Ali Koç`tan Sert Açıklamalar - Antu.com

 

Ali Koç`tan Sert Açıklamalar
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri`nde düzenlenen Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun olağan toplantısında üyelere hitap eden Ali Koç, daha önce 6 yıl yöneticilik yaptığını hatırlatarak, "Başkan adaylığım konusundaki muhtelif iddialar ve iftiralardan dolayı bu noktaya nasıl gelindiğini paylaşmak istiyorum." dedi.

Sarı-lacivertli kulüpte yöneticiliği 2012 yılında bıraktığını hatırlatan Koç, "O günden bu zamana gittiğim birçok yerde Fenerbahçe`yle ilgili büyük sevgi, beklenti ve teveccühle karşılaştım. Ancak bu beklentilere karşılık verememek de beni üzüyordu. Ne yazık ki 2015 yılında ise sayın başkanımız Aziz Yıldırım`ın yönetime girme davetine olumlu karşılık veremedim. Yaptığımız istişarelerde, zamanı geldiğinde elimi taşın altına koyacağımı söylemiştim." diye konuştu.

"Şartlar, tahminimden önce adım atmama sebep oldu"
Ali Koç, kendisini başkan adayı olma kararı almaya götüren sebepleri anlatırken, "Son dönemdeki süreçte oluşan şartlar, bana göre sürdürülemez mali yapı ve kulübün genel gidişatı, adaylık konusunda tahminimden önce adım atmama sebep oldu." ifadelerini kullandı.

Yargıtay kararını beklemeden neden aday olduğu konusunda kendisine sorular geldiğini aktaran Koç, "Onları da anlayışla karşılıyorum. Yargıtay kararının açıklanmasıyla sürecin bitmeyeceği, üst mahkemeye gidilebileceği ve senelerce bu durumun sürüncemede kalabileceğine inandığım için böyle bir karar aldım. Bu dava yarın da 3-5 sene sonra da bitebilir. Ancak Fenerbahçe`mizin bekleyecek bu kadar zamanı olmadığını düşünerek yola çıktım." değerlendirmesinde bulundu.

Genel kurulda başkanlığa seçilmesi durumunda bu davanın takipçisi olmayı sürdüreceklerinin teminatını veren Ali Koç, "Haklı davamıza sahip çıkacağımızdan, uğradığımız zararların temini için her türlü mücadeleyi vereceğimizden hiçbir şüpheniz olmasın. Elimizden geleni yapacağımız konusunda müsterih olmanızı ve bizlere inanmanızı rica ediyorum. Sayın başkanın Silivri Cezaevinden çıkarken yaptığı, `Yargıtay kararının bir önemi kalmamıştır.` sözlerini de hatırlatmak istiyorum." açıklamasını yaptı.

"Borç sarmalı sürdürelemez noktada"
Ali Koç, adaylık kararı almasında mali durumun en önemli konu olduğunu aktarırken, "Günü kurtarma anlayışı neticesinde oluşan finansal dengesizlik ve borç sarmalının sürdürülemez noktaya geldiğini, devamı durumunda mali bağımsızlığımızın dahi tehlikeye düşeceğini gördüğüm için adaylık kararı aldım." şeklinde konuştu.

Finansal durumla ilgili yapılan her açıklamanın, bir öncekinden daha sıkıntılı olduğunu belirten Koç, "Finansal tablonun bütününü göremiyoruz ama buna rağmen mevcut durumun sürdürülebilir olmanın ötesine geçtiğini düşünüyorum. Kamuyu Aydınlatma Platformuna verilen bağımsız denetim kurul raporları da bunu gösteriyor. Mali durum açısından kaybedilecek zaman olmadığına inanıyorum. Bu olumsuz tabloyu düzeltmek için yarın çok geç olabilir." diye konuştu.

Seçimlere dönük dileklerini aktaran Koç, "En büyük dileğimiz ve arzumuz, kazanmak için her yolun mübah olmadığı, şeffaf, adil, Fenerbahçe`mize yakışır bir ortamda seçimin yapılması. Sonuç ne olursa olsun, Fenerbahçe`nin kazandığı bir seçim sürecini hep beraber yaşamalıyız." ifadelerini kullandı.

"Bizi rahatsız eden 3 nokta var"
Ali Koç, seçim sürecine girilmesinin ardından kendilerini rahatsız eden bazı şeylerin meydana geldiğini anlattı.

"Bizi rahatsız eden 3 nokta var." diyen Koç, şunları söyledi:

"İlk olarak, seçimi kazanmamız halinde tüm personelin işten çıkarılacağına dair söylentiler yayılıyor. Bu nedenle, baskı altındaki kulüp personelinin oy kullanmasını sakıncalı buluyorum. İşini iyi yapan hiçbir personelin de kaygı duymasına gerek yok. İkinci olarak, amatör şubelerin kapatılacağı dedikodusu yapılıyor. Aksine, amatör şubelere desteğimiz daha da artacak. Üçüncü konu ise ücreti başkaları tarafından ödenerek yeni üye alımları ve bazı üyelerin aidatlarının yine başkaları tarafından ödenmesi. Bu da rahatsızlık verici bir durum."

"Mehmet Ali Aydınlar için fikrim aynı"
Ali Koç, sarı-lacivertli kulübe yeniden sponsor olmasıyla gündeme gelen eski yönetici Mehmet Ali Aydınlar`la ilgili de sert ifadeler kullandı.

Kendisinin ve ekibinin seçim sürecinde Mehmet Ali Aydınlar ile bir araya geldiğinin ileri sürüldüğünü dile getiren Koç, "Bu doğru değildir. Ne benim ne de ekibimden herhangi birinin kendisiyle görüşmesi olmamıştır. Mehmet Ali Aydınlar için fikrim aynı. Kendisi ile ilgili 1 Kasım 2012`deki basın toplantısında ne söylediysem, yine aynı fikrimin arkasındayım. Belki o günden bugüne çok şey değişti ama benim düşüncelerimde değişiklik olmadı." değerlendirmesinde bulundu.

. Başkanlık çalışmalarım için söz konusu reklam filminin yayınlanmasına yönelik FBTV’ye ya da herhangi başka bir yayın organına girişimimiz olmadı. Dolayısıyla FBTV’den yayınlanması konusunda ret yanıtı aldığımız haberleri doğru değil. Bugün başkan adaylığımda 2015’teki kararlılığımın yanında daha fazla heyecanla ve motivasyonla karşınızdayım. Çünkü geçmişe kıyasla bu yolda bir an önce ilerleme zorunluluğumuzu ortaya koyan, bize göre çok haklı nedenlerimiz var.

Başkan adayı olarak ben ve ekibim bu süreçte, adımlarımızı Fenerbahçe Spor Kulübü isminin beraberinde getirdiği yüksek sorumluluk ve bilinçle atıyor; olası her spekülatif, maksatlı yaklaşımdan özenle uzak durmaya gayret gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Sözlerimi bitirirken futbol takımımızın yarın çıkacağı önemli maça değinmek istiyorum. Fenerbahçemizin güzel bir skorla galip gelerek şampiyonluk yolunda önemli bir adım atacağına inanıyorum.

Tribünlerde hep beraber omuz omuza vererek, bu sezonu başarılı bir şekilde bitirebileceğimize inanıyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

MOSTUROĞLU: `SPONSORLU HESAPLARI KAPATTIRIN`

Ali Koç`un açıklamalarının ardından cevap için söz isteyen Şekip Mosturoğlu şu açıklamaları yaptı.

Türkiye`de karşıtlık üzerine bir olumsuz düşünce ortaya atılıyor. İnsanlar dövülüyor ve savunma hakkı bile verilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti`nde Balyoz, Ergenekon vs. dışında uğradığı haksızlığın limiti olmayan birisiyim. Kimseden de özür beklemiyorum. Başıma gelenler, burada olduğum için geldi, ben olmasan başkalarının başına gelirdi diye düşünüyorum. Türkiye`de karşıtlık üzerine bir olumsuz düşünce ortaya atılıyor. İnsanlar dövülüyor ve savunma hakkı bile verilmiyor.

Türkiye Cumhuriyeti`nde Balyoz, Ergenekon vs. dışında uğradığı haksızlığın limiti olmayan birisiyim. Kimseden de özür beklemiyorum. Başıma gelenler, burada olduğum için geldi, ben olmasan başkalarının başına gelirdi diye düşünüyorum. 3 Temmuz davasında birlikte kader paylaştığımız arkadaşlarımız adına konuşuyorum; maddi ve manevi olarak büyük kayıplar uğradım. Bir kez daha yaşar mıydın deseler yine zor ama boynumu büker kabul ederdim.

Ali Koç, benim çok değerli bir arkadaşım, hayırlı olsun seçimde aday oldu, medeni bir cesaret gösterdi. Ali Bey, bu bir tangodur, iki kişiyle oynanır dedi. Bu sözlerden; partneriniz size saygı gösterirse saygı bulur dedi, öyle anladım ben. Ali Bey, rica ediyorum; sponsorlu hesaplar, paralı fenomen paralı twitter hesapları bunları kapattırın. Anamıza avradımıza küfrediyorlar. Buradaki kimse hak etmiyor. Maddi karşılığını sizin yatırdığını üyeler var dediniz, buna katılmıyorum. Benim çalıştığım notere de sizin adınıza bir arkadaş talimat vermiş, ona da para almıyorlarmış. Bu da ayıp... Bizim tüzüğümüz gereği mart ayından sonra toplanır. Mart ayından sonra çalışma yapılır. Aidat ödemek ayıpsa birisi için ki ödenmiyor, bu da ayıptır.

Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili söylediğim sözlerin arkasındayım dediniz. Peki sizi desteklemeye gelen Mehmet Ali Aydınlar`la aynı görüşe sahip olanlar da aynı duruşta mı? İlke herkes için olur. Ben başkan olduğumda saygın bir kulüp olacak diyor Fenerbahçe için. Bakın bu çok sıkıntılı bir söz. Fenerbahçe saygın bir kulüptür, Fenerbahçe, Atatürk`ün kulübüdür. Fenerbahçe kimseye saygısızlık yapmaz.

Biz galibiyet için her yol mubah demeyeceğiz diyorsunuz Ali bey. Bu söz en az Mehmet Ali Aydınlar`ın söylediği söz kadar sakıncalı bir sözdür.

Fenerbahçe TV`de hiçbir seçim öncesinde başkanların adaylık süreçleri yayınlanmamıştır. Bu Fenerbahçe TV`nin tarafsızlığını gösterir. Fenerbahçe TV`yi ne sizin ne de bizim ihtiyacımız var.

KOÇ TEKRAR SÖZ ALDI

Şekip Mosturoğlu`nun ifadelerinden sonra cevap vermek için tekrar kürsüye çıkan Ali Koç sözlerine şöyle devam etti:

Sayın Şekip Mosturoğlu, sen beni çok iyi tanırsın. Benim içim dışım bir. Söylenecek şeyleri üçüncü şahıslara söyletmem. Ben lafımı kendim söylerim. Taşere etmem. Başkalarına söyletmem. Açık ve netimdir. Bana `Hesapları kapatın` diyorsunuz. Şu odadaki bütün insanların içinde, söylediğini en iyi bilen sensin. Haber yaptırma, troller kullanma, belli başlı gazeteciler üzerinden gündem yaratma konusunu benden çok çok iyi biliyorsunuz sayın Şekip Mosturoğlu.

FB TV`ye ihtiyacımız yok dediniz, yine Twitter hesapları dediniz. Benim FB TV`ye ihtiyacım olup olmaması değil. Fenerbahçe`nin başkanlığına aday biri olarak, bir şey yapacaksam FB TV`de yapmayı tercih ederim. Olmazsa da ana mecralara kaymam. Mağduriyet yaratmaya ihtiyacımız yok. Siz oraya reklam verirsiniz, buraya reklam verirsiniz söylemlerini küçük buluyorum.

`Hayret ediyorum`

Gözlerinizin içine bakarak söylüyorum Şekip Bey. Kulüpte yoğun bir şekilde yeni üye kazandırma konusunda bir çalışma yok diyorsanız ya çift kişiliğiniz var ya da başka bir şey. Bugün bize gelip beni eşimi oğlumu üye yaptılar diyorlar. Oyumu bana vereceksiniz diyorsunuz. Bu doğru değil. Aidatımı ödemeye gittim ama ödenmiş diyen üye de var. Hayret ediyorum. Koç Holding`den üyeler geliyor diyorsunuz. Geliyorsa kendi parasıyla yapar. Sapla samanı karıştırmayın. Ne demek istediğimi gayet iyi biliyorsunuz.

Tek aday sizsiniz diyorsunuz. Tarihe baktığımız zaman da başkanımız tarz olarak da hep son dönemeçte açıklamıştır. Karşıda rakip olsun olmasın, bu bir tarz meselesidir. Bu demek değildir ki tek aday vardır. Komiteler kurulmuştur, bu benim hoşuma giden bir durum. Gerçekten bakış açımızın çok farklı olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı bir tartışma ortam, farklı vizyonlar bu camianın çıkarınadır. Ne kadar çok tartışırsak doğruyu bulmakta daha çok şansımız olur. Keşke bir taraftar komitesi de koysaydınız. Belki taraftarımızla daha çabuk iletişim sağlardık. Ama bana mağduriyet falan demeyin. Kimse kimseyi kandırmasın.

Patladı! `Ayıp ya!`

Ben personelim oyunu satar demiyorum. Ama personel bu kadar seçim ortamına sokulursa asıl burada sapla samanı karıştırıyoruz. Ne gerek var bunlara, ailenin 2 bin liraya üye yapılmasına. Gözümüzün üstünde kaşımız varken, aslında `O zaman kaçtın, şimdi niye döndün` demek istiyordun. Ben kaçmadım. Sen değil misin ailene, çocuğuna nasıl sahip çıktığımı anlatan? 3 Temmuz`dan sonra kaçtığımı ima etmeniz... Ayıp ya. 3 Temmuz`dan sonra benim kaçtığımı iddia ediyorsunuz. Siz değil miydiniz `Eşime, aileme sahip çıktınız` diyen! Bunları söylerken ağzım titriyor!

`Beni `hain` sıfatına sokmak...`

Hayatımda 2 kez ağladım. Belki bugün de ağlarım. Aziz Yıldırım`ın eşyaları kulüpte toplanırken ağlamıştım. Yemin etmiştim o gün, `1 saatte olsa Aziz başkanım tekrar buraya gelecek` demiştim. 3 Temmuz`dan 12-13 gün sonra kulübe geldim. Yönetim girişinden girdim. Her taraf kutu dolu. Bir taşınma hali var. Yukarı çıktım ne oluyor dedim. Başkan talimat verdi eşyalarını çıkarttırıyor dedi. O günü unutamıyorum. 1 saat dahi olsa Başkan buraya gelecek dedim. Geldi. Burdasınız. Sakın ha sakın benim 3 Temmuz`dan sonra kaçtığımı ima etmeyin. Asıl vefasızlık budur. Ayrıldıktan sonra da elimden geleni yapmaya çalıştım. Sonra şartlar değişti, aday oldum.

Başkanım lütfen size karşı vefasızlık yaptığımı söyleyenlere kulak asmayın. Sakın benim 3 Temmuz`da kaçtığımı söylemeyin. Benim gibi bir insanı `hain` sıfatına sokmak ne demek? Hepimiz Fenerbahçeliyiz."

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=35&kID=7524


27.01.2018

Haber Ara

Play-off`taki Muhtemel Rakibimiz Belli Oldu
Fenerbahçemizin Şampiyonlar Ligi play off`undaki muhtemel rakipleri belli oldu. Fenerbahçemizin Benfica`yı el ...

İdman Notları
UEFA Şampiyonlar Ligi 3. eleme turu ilk karşılaşmasında, 7 Ağustos Salı günü, Da Luz Stadı’nda, Portekiz temsi ...

Benfica Maçının Hakemi Aleksei Kulbakov
Portekiz ekibi Benfica ile Fenerbahçemiz arasında 7 Ağustos Salı günü oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 3. eleme ...

Erkek Basketbol`da Kombine Yenilemeleri Başlıyor
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın 2018-2019 sezonunda Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynayac ...

2 Genç Oyuncumuz İle Sözleşme Yapıldı
Kulübümüz, futbol altyapı takımımızda formalarını başarıyla terleten 2 futbolcumuz ile yeni sözleşme imzalanma ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. eleme turu ilk karşılaşmasında, 7 Ağustos Salı günü, Da Luz Stadı’nda, ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön öleme turu ilk karşılaşmasında, 7 Ağustos Salı günü, Da Luz Stadı’n ...

Hoşgeldin Erwin Koeman
Hollandalı başarılı futbol adamı Erwin Koeman Futbol A Takımımızın yardımcı antrenörü olarak teknik direktörü ...

"Oyuncularımız İyi İş Çıkardı"
Teknik Direktörümüz Phillip Cocu, Cagliari maçında gösterdikleri gelişimi sahaya yansıttıklarını ve hak ettikl ...

Fenerbahçe 2-1 Cagliari (Hazırlık Maçı)
Fenerbahçemiz, Benfica maçı öncesi oynadığı son hazırlık karşılaşmasında konuk ettiği Cagliari’yi 2-1 yendi. G ...

VAR Sistemi Tanıtıldı
Türkiye’de ilk kez 2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu ile birlikte uygulamaya başlana ...

Fenerbahçe - Cagliari
Takımımız, yeni sezon çalışmaları kapsamındaki 6. hazırlık maçında İtalyan temsilcisi Cagliari ile karşılaşıyo ...

"Tam Zamanı Bugün"
Başkanımız Ali Koç, Fenerbahçe Dergisi’nde yazdığı yazı ile camiamıza seslendi. Yönetim olarak yaptıkları çalı ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, yeni sezon çalışmaları kapsamında hazırlıklarını sabah saatlerinde Can Bartu Tesislerimizde yap ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını sabah saatlerinde Can Bartu Tesislerimizde yap ...

İdman Notları
Takımımızda çalışmalar, İzmir dönüşü Can Bartu Tesislerimizde yapılan idmanla sürdü. Öğle saatlerinde gerçe ...

Ligde İlk Hafta Programı Belirlendi
2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 1. hafta programı açıklandı. Buna göre Fenerbahçem ...

"En Büyük İlkemiz Şeffaflık"
Başkanımız Ali Koç, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nin ev sahipliğinde düzenlenen Yüksek Divan Kurulu Temmuz ...

39.226 Kombine, 82.148 Forma Satıldı
Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, bugüne kadar 39 bin 226 adet kombine ve 82 bin 148 adet forma satıldığı ...

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) Temmuz ayı olağan toplantısı, Vefa Küçük başkanlığında, Fener ...
Sayfa: 1....63.64.65.66.67.68.69.70.71....1300


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2020 Antu.com