç sempatik bakmıyorum. Kezman oturmalı Semih oynamalı diyenlerdenim ben. Bence Semih çok önemli bir yıldız.


Antu.com:Semih gol attıktan sonra yedek kulübesine gidip oturdu.Yaptığı bu ironi hakkın da ne düşünüyorsunuz ?


Kadir Çöpdemir: En son Chelsea maçın da oyuna girdi oyunun havası değişti.Kezman 60 dakika 70 dakika ne yaptı ? Kezman’ın hayatında bir sezon var onu da PSV’de yaşamış, müthiş bir sezon. Türkiye de olmuyor, İngiltere de olmuyor iyi bir futbolcu değil. Ama Semih iyi bir futbolcu ve yedek kulübesin de bekletiliyor bu sıkıntılı bir durum.Türkiye’nin gol kralı 60 dakika yedek kulübesinde oturtulmamalı. Her zaman ilk 11 de olmalı. Oyuncuyu bozar, dripling yapar, sürpriz vuruşlar yapar, gol atar.Semih çok önemli bir futbolcudur.Gereken özeni göstermek gerekir.
Antu.com: Antu’yu ziyaret ediyormusunuz ?

Kadir Çöpdemir: Ara da sıra da giriyorum.İşlerimiz çok yoğun fazla takip edemiyorum.

Bütün Fenerbahçeli kardeşlerime sevgi ve muhabbetlerimi iletiyorum. Öyle güçlü bir takımın, öyle büyük bir geleneğin üyesiyiz ki bizler, bununla gurur duyalım, bunun onurunu hep yaşayalım. EN BÜYÜK FENERBAHÇE.

Röportajın sesli halini indirmek için tıklayın.

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=33&kID=12335


07.04.2008

Haber Ara

"Kafadan Şampiyon Olmamız Lazım"
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın, dizi ve tiyatro oyuncusu Hakan Yılmaz ile sahneye koydukları "Yeters ...

Ayça Tekindor Röportajı
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın koyu Fenerbahçeli Ayça Tekindor ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Bize ...

"Şampiyonlar Ligi Kupasını İstiyoruz"
Bayan Voleybol Takımımıza sponsor olduktan sonra hem Fenerbahçemize hem de ülkemize olimpik takım sporlarını b ...

Uğur Dündar ile Çok Özel Röportaj...
Eski yöneticilerimizden duayen gazeteci Uğur Dündar Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın’ın sorularını en ...

Aziz Yıldırım Röportajı

Fenerbahçemizin 9 yıl sonra ilk defa yapacağı çok adaylı başkanlık secimleri öncesi, yeniden başkan adaylığ ...


Şadan Kalkavan Röportajı

Fenerbahçemizde önümüzdeki Pazar günü, 9 yıl sonra ilk defa çok adaylı başkanlık yarışı yaşanacak. 11 yıldı ...


Avea Kurumsal Direktörü Tunç Berkman Röportajı

Kulübümüzün Türkiye`de bir ilki gerçekleştirerek ana sponsorumuz Avea ile ortaklaşa başlattığı Fen ...


Şansal Büyüka Röportajı

...


Bogdan Tanjevic Röportajı

...


Emre Belözoğlu Röportajı
Antu Radyo Koordinatörümüz Serkan Yakın (Sekoloji) Fenerbahçemizin Newcastle`dan transfer ettiği Emre Belözoğl ...

Luis Aragones Röportajı

Fenerbahçemizin yeni Hocası Luis Aragones ile Samandra Tesislerimizde bir röportaj yaptık. İspanya Milli Ta ...


Bayram Tutumlu ve Mehmet Aurelio Röportajı

Geçtiğimiz sezonun devre arasında "Mehmet Aurelio`yu Valencia istiyor" sözleriyle başlayan, Fenerbahçemiz v ...


Halit Kıvanç Röportajı
Bu seferki konuğumuz efsane futbol spikeri Halit Kıvanç oldu. Usta spiker Halit Kıvanç ile futbol üzerine çok ...

Burak Özçivit Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu 2005 Best of Model Türkiye 1. ve Best Model Of The World 2. Burak Özçivit oldu. ...

Kadir Çöpdemir Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu radyo ve tv programcısı Kadir Çöpdemir oldu. Çok keyifli bir söyleşi yaptığımız ...

Asrın Tuncer Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Rock müziği yapan Af grubunun kurucusu ve solisti Asrın Tuncer oldu. Yayın ko ...

Acun Ilıcalı Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Tv programlarından çok iyi tanıdığımız Acun Ilıcalı oldu. Yayın koordinatörüm ...

Yavuz Seçkin Röportajı

Ahmet Çakar Röportajı

Dünya, Fenerbahçemizin, Şampiyonlar Ligi 2. turunda dünyanın en başarılı takımları listesinde birinci sırad ...


Mustafa Denizli Röportajı - I
Antu röportajları serisinin bu seferki konuğu Türk Futboluna damga vuran bir isim; Mustafa Denizli. Uzun ve ço ...
Sayfa: 1.2


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com