Burak Özçivit Röportajı - Antu.com

 

Burak Özçivit Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu 2005 Best of Model Türkiye 1. ve Best Model Of The World 2. Burak Özçivit oldu. Tribünleri çok özlediğini belirten Burak Özçvit Fenerbahçe aşkını çok samimi bir şekilde dile getirdi. Çok keyifli geçen bu güzel söyleşiyi 16 Nisan Çarşamba günü Saat:14:00`te Antu Radyo`dan dinleyebilirsiniz.


Antu.com: Yoğun bir temponuz var sanırım ?

Burak Özçivit: Çok yoğun. Diziyi bitirdim 3 ay oldu yaklaşık. O bittikten sonra, hiç boş günüm olmadı, arkadaşlarımla görüşürüm diye düşünüyordum ben. O da olmadı. Önemli olan iş.

Antu.com: Bu yoğun tempo bünyenizi zorluyor mu ?

Burak Özçivit: Bünyemi zorlamıyor. Genciz neticede, ileride zaten dinleneceğiz. Ben memnunum.Antu.com: Okulunuz hangi aşamada ?

Burak Özçivit: Okulumu dondurdum. Marmara üniversitesi güzel sanatlar bölümünde okuyorum. Bakalım önümüzde ki sene devam edebilecekmiyim, zor gözüküyor çünkü yeni bir diziye başlayacağım. Bunlar benim için daha antrenman. Bu diziyi de antrenman olarak görüyorum. Asıl oturaklı ağır bir diziyi bundan sonra düşünüyorum.

Antu.com: Kanal 7 de -18 isimli polis dizisi çevirdiniz. İlk diziminiz mi idi bu ?

Burak Özçivit: Evet. Aksiyon dizisiydi o. Çok zorlanıyordum. 4 ay o diziyi çektim, bunalıma girdim. Eğer dizi piyasası böyle ise ben bu işi yapmam dedim. Ama gördüm ki öyle değil.Antu.com: Web siteniz de koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım ve fırsat bulunca maraton tribününe gidiyorum demişsiniz. Ne zaman fırsat bulabiliyorsunuz ?

Burak Özçivit: Bu son dönem de pek fırsat bulamıyorum. Eskiden açığa gidiyordum ama tanındıkça oraya gidemedim. Bizim ağabeylerimiz var numaralı da, ben onlara söylüyorum onlar ayarlıyor biletimi.

Fenerbahçe geçen sene şampiyon olduğun da ben film çekiyordum. O kadar acı bir şey ki, dağ da idik biz, bana dediler Fenerbahçe şampiyon oldu, yapma ya dedim sevinemiyoruz bile. Etrafa bakıyorum taş, bitki, kaya, ağaç.Antu.com: Maçlar da hangi tribünde bulunuyorsunuz ?

Burak Özçivit: Genel de yedek kulübesinin arkasın da oluyorum.

Antu.com: Saçlarınızı ne ile besliyorsunuz ?

Burak Özçivit: Çok doğal sadece sabun ile yıkıyorum sonra jöle mi sürüyorum. Herhangi bir besleme yok. Doğalım o konuda.

Antu.com: Kendinizi Türk sinemasının yeni jönü olarak görüyor musunuz ?

Burak Özçivit: Kendim böyle bir şey söylemem. Başkaları söylerse katılabilirim ama kendi ağzımdan 30 yıl geçsede böyle bir şey duyamazsınız.Antu.com: 2007 Best Of Model Türkiye 1. Kaan Aypulat ile aranız nasıl ?

Burak Özçivit: Şöyle bir şey söyleyeyim 2005 den sonra kimseyi tanımıyorum. Ne tanıştık, ne yarışmayı izledim. Ben best model den çıktıktan sonra, best model ile ilgili bir iş yapmadım.

Antu.com: İlk gittiğiniz Fenerbahçe maçını anlatabilir misiniz ?

Burak Özçivit: İlk gittiğim de 6 yaşındaydım, dayım götürmüştü. Rıdvan Dilmen vardı. Ben zaten Rıdvan’ın hastasıydım yatağımın kenarların da hep yapıştırmaları vardı.

Antu.com: Nasıl Fenerbahçeli oldunuz ?

Burak Özçivit: Nasıl olduğumu hatırlamıyorum. Babamda Fenerbahçelidir ama benim kadar koyu değildir. Gittikçe dozu artmaya başladı, açığa takılmaya başladım. Şimdi maraton ve numaralıya gidiyorum. Hasta bir Fenerbahçeliyim.

Antu.com: En son gittiğiniz maç hangisi ?

Burak Özçivit: Geçen sene ki Galatasaray maçı.

Antu.com: Fenerbahçeliliğinizi ön plan da tutmanız size bir dezavantaj sağladı mı bugüne kadar ?

Burak Özçivit: Hayır. Ben Beyaz Show’a çıktığım da Beyaz abiye Fenerbahçe formamı hediye ettim ve bas bas bağırdım ben Fenerbahçeliyim diye. Bununla ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben nerdeyse tüm çıktığım programlar da Fenerbahçe forması giyiyorum. Yemek programında bile Fenerbahçe forması giydim.

Antu.com: Chelsea maçı ne olur ?

Burak Özçivit: Ben turu geçeceğimize inanıyorum. Ama yenilebiliriz de, çünkü çok kuvvetliler. Fenerbahçe 2-0 yenik duruma düşse de maçı bırakmayacaktır. Oyuna inanılmaz adapte oluyorlar. Avrupa da en önemli şey bence pres.Antu.com: Turu geçersek rakibin kim olmasını istersiniz ?

Burak Özçivit: Ben Arsenal’i isterim çünkü Liverpool çok tehlikeli. Beşiktaş’tan da çok iyi tanıyorum sekiztaş oldular. Ama olsun İnönü de yendiler.

Antu.com: Bu turu geçersek final oynayacağımızı düşünüyor musunuz ?

Burak Özçivit: Ben aylardır söylüyorum yarı finale çıkalım final kesin. Çünkü bir adım kalacak, varını yoğunu ortaya koyacaklar.

Antu.com: Zico’yu nasıl buluyorsunuz ?

Burak Özçivit: Ben şöyle düşünüyorum. Zico önceden de iyiydi ama takımı tanımıyordu, kimi nereye koyunca nasıl verim alacağını yeni öğrendi. Hep eleştiriyorlardı Zico’yu. Türkiye’de taraftarlar da sabır yok. Hemen her şey olsun istiyorlar. Yönetim Zico’nun arkasın da durdu helal olsun.

Türk halkı her konu da çok heyecanlı. Ne kadar sabrederseniz o kadar mantıklı işler yaparsınız. Fenerbahçe’yi bu yüzden takdir ediyorum, Galatasaray’ı bu yüzden takdir etmiyorum. Uefa kupasını aldılar çok güzel ama oraya bir anda gittikleri için ve alt yapı olmadığı için şimdi nerdeler ? Aziz Yıldırım yıllardır bu alt yapıyı oluşturuyor. Aziz Yıldırım ileriye dönük çok açık.Antu.com: Aziz Yıldırım 10.yılını doldurdu. Daha ne kadar durur bilemeyiz.Aziz Başkanın yaptıklarının en az yarısını yapacak birinin gelmesi lazım. Bu gelinen konumu korumak lazım. Bu konu hakkında düşünceniz nedir ?

Burak Özçivit: Onun kadar aydın olan biri gelmeli. Aziz Yıldırım ilk geldiğin de istemiyorlardı onu ama şimdi herkes arkasında. Herkes ön planda takıma bakarken, Aziz Başkan alt yapıyı hazırladı. Zaten alt yapıyı hazırladığınız da Avrupa standartlarına geliyorsunuz ve ondan sonra başarı geliyor. Başkan başarı gelecek sabredin dedi işte geliyor başarı. Fenerbahçe seneye Avrupa da hemen elenmeyecek, yine diş gösterecek rakiplerine.

Antu.com: Fenerbahçe’nin bu sene transferleri ile ilgili söylentiler bir hayli fazla. Ronaldinho Eto’o isimleri geçiyor. Bu söylentiler hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

Burak Özçivit: Her şey Kadıköy değil ki. Bu adam, örnek veriyorum Mardin’ Sivas’a gidince aynı topu oynamaz. Bizim öyle futbolcular almamıza gerek yok, lig de hiç bir şey elde edemeyiz. Çok teknik adam oralar da oynamaz. Ben Anelka hastasıyım, Avrupa da olduğunda takip ediyordum Fenerbahçe’ye geldi acayip sevindim. Ama Anelka oynadı mı burada, yeteneksiz mi idi ? Kadıköy`de oynar ama doğu tarafına götürdüğün de aynı oyunu oynamaz. Ben onun yerine daha hırslı futbolcular almamız gerektiğini düşünüyorum.

İşine hangi adam geliyorsa onu alacaksın. Yıldız isim falan o eskidendi.

Antu.com: Carlos marka olarak geldi. Son dönemlerin de geldi ama büyük bir motivasyon oldu Fenerbahçe’ye.

Burak Özçivit: Onun tecrübesi yeter. Fenerbahçe Avrupa da neden başarılı diyoruz. Gol yiyoruz ama ardından hemen toparlanıyoruz. Carlos’un olması inanılmaz motive ediyor takımı.Antu.com: Carlos’un diğer tanınmış büyük futbolcular ile yakınlığı var. Mesela Ronaldo için kardeşim diyor, Ronaldinho için kankam diyor. Bu Fenerbahçe’nin tanınması açısından iyi bir şey.

Burak Özçivit: Chelsea geliyor diyor ki Fenerbahçe’yi yenicez. Bizim takıma bakıyorlar Carlos var, Kezman var, Alex, var diyip biraz tedirgin oluyorlar. Bunlar olmadığı takdirde de olmaz kabul ediyorum, tabi ki Henry’i istiyorum forvete ama Türkiye Ligini de düşünmeliyiz. Yıldız futbolcu alalım yanına savaşan bir futbolcu da alalım.

Antu.com: Savaşanlardan biri Semih diyebilir miyiz ?

Burak Özçivit: Çok seviyorum Semih’i. Nöbetçi golcü her girdiğinde gol atar mı bir adam.

Antu.com: Sitemleri var bu aralar Semih’in. Gol attıktan sonra yedek kulübesine oturdu bir ironi yaptı.

Burak Özçivit: Haklı. Bir futbolcu formda olduğun da onu yedekte tutmak çok zor olur. Ben Kezman taraftarı değilim. Benim futbol anlayışım da forvet savaşan biri olmalı. Fenerbahçe’nin futbolcusu parçalamalı. Kezman fizik olarak Fenerbahçe’nin forveti değil. Bütün ataklarımız eziliyor. Semih topa basıyor, durdurup geri pas yapabiliyor ama Kezman yapamıyor bunu.

Antu.com: Canlı olarak izlediğiniz ya da izlemediğiniz, geçmişte unutamadığınız bir futbolcu var mı ?

Burak Özçivit: Ben Baliç’i çok seviyordum. Birde Rapaiç’i çok seviyordum. Gaziantep maçını unutamam, gol den sonra on sıra aşağıya düştüğümü hatırlıyorum. 3-3 oldu meşaleler yerde, üstüne düştük meşalelerin. Hele 4 oldu kendimizden geçtik.

Antu.com: Fenerbahçe tribünlerinde çılgınca sevinip, hiç tanımadığınız insanlarla gol olunca sarmaş dolaş olduğunuz oldu mu ?

Burak Özçivit: Her maç olur. Ben stada gitmesem de dışarıdada aynısı olur. Fenerbahçe gol atsın yeter.Antu.com: Maçlara gittiğiniz de fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor mu ?

Burak Özçivit: Çok oluyor. Keyifli bir şey bu. Hepsi Fenerbahçeli kardeşimiz tabi çektiricez. Sokak’ta da çok oluyor, insanlar ile iç içe olmak çok güzel bir şey. Ben çok severim tabi sevmeyenler de var. Sen zaten insanlar için yapıyorsun bu işi, onlar o ana duyguyu alıyor ve mutlu oluyor.

Antu.com: Aile ile aynı evde kalmak, bu tempo ile yoğunluk ile nasıl oluyor ?

Burak Özçivit: Eğer işe devam ediyorsam dizim varsa eve gece 2-3 gibi geldiğim için ailemi pek göremiyorum. Sabah da 6 da kalkıp gidiyorum. İşim olmadığında da öğlen 12 gibi görüşmeler için evden çıkıyorum, gece 1-2 gibi eve geliyorum. Çok özlüyorlar beni. Onlar beni ekran da görüyor. Nasılsın oğlum diyorlar ama cevap alamıyorlar.

Antu.com: Kardeşiniz var mı ?

Burak Özçivit: Kız kardeşim var. İlgi ona yoğunlaşıyor. Ben evde olayım istersem Kurtlar Vadisi’ni çekeyim bütün ilgi onda olmalı. Öss sınavlarına girecek.

Antu.com: Onun arkadaşları da senin hayranındır. Dershaneye kardeşini almaya gidiyor musun ?

Burak Özçivit: Gidemiyorum. Özçivit soyadın dan yakalamışlar onu, senin akraban mı diye soruyorlarmış. Abim o benim deyince bir dakika ya ne dediğin farkında mısın sen falan diyorlarmış. İnsanlar için çok farklı geliyor. Biz ekranda olduğumuz için gerçekten bir büyü o onlar için, yolda gördükleri zaman o büyü bir anda gidiyor.

Antu.com: Bilgisayar ile aranız nasıl ?

Burak Özçivit: Vaktim oldukça internete giriyorum. Kendi siteme bile fazla giremiyorum.

Antu.com: Facebook da hesabınız var mı ?

Burak Özçivit: Vardı kapattım. O kadar insanın girdiğini görünce girmenin gerek olmadığını düşünüyorum.

Antu.com: İnsanlar nasıl bir düşünce ile sahte kimlikler ile hesap açıyorlar ? Böyle insanlar için ne düşünüyorsunuz ?

Burak Özçivit: Bir kişiden zaten bir tane vardır. Ondan bir tane daha olmaya çalışmak en büyük hata bence. Sizin en büyük özelliğiniz kendiniz olmalı. Herkesin az çok neden böyle bir şey yaptığını tahmin edebiliyorum, kızları ayarlamak için böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum.

Antu.com: Zavallılık mı bu ?

Burak Özçivit: Zavallılık demeyelim o kadar ağır konuşmayayım. Eğer amaçları kızlar ile tanışmak ise öyle kızdan hayır gelmez onu söyleyeyim. Oraya giren kızında o kişinin ben olmadığımı bilmeli. Ben oraya girip de öyle şeyler yapmam ki.

Antu.com: Üye olduğunuz bir yer var mı ?

Burak Özçivit: Üye olduğum bir yer yok. Facebook vardı kapattım. Orada benim sahtelerim beni sildirmişti, bu kişi sahte diye. Hatta kamera açılır yazıyorlardı.

Antu.com: Antu.com a giriyor musun ?

Burak Özçivit: Antu.com a giriyorum. Özellikle maçlardan sonra giriyorum. Taraftar resimleri, marşları almak için de giriyorum.

Antu.com: Kadroda beğenerek izlediğiniz bir isim var mı ? Olmazsa olmaz dediğiniz ?

Burak Özçivit: Olmazsa olmaz Aurelio. Tam bir atom karınca. Aurelio’yu çok seviyorum Fenerbahçe den gitmemeli.
Antu.com: Alex ile ilgili ne düşünüyorsunuz ?

Burak Özçivit: Çok büyük bir yetenek, çok büyük bir zeka. Herkes diyordu durarak oynuyor diye, bırakın oynasın adam iki tane pas ile maçı çevirebiliyorsa durarak oynasın. Orda savaşan adamlar var Maldonado, Aurelio, Appiah bırakın adamı o beyin orda lazım.

Antu.com: Appiah’ın Fenerbahçe’ye geldiği bu noktada bir tebrik mesajı bile göndermediği söyleniyor bu da üzücü bir şey.

Burak Özçivit: Görüyorsunuz Hooijdonk gitti Fenerbahçe’nin maçlarını hala nasıl izliyor.

Antu.com: En son Chelsea maçına gelmişti Hooijdonk telefonu 100.Yıl marşı ile çalıyordu. Önümüzde ki hafta Kıraç ile görüşeceğiz. Kıraç’ın şarkısını nasıl buluyorsun ?


Burak Özçivit: Sevilla maçından sonra Bağdat Caddesine gittiğimizde tüm taraftar o marşı söylüyordu. Çok güzel bir şarkı.

Antu.com: Son olarak Fenerbahçelilere Antu.com üyelerine ne söylemek istersiniz ?

Burak Özçivit: Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Beni sevenler için söylüyorum, beni takip etmeye devam etsinler, güzel işler yapacağım. Ben hasta bir Fenerbahçeliyim bunu da bilsinler. Bunu her yerde söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim. Ama benim ki fanatiklik boyutun da değil, diğer takım taraftarları için söylüyorum. Sadece sevdiğim takımı tutuyorum. Farklı bir şey düşünmesinler. Çünkü insanlar bizi izlediği zaman farklı şeyler düşünüyor, ona göre değerlendiriyor.

Röportajın sesli halini indirmek için tıklayın.


Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=33&kID=12463


14.04.2008

Haber Ara

"Kafadan Şampiyon Olmamız Lazım"
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın, dizi ve tiyatro oyuncusu Hakan Yılmaz ile sahneye koydukları "Yeters ...

Ayça Tekindor Röportajı
Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın koyu Fenerbahçeli Ayça Tekindor ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Bize ...

"Şampiyonlar Ligi Kupasını İstiyoruz"
Bayan Voleybol Takımımıza sponsor olduktan sonra hem Fenerbahçemize hem de ülkemize olimpik takım sporlarını b ...

Uğur Dündar ile Çok Özel Röportaj...
Eski yöneticilerimizden duayen gazeteci Uğur Dündar Antu.com yöneticilerimizden Serkan Yakın’ın sorularını en ...

Aziz Yıldırım Röportajı

Fenerbahçemizin 9 yıl sonra ilk defa yapacağı çok adaylı başkanlık secimleri öncesi, yeniden başkan adaylığ ...


Şadan Kalkavan Röportajı

Fenerbahçemizde önümüzdeki Pazar günü, 9 yıl sonra ilk defa çok adaylı başkanlık yarışı yaşanacak. 11 yıldı ...


Avea Kurumsal Direktörü Tunç Berkman Röportajı

Kulübümüzün Türkiye`de bir ilki gerçekleştirerek ana sponsorumuz Avea ile ortaklaşa başlattığı Fen ...


Şansal Büyüka Röportajı

...


Bogdan Tanjevic Röportajı

...


Emre Belözoğlu Röportajı
Antu Radyo Koordinatörümüz Serkan Yakın (Sekoloji) Fenerbahçemizin Newcastle`dan transfer ettiği Emre Belözoğl ...

Luis Aragones Röportajı

Fenerbahçemizin yeni Hocası Luis Aragones ile Samandra Tesislerimizde bir röportaj yaptık. İspanya Milli Ta ...


Bayram Tutumlu ve Mehmet Aurelio Röportajı

Geçtiğimiz sezonun devre arasında "Mehmet Aurelio`yu Valencia istiyor" sözleriyle başlayan, Fenerbahçemiz v ...


Halit Kıvanç Röportajı
Bu seferki konuğumuz efsane futbol spikeri Halit Kıvanç oldu. Usta spiker Halit Kıvanç ile futbol üzerine çok ...

Burak Özçivit Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu 2005 Best of Model Türkiye 1. ve Best Model Of The World 2. Burak Özçivit oldu. ...

Kadir Çöpdemir Röportajı
Antu.com`un bu seferki konuğu radyo ve tv programcısı Kadir Çöpdemir oldu. Çok keyifli bir söyleşi yaptığımız ...

Asrın Tuncer Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Rock müziği yapan Af grubunun kurucusu ve solisti Asrın Tuncer oldu. Yayın ko ...

Acun Ilıcalı Röportajı
Antu Radyo`nun bu seferki konuğu Tv programlarından çok iyi tanıdığımız Acun Ilıcalı oldu. Yayın koordinatörüm ...

Yavuz Seçkin Röportajı

Ahmet Çakar Röportajı

Dünya, Fenerbahçemizin, Şampiyonlar Ligi 2. turunda dünyanın en başarılı takımları listesinde birinci sırad ...


Mustafa Denizli Röportajı - I
Antu röportajları serisinin bu seferki konuğu Türk Futboluna damga vuran bir isim; Mustafa Denizli. Uzun ve ço ...
Sayfa: 1.2


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2022 Antu.com