Medyayla Diyalog Eksik -IV- - Antu.com

 

Medyayla Diyalog Eksik -IV-
Antu: 1907 Fenerbahçe Derneği ve Ali Koç hakkında neler düşünüyorsunuz?

Alaattin Metin: Ben 1907 Derneği`ni sonuna kadar destekliyorum. Ali Koç`un çok iyi bir Fenerbahçeli olduğunu da biliyorum. 1907 Fnerbahçe Derneği`nin başında olması da Fenerbehçe için çok büyük bir avantaj. Ben 1907 Derneği`ni Fenerbahçe Kulübünün bir senatosu olarak görmek istiyorum. Proje üreten ve Fenerbahçe yönetimlerine yönetici hazırlayan bir mekanizma olmasını istiyorum. Bu nasıl olacak? Yönetimle diyaloğun iyi olması lazım. Meseyla diyoruz ki biz, yönetimin medya ilişkileri zayıf. Şimdi, 1907 Derneği bunu toparlayabilir. Dernek, ismini ne koyarsanız koyun. İster panel deyin ister açıkoturum deyin ne derseniz deyin. Ayda bir, 2 ayda bir, bazan Daum`u getirir sohbet konuşması yaptırır. Bir başka sefer futbolcu getirtebilir. O etkinliklerde kamuoyuna bir takım mesajlar verilebilir. Bu medyayla ilişkileri düzeltebilir.

Antu: Ali Şen`in halka açılma sürecinde başlayan daha sonra da Aziz Yıldırım`la devam eden anlayışla gruplar artık Fenerbahçe`de tarih oldu. Önümüzdeki senelerde grupların tekrar hortlaması sizce mümkün müdür?

Alaattin Metin: Şimdi gruplar bitmez. Şu anda bilinen gruplar bitti. Ama yarın yine gruplar olacak. Şimdi siz 5-6 kişi bir araya gelip bir kafede veya bir arkadaş toplantısında oturup Fenerbahçe`yi konuşmuyor musunuz? 5 kişi de grupsunuz. Ancak grupların kulübü destekleyen unsurlar olması lazım. Eski gruplar, kongre zamanında, diyelim siz adaysınız, ben seni desteklerim ama benim grubumdan şu kadar kişiyi yönetime al derlerdi. Şimdi gruplarda bu olmaması lazım. Başkanların özgürce kadrolarını kurabilmeleri lazım. Grupların da O`na destek olması lazım. Grup olacak... Özellikle genç nesilden gruplar oluşturulmasını çok istiyorum. Gördüğüm kadarıyla Unifeb gbi oluşumlar kulübün geleceğini düşünen bir çizgideler. Ben olsam tüzüğe bir madde koydururum, gençlerin kulübe üyeliğinde kolaylıklar getiririm. Bunu şu yüzden söylüyorum, bugün kulübe üyelik 10 milyar oldu. Şimdi siz üniversiteyi yeni bitirmişsiniz, işe yeni girmişsiniz veya gireceksiniz. Bugünkü ekonomik şartlarda nerden 10 milyar bulup üye olacaksınız? Olamazsınız. Gençliği alırım kurullarda çalıştırırım.

Antu: Bu gelişim çizgisiyle sizce Fenerbahçe`yi önümüzdeki senelerde neler bekliyor. 100. yılımızda nasıl bir Fenerbahçe olacak?

Alaattin Metin: Şimdi Türkiye`de bir moda başladı, 100. yıl şampiyonluğu modası başladı. Herkes 100. yılda şampiyonluk istiyor. Yani 100. yılda şampiyonluk güzel de, 99 da 101 de kötü mü? 100. yılda şampiyonluk iyi bir şey ama asıl önemli olan Avrupa standartlarını yakalamak. Şu anda kulübün bütçesi 80 milyon dolarlara geldi. Avrupa normlarını yakalamak için 120-130 milyon dolarları yakalamak lazım. Fenerbahçe Kulübü 100. yılında 100 milyon doları hedefliyor. Ki bana bu hedefi geçecek gibi geliyor. Yeni tribünde bitince... Allah`a şükür darphane gibi stad var. Kenan Evren Lisesi`nin olduğu yere iş merkezi yapılacak. O iş merkezinden gelecek para da çok önemli. Artı bir para olacak ordan gelen de. Bir kolej yapılması düşünülüyor. Fenerbahçe`nin gittiği yol, benim ölçülerime göre çok doğru. Ama zamana ve sabra ihtiyacımız var. Şimdi bu futboldur. Bazen de olmuyor. Amu futbol da bir keyif oyunu sonuçta. Örneğin kimi balık tutmayı çok sever, bazısı ava gitmeyi sever. Kardeşim benim zevkim de maça gitmek. Maça giderken sinemaya gidiyormuş gibi, fiestaymış gibi gelmesi lazım stadlara seyircinin. Keyif alması lazım. Mesela maçta hakem bir yanlış kara veriyor, futbolcu yanlış bir hareket yapıyor hemen küfüre başlıyoruz. Peki o yanlışın dışında hiç mi güzel bir hareket olmuyor, hiç mi estetik bir hareket olmuyor? Olaya o gözle bakmak lazım.Antu: Eğer siz Fenerbahçe başkanı olsaydınız, Sayın Aziz Yıldırım`ın bugüne kadar yapmadığı neleri yapardınız? Bir de yaptığı icraatlardan hangisini yapmazdınız?

Alaattin Metin: Yapmadığı şey var. Fenerbahçe Kulübü Başkanı`nın biraz hoşgörülü, birleştirici, bütünleştirici olması lazım. Benim bir arzum var, 4 sene önce gazetede yazdım. Mesela ben şunu çok istiyorum, diyelim ki sezon başında Fenerbahçe ilk maçını oynuyor İstanbul`da, şeref tribününü düşünün, başkan Aziz Yıldırım oturuyor ortada, sağ ve sol tarafında hayattaki başkanlar oturuyor, arka tarafta camianın önde gelen kişileri oturuyor. Hepsi birlik beraberlik halindeler. Yıllardır bunu hayal ediyorum. Bu sahadaki futbolcu için de, kamuoyu için de çok önemli bir görüntü. Fenerbahçe`nin bu mesajı vermesi lazım. Artık iç çekişmeler kalmadı Fenerbahçe`de, onlar bitti. Ama kavgaların, küskünlüklerin de kalkması lazım. Daha fazla kenetlenilmesi lazım, daha çok birbirleriyle konuşulması lazım. Camianın önde gelen isimlerinin daha sık bir araya gelmesi lazım, o görüntüyü vermesi lazım. Bir de Fenerbahçe Kulübünün başkanı kim? Aziz Yıldırım... Görevi ne? Kulübü yönetmek. Yöneticilerin haricinde, Daum, futbolcular ve diğer kişiler kim? Kulübün maaşlı memurları. Daum mesela Futbol Şubesinin müdürü, direktörü. Nasıl diğer şirketlerin müdürleri var, ürün müdürü var, yayın müdürü var. O`nun görevi de futbol takımını yönetmek. Ben olsam karışırım Daum`un işine, müdahele ederim. Ama başkan karışmıyor, Samandra`ya bile fazla gitmiyor. Şimdi sizin bir şirketiniz var, genel müdür yanlış yapıyor. Ben Daum`a yanlış yapıyor demiyorum. Ama müdürünüz yanlış yapıyor. Ne yaparsınız? Hoop dur bakalım beni zarara uğratıyorsun, şunu şöyle yap bunu böyle yap dersiniz değil mi? Ben olsam konuşurum, hatta maç günleri gider kadroyu görürüm. Çünkü biz bunun sıkıntısını gördük. Ortega`yı aldık. Feyenoord maçında Ortega`yı kadroya almadı hoca. Ortega`yı niye aldım ben Avrupa için. Ali Şen mesela maç günleri Dereağzı`na geliyordu, yabancılarla konuşuyordu, yerlilerle konuşuyordu. Hatta zaman zaman kadroyu değiştiriyordu. Patron benim diyordu. Çok tenkit olduğu için Aziz Yıldırım o şeye girmedi. Ben Avrupa`lı başkanlar gibi olacağım dedi. Hani nasıl Avrupa kulüplerinin başkanları çok az ön plana çıkar, O` da öyle düşünüyor. Bu da bir tasavvurdur saygı duyarım ama ben karışırdım. Çünkü şu var kötü sonuçlarda suçlanan benim hoca değil.

Sayın Alaattin Metin`e bize gösterdiği misafirperverlikten ötürü Antu.com olarak çok teşekkür ediyoruz.


04.03.2005

Haber Ara

Denizlispor ile 28. Randevu
Fenerbahçemiz, Süper Lig`in 25. haftasında bu akşam Denizlispor karşısına çıkıyor. Denizli Atatürk Stadı`nda s ...

Geçmiş Olsun Uğur Dündar
Çanakkale Deniz Zaferi`nin 90. yıldönümü törenlerine katılmak üzere Çanakkale`ye gelen eski yöneticimiz Gazete ...

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Kuraları Çekildi
Şampiyonlar Ligi`nde 2. turdaki muhteşem Barcelona-Chelsea kapışmasının ardından çeyrek final kuraları çekildi ...

A Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı
(A) Milli Futbol Takımı`nın 18. Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. Grup`ta 26 Mart Cumartesi günü İstanbul`da A ...

Mahmut ve Semih Ümit Milli Takım Aday Kadrosunda
15. Avrupa Şampiyonası 2. Eleme Grubu`nda 25 Mart Cuma günü İstanbul`da Arnavutluk, 29 Mart Salı günü de depla ...

Çanakkale Geçilmez
Çanakkale Zaferi`nin 90’ıncı yıldönümü bugün düzenlenecek törenlerle kutlanacak. Gelibolu Yarımadası’nda yapıl ...

Kafilemiz Denizli`de Coşkuyla Karşılandı
Birinci Süper Lig`de yarın Denizlispor ile karşılaşacak olan Fenerbahçemiz, kente geldi. Özel uçakla Denizli`y ...

Kafilemiz Denizli Yolunda
Lig lideri Fenerbahçemiz, Denizlispor ile yarın yapacağı 25. haftanın açılış maçı öncesi hazırlıklarını tamaml ...

Denizli Maçının Hakemi Açıklandı
Türkiye Birinci Süper Futbol Ligi`nin 25. haftasında oynanacak maçların hakemleri açıklandı. Türkiye Futbol Fe ...

İyi ki Doğdun Servet
Defansımızın başarılı ismi, Servet Çetin, bugün 24 yaşına giriyor. Antu.com olarak, bütün taraftarlarımız adın ...

"Aleyhimize Kampanya Başlatıldı"
2. Başkanımız ve basın sözcümüz Nihat Özdemir, önlerini kesmek için başlatılan kampanyaya en güzel cevabı tara ...

"Haydi Şampiyonlar"
Fenerbahçemiz, Denizlispor ile oynayacağı lig maçının hazırlıklarını Samandıra Tesislerimiz`de basına kapalı o ...

Fenerbahçe- Beşiktaş Maç Resimleri
Erkek Basketbol Takımımız, FIBA Avrupa Ligi çeyrek finali ilk maçında kendi sahasında ağırladığı Beşiktaş`ı 70 ...

Beşiktaş Maçının Saati Değişti
Basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Ligi çeyrek finalinde Beşiktaş ile Fenerbahçemiz arasında 18 Mart Cuma günü y ...

Orgeneral Hurşit Tolon, Kulübümüzü Ziyaret Etti
1.Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon bugün sabah saatlerinde Kulübümüz`ü ziyaret etti. 1.Ordu Komutanı Orgen ...

Örs: "Son dakikalarda daha az hata yaptığımız için kazandık"
FIBA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında Beşiktaş`ı 70-67 yenen Basketbol Takımımızın Antrenörü Aydın Örs, da ...

Tuncay`a iki maç Ceza !!!
Malatyaspor ile oynadığımız Süper Lig mücadelesinde rakibine yaptığı hareket sonrası gördüğü Kırmızı karttan d ...

Anelka`ya da Brezilya usulü Kutlama
Fenerbahçemiz, Denizlispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bugün saat 15.30`da yaptığı idmanla devam etti. ...

Dikkat: Antu Forum Hakkında !!!
Sayın üyelerimiz TSİ ile Saat: 00:00`dan itibaren Antu.com Forumlarımız, taşınma işleminden dolayı 1-2 Saat sü ...

Antu.com ve Fenerlist, "Yüksek Kramponlar`da"
Fenarbahçe TV`de yayınlanan, Feryal Pere`nin hazırlayıp, sunduğu "Yüksek Kramponlar" isimli programın bu hafta ...


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2021 Antu.com