Bu 'kimse' artık her kimse vaktimizi almaya başladı. - Antu.com

 

Bu "kimse" artık her kimse vaktimizi almaya başladı.
Sayın Başkanımızın Fenerbahçe Dergisindeki Kasım Ayı yazısını büyük bir heyecan ile okumaya başladım. “Bu sefer müspet bir eylem planı açıklayacak, kötü gidişe son verecek, tribünleri birleştirip coşturacak bir ışık yakacak” dedim, ama yine hüsrana uğradım.

Yine aynı nakarat “Kimse Fenerbahçe’den büyük değildir”, “Kimse Fenerbahçe’yi kullanamaz”, “kimsenin kişisel arzu ve çıkarları, Fenerbahçe`nin çıkarlarının önünde değil ve kimse Fenerbahçemizi kendi popülaritesi için kullanamaz.”...

Bu “kimse” her kimse, cidden kötü biri olmalı. Bu “kimse” nedense herkesin bildiği yanlışlarda ısrarcı bir tutum içinde. Fenerbahçe’yi kullanıp ünlü olmaya, para kazanmaya çalışıyor. Üstelik kendisini Fenerbahçe’den büyük sanma gibi şizofren arızaya da sahip. Cidden merak ediyorum, kim bu “kimse”?

Fenerbahçe gibi bir markayı kullandığına göre bayağı ünlü ve zengin biri olmalı bu kimse. Çünkü Fenerbahçe, bu ülkenin en iyi markalarından biri. Koca Fenerbahçe Başkanının bile bu kadar zamanını aldığına göre başarılı biri olmalı bu “kimse”. Türkiyedeki tüm futbolseverler Fenerbahçe Başkanının söyleyeceklerini merak ederken, tüm konuşmayı kaplamış bu “kimse”.

Muhtemelen kendini garip bir boyutun hakimi olarak görüyor, çünkü çevresinde yalakası çok. İktidar, uyuşturucu bir etki yapmış olabilir, insan belki normal zamanda yapmayacağı şeyleri egosunun zoruyla kolayca yapar. Bu “kimse” muhtemelen o tür bir egoya sahip bir kimse.

Bunları düşünürken yine futbolu unuttum. Ne yaparız, ne ederiz de şu tribünleri ayağa kaldırırız, bunu düşünmeyi de unuttum. Camia bölünmüş, tribünler bölünmüş, bunlar için kafa patlatacaktım, bu “kimse” yüzünden onu da unuttum. Tüm enerjimi bu “kimse” kimdir diye düşünmeye harcamaya başladım.

O an masanın üzerindeki kitap gözüme ilişti, Cervantes’in Don Kişot.

Don Kişot, aslında bir aristokrattır, uşağı Sanço Panza`nın da etkisiyle kendisini şovalye sanır ve yola çıkar. Yolda kimseyi zararı olmayan, hatta faydası olan yel değirmenlerine saldırır. Bu da yanındaki uşağının dolduruşudur aslında.

Zamane Don Kişotları da böyledir. Yanlarındaki yancılar onları bir şekilde dolduruşa getirir, onlar da zararsız insanlara saldırır veya savunma alır.

İktidara sahip olan insanların birleştirici yönü olmalıdır, bölücü değil. İktidara sahip olan insanlar makamlarına geçtiklerinde egolarını çöpe atmak veya dolaba kaldırmak zorundadırlar.

Ego geliştikçe mantık gider, fikirler paylaşıldıkça ego azalır, kişiler şişirildikçe ego da şişer, işte o zaman sağlıklı karar verme yetisi azalır, özgüvenin gider, saldırganlaşmaya başlarsın.

Egonun kibiri bize eziyet çektirir. Fazla gurur ve "benim", "makam benim benim düdüğüm öter" ve "en iyi ben bilirim" mantığı tüm zümreyi üzer. Küçücük bir toz parçası bile göze girdiğinde acı verirken, erdemin gözüne "ben en büyüğüm" fikrini sokmaya çalışırsanız mutsuzluğa mahkumsunuz demektir.

Don Kişot romantik bir kahramandır, ama kendisini ve takipçilerini hep tehlikeye düşürür ve yok olmaları kaçınılmazdır.

Sözüm meclisten dışarı...

Gönül ister ki, ülkenin en büyük camiası bir araya gelsin, küslükler kaldırılsın, herkes el ele tüm iyi niyetiyle çalışan Sayın Aykut Kocaman’a ve takımımıza destek versin. Gönül ister ki, camiamızın en yüksek makamında oturan, bu hayatta gördüğüm en iş bitirici ve espirili kişi, Sayın Aziz Yıldırım artık birilerine sinirlenmesin, hep gülümsesin. Çünkü o gülümserken camia da gülümsüyor, o sinerji ile üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey yok. Gönül ister ki, tribünler eskisi gibi, galibiyette de, mağlubiyette de coşsun, Kadıköy her maçta o küçük depremlerini yaşasın.

Bunu yapacak gücümüz var, bu birliği şu esnada sağlayabilecek tek kişi Büyük Fenerbahçe’nin Büyük Başkanı Aziz Yıldırım’dır.

Aynaya bak ve gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçeli`sin ve gurur senin doğum hakkın...

Cengizhan Yeldan

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=9&kID=43918


01.11.2010

Haber Ara

Bu "kimse" artık her kimse vaktimizi almaya başladı.
Bir camianın kaderini belirleyen kimseler ve Don Kişot.

Yine vaadler, vaadler, vaadler...
Yine bir yüksek divan kurulu, yine vaadler. Başkanımız ve yöneticilerimiz vaad verme konusunda neden bu kadar ...

Ercan Güven ve sonu gelmeyen popülist anlayış!
Türk Futbolunun asıl yarası bu mantıktır. Bu mantık yerini Ali Ece gibi futbolu bilen ve takip eden vizyon sah ...

Taraf mısın, TARAFTAR mı, artık buna karar ver Fenerbahçeli!
Aynaya bak ve gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın!

Fenerbahçe`yi koruma sanatı!
Hep Destek Tam Destek Felsefesi, Fenerbahçe ve Fenerbahçe için görev alan, almış kişilere desteğin özetidir. H ...

Futbol Ekonomisi ve Fenerbahçe Yönetimi
Daha evvel bir yazımda söylemiştim; Fenerbahçe bir şirket olsa, Başkanı  CEO olsa, şu an kovulmuştu. Nede ...

Kutsal İttifak ve Vaadler, Sözler, Aziz Yıldırım...

Bursaspor Öncelikle Bursaspor`u tebrik ederim. Eminim her Fenerbahçe`li "Biz olamıyorsak ...

Sayfa: 1.2.3


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2020 Antu.com