Ali Koç`tan Sert Açıklamalar - Antu.com

 

Ali Koç`tan Sert Açıklamalar
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri`nde düzenlenen Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun olağan toplantısında üyelere hitap eden Ali Koç, daha önce 6 yıl yöneticilik yaptığını hatırlatarak, "Başkan adaylığım konusundaki muhtelif iddialar ve iftiralardan dolayı bu noktaya nasıl gelindiğini paylaşmak istiyorum." dedi.

Sarı-lacivertli kulüpte yöneticiliği 2012 yılında bıraktığını hatırlatan Koç, "O günden bu zamana gittiğim birçok yerde Fenerbahçe`yle ilgili büyük sevgi, beklenti ve teveccühle karşılaştım. Ancak bu beklentilere karşılık verememek de beni üzüyordu. Ne yazık ki 2015 yılında ise sayın başkanımız Aziz Yıldırım`ın yönetime girme davetine olumlu karşılık veremedim. Yaptığımız istişarelerde, zamanı geldiğinde elimi taşın altına koyacağımı söylemiştim." diye konuştu.

"Şartlar, tahminimden önce adım atmama sebep oldu"
Ali Koç, kendisini başkan adayı olma kararı almaya götüren sebepleri anlatırken, "Son dönemdeki süreçte oluşan şartlar, bana göre sürdürülemez mali yapı ve kulübün genel gidişatı, adaylık konusunda tahminimden önce adım atmama sebep oldu." ifadelerini kullandı.

Yargıtay kararını beklemeden neden aday olduğu konusunda kendisine sorular geldiğini aktaran Koç, "Onları da anlayışla karşılıyorum. Yargıtay kararının açıklanmasıyla sürecin bitmeyeceği, üst mahkemeye gidilebileceği ve senelerce bu durumun sürüncemede kalabileceğine inandığım için böyle bir karar aldım. Bu dava yarın da 3-5 sene sonra da bitebilir. Ancak Fenerbahçe`mizin bekleyecek bu kadar zamanı olmadığını düşünerek yola çıktım." değerlendirmesinde bulundu.

Genel kurulda başkanlığa seçilmesi durumunda bu davanın takipçisi olmayı sürdüreceklerinin teminatını veren Ali Koç, "Haklı davamıza sahip çıkacağımızdan, uğradığımız zararların temini için her türlü mücadeleyi vereceğimizden hiçbir şüpheniz olmasın. Elimizden geleni yapacağımız konusunda müsterih olmanızı ve bizlere inanmanızı rica ediyorum. Sayın başkanın Silivri Cezaevinden çıkarken yaptığı, `Yargıtay kararının bir önemi kalmamıştır.` sözlerini de hatırlatmak istiyorum." açıklamasını yaptı.

"Borç sarmalı sürdürelemez noktada"
Ali Koç, adaylık kararı almasında mali durumun en önemli konu olduğunu aktarırken, "Günü kurtarma anlayışı neticesinde oluşan finansal dengesizlik ve borç sarmalının sürdürülemez noktaya geldiğini, devamı durumunda mali bağımsızlığımızın dahi tehlikeye düşeceğini gördüğüm için adaylık kararı aldım." şeklinde konuştu.

Finansal durumla ilgili yapılan her açıklamanın, bir öncekinden daha sıkıntılı olduğunu belirten Koç, "Finansal tablonun bütününü göremiyoruz ama buna rağmen mevcut durumun sürdürülebilir olmanın ötesine geçtiğini düşünüyorum. Kamuyu Aydınlatma Platformuna verilen bağımsız denetim kurul raporları da bunu gösteriyor. Mali durum açısından kaybedilecek zaman olmadığına inanıyorum. Bu olumsuz tabloyu düzeltmek için yarın çok geç olabilir." diye konuştu.

Seçimlere dönük dileklerini aktaran Koç, "En büyük dileğimiz ve arzumuz, kazanmak için her yolun mübah olmadığı, şeffaf, adil, Fenerbahçe`mize yakışır bir ortamda seçimin yapılması. Sonuç ne olursa olsun, Fenerbahçe`nin kazandığı bir seçim sürecini hep beraber yaşamalıyız." ifadelerini kullandı.

"Bizi rahatsız eden 3 nokta var"
Ali Koç, seçim sürecine girilmesinin ardından kendilerini rahatsız eden bazı şeylerin meydana geldiğini anlattı.

"Bizi rahatsız eden 3 nokta var." diyen Koç, şunları söyledi:

"İlk olarak, seçimi kazanmamız halinde tüm personelin işten çıkarılacağına dair söylentiler yayılıyor. Bu nedenle, baskı altındaki kulüp personelinin oy kullanmasını sakıncalı buluyorum. İşini iyi yapan hiçbir personelin de kaygı duymasına gerek yok. İkinci olarak, amatör şubelerin kapatılacağı dedikodusu yapılıyor. Aksine, amatör şubelere desteğimiz daha da artacak. Üçüncü konu ise ücreti başkaları tarafından ödenerek yeni üye alımları ve bazı üyelerin aidatlarının yine başkaları tarafından ödenmesi. Bu da rahatsızlık verici bir durum."

"Mehmet Ali Aydınlar için fikrim aynı"
Ali Koç, sarı-lacivertli kulübe yeniden sponsor olmasıyla gündeme gelen eski yönetici Mehmet Ali Aydınlar`la ilgili de sert ifadeler kullandı.

Kendisinin ve ekibinin seçim sürecinde Mehmet Ali Aydınlar ile bir araya geldiğinin ileri sürüldüğünü dile getiren Koç, "Bu doğru değildir. Ne benim ne de ekibimden herhangi birinin kendisiyle görüşmesi olmamıştır. Mehmet Ali Aydınlar için fikrim aynı. Kendisi ile ilgili 1 Kasım 2012`deki basın toplantısında ne söylediysem, yine aynı fikrimin arkasındayım. Belki o günden bugüne çok şey değişti ama benim düşüncelerimde değişiklik olmadı." değerlendirmesinde bulundu.

. Başkanlık çalışmalarım için söz konusu reklam filminin yayınlanmasına yönelik FBTV’ye ya da herhangi başka bir yayın organına girişimimiz olmadı. Dolayısıyla FBTV’den yayınlanması konusunda ret yanıtı aldığımız haberleri doğru değil. Bugün başkan adaylığımda 2015’teki kararlılığımın yanında daha fazla heyecanla ve motivasyonla karşınızdayım. Çünkü geçmişe kıyasla bu yolda bir an önce ilerleme zorunluluğumuzu ortaya koyan, bize göre çok haklı nedenlerimiz var.

Başkan adayı olarak ben ve ekibim bu süreçte, adımlarımızı Fenerbahçe Spor Kulübü isminin beraberinde getirdiği yüksek sorumluluk ve bilinçle atıyor; olası her spekülatif, maksatlı yaklaşımdan özenle uzak durmaya gayret gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Sözlerimi bitirirken futbol takımımızın yarın çıkacağı önemli maça değinmek istiyorum. Fenerbahçemizin güzel bir skorla galip gelerek şampiyonluk yolunda önemli bir adım atacağına inanıyorum.

Tribünlerde hep beraber omuz omuza vererek, bu sezonu başarılı bir şekilde bitirebileceğimize inanıyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

MOSTUROĞLU: `SPONSORLU HESAPLARI KAPATTIRIN`

Ali Koç`un açıklamalarının ardından cevap için söz isteyen Şekip Mosturoğlu şu açıklamaları yaptı.

Türkiye`de karşıtlık üzerine bir olumsuz düşünce ortaya atılıyor. İnsanlar dövülüyor ve savunma hakkı bile verilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti`nde Balyoz, Ergenekon vs. dışında uğradığı haksızlığın limiti olmayan birisiyim. Kimseden de özür beklemiyorum. Başıma gelenler, burada olduğum için geldi, ben olmasan başkalarının başına gelirdi diye düşünüyorum. Türkiye`de karşıtlık üzerine bir olumsuz düşünce ortaya atılıyor. İnsanlar dövülüyor ve savunma hakkı bile verilmiyor.

Türkiye Cumhuriyeti`nde Balyoz, Ergenekon vs. dışında uğradığı haksızlığın limiti olmayan birisiyim. Kimseden de özür beklemiyorum. Başıma gelenler, burada olduğum için geldi, ben olmasan başkalarının başına gelirdi diye düşünüyorum. 3 Temmuz davasında birlikte kader paylaştığımız arkadaşlarımız adına konuşuyorum; maddi ve manevi olarak büyük kayıplar uğradım. Bir kez daha yaşar mıydın deseler yine zor ama boynumu büker kabul ederdim.

Ali Koç, benim çok değerli bir arkadaşım, hayırlı olsun seçimde aday oldu, medeni bir cesaret gösterdi. Ali Bey, bu bir tangodur, iki kişiyle oynanır dedi. Bu sözlerden; partneriniz size saygı gösterirse saygı bulur dedi, öyle anladım ben. Ali Bey, rica ediyorum; sponsorlu hesaplar, paralı fenomen paralı twitter hesapları bunları kapattırın. Anamıza avradımıza küfrediyorlar. Buradaki kimse hak etmiyor. Maddi karşılığını sizin yatırdığını üyeler var dediniz, buna katılmıyorum. Benim çalıştığım notere de sizin adınıza bir arkadaş talimat vermiş, ona da para almıyorlarmış. Bu da ayıp... Bizim tüzüğümüz gereği mart ayından sonra toplanır. Mart ayından sonra çalışma yapılır. Aidat ödemek ayıpsa birisi için ki ödenmiyor, bu da ayıptır.

Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili söylediğim sözlerin arkasındayım dediniz. Peki sizi desteklemeye gelen Mehmet Ali Aydınlar`la aynı görüşe sahip olanlar da aynı duruşta mı? İlke herkes için olur. Ben başkan olduğumda saygın bir kulüp olacak diyor Fenerbahçe için. Bakın bu çok sıkıntılı bir söz. Fenerbahçe saygın bir kulüptür, Fenerbahçe, Atatürk`ün kulübüdür. Fenerbahçe kimseye saygısızlık yapmaz.

Biz galibiyet için her yol mubah demeyeceğiz diyorsunuz Ali bey. Bu söz en az Mehmet Ali Aydınlar`ın söylediği söz kadar sakıncalı bir sözdür.

Fenerbahçe TV`de hiçbir seçim öncesinde başkanların adaylık süreçleri yayınlanmamıştır. Bu Fenerbahçe TV`nin tarafsızlığını gösterir. Fenerbahçe TV`yi ne sizin ne de bizim ihtiyacımız var.

KOÇ TEKRAR SÖZ ALDI

Şekip Mosturoğlu`nun ifadelerinden sonra cevap vermek için tekrar kürsüye çıkan Ali Koç sözlerine şöyle devam etti:

Sayın Şekip Mosturoğlu, sen beni çok iyi tanırsın. Benim içim dışım bir. Söylenecek şeyleri üçüncü şahıslara söyletmem. Ben lafımı kendim söylerim. Taşere etmem. Başkalarına söyletmem. Açık ve netimdir. Bana `Hesapları kapatın` diyorsunuz. Şu odadaki bütün insanların içinde, söylediğini en iyi bilen sensin. Haber yaptırma, troller kullanma, belli başlı gazeteciler üzerinden gündem yaratma konusunu benden çok çok iyi biliyorsunuz sayın Şekip Mosturoğlu.

FB TV`ye ihtiyacımız yok dediniz, yine Twitter hesapları dediniz. Benim FB TV`ye ihtiyacım olup olmaması değil. Fenerbahçe`nin başkanlığına aday biri olarak, bir şey yapacaksam FB TV`de yapmayı tercih ederim. Olmazsa da ana mecralara kaymam. Mağduriyet yaratmaya ihtiyacımız yok. Siz oraya reklam verirsiniz, buraya reklam verirsiniz söylemlerini küçük buluyorum.

`Hayret ediyorum`

Gözlerinizin içine bakarak söylüyorum Şekip Bey. Kulüpte yoğun bir şekilde yeni üye kazandırma konusunda bir çalışma yok diyorsanız ya çift kişiliğiniz var ya da başka bir şey. Bugün bize gelip beni eşimi oğlumu üye yaptılar diyorlar. Oyumu bana vereceksiniz diyorsunuz. Bu doğru değil. Aidatımı ödemeye gittim ama ödenmiş diyen üye de var. Hayret ediyorum. Koç Holding`den üyeler geliyor diyorsunuz. Geliyorsa kendi parasıyla yapar. Sapla samanı karıştırmayın. Ne demek istediğimi gayet iyi biliyorsunuz.

Tek aday sizsiniz diyorsunuz. Tarihe baktığımız zaman da başkanımız tarz olarak da hep son dönemeçte açıklamıştır. Karşıda rakip olsun olmasın, bu bir tarz meselesidir. Bu demek değildir ki tek aday vardır. Komiteler kurulmuştur, bu benim hoşuma giden bir durum. Gerçekten bakış açımızın çok farklı olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı bir tartışma ortam, farklı vizyonlar bu camianın çıkarınadır. Ne kadar çok tartışırsak doğruyu bulmakta daha çok şansımız olur. Keşke bir taraftar komitesi de koysaydınız. Belki taraftarımızla daha çabuk iletişim sağlardık. Ama bana mağduriyet falan demeyin. Kimse kimseyi kandırmasın.

Patladı! `Ayıp ya!`

Ben personelim oyunu satar demiyorum. Ama personel bu kadar seçim ortamına sokulursa asıl burada sapla samanı karıştırıyoruz. Ne gerek var bunlara, ailenin 2 bin liraya üye yapılmasına. Gözümüzün üstünde kaşımız varken, aslında `O zaman kaçtın, şimdi niye döndün` demek istiyordun. Ben kaçmadım. Sen değil misin ailene, çocuğuna nasıl sahip çıktığımı anlatan? 3 Temmuz`dan sonra kaçtığımı ima etmeniz... Ayıp ya. 3 Temmuz`dan sonra benim kaçtığımı iddia ediyorsunuz. Siz değil miydiniz `Eşime, aileme sahip çıktınız` diyen! Bunları söylerken ağzım titriyor!

`Beni `hain` sıfatına sokmak...`

Hayatımda 2 kez ağladım. Belki bugün de ağlarım. Aziz Yıldırım`ın eşyaları kulüpte toplanırken ağlamıştım. Yemin etmiştim o gün, `1 saatte olsa Aziz başkanım tekrar buraya gelecek` demiştim. 3 Temmuz`dan 12-13 gün sonra kulübe geldim. Yönetim girişinden girdim. Her taraf kutu dolu. Bir taşınma hali var. Yukarı çıktım ne oluyor dedim. Başkan talimat verdi eşyalarını çıkarttırıyor dedi. O günü unutamıyorum. 1 saat dahi olsa Başkan buraya gelecek dedim. Geldi. Burdasınız. Sakın ha sakın benim 3 Temmuz`dan sonra kaçtığımı ima etmeyin. Asıl vefasızlık budur. Ayrıldıktan sonra da elimden geleni yapmaya çalıştım. Sonra şartlar değişti, aday oldum.

Başkanım lütfen size karşı vefasızlık yaptığımı söyleyenlere kulak asmayın. Sakın benim 3 Temmuz`da kaçtığımı söylemeyin. Benim gibi bir insanı `hain` sıfatına sokmak ne demek? Hepimiz Fenerbahçeliyiz."

Haber hakkındaki yorumlar;
http://forum.antu.com/KonuOku.aspx?gID=4&fID=35&kID=7524


27.01.2018

Haber Ara

"Attığımız Gol Ofsaytmış"
Teknik Direktör Aykut Kocaman, Beşiktaş karşısında alınan 3-1`lik mağlubiyet sonrası açıklamalarda bulundu. ...

Beşiktaş 3-1 Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig 23.hafta mücadelesinde Beşiktaş ile karşılaşan Fenerbahçemiz ilk yarısını 1-0 önde kapattı ...

İlk Onbirimiz
Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun 23.haftasında Beşiktaş ile Vodafone Park’ta karşılaşacak olan Fene ...

Arkas Spor 3-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi’nde normal sezonun son hafta mücadelesinde deplasmanda İzmir ...

Seramiksan 3-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin son haftasında deplasmanda Manisa ekibi S ...

Beşiktaş - Fenerbahçe
Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig`in 23. haftasında Beşiktaş`a konuk oluyor. Haftaya 44 puanla 3. sırada gire ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun 23.haftasında, 25 Şubat Pazar günü Vodafone Park’ta ...

Fenerbahçe 59-65 Hatay BŞB.
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Mardin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen PTT Kadınlar Türkiye Kupası y ...

Igor Gorgonzola Novara 3-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu`nda beşinci hafta maçında deplasman ...

Fenerbahçe Doğuş 89-70 Olimpia Milan
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 23. hafta maçında AX Armani Exchange Olimpia ...

Kraliçelerimiz Yarı Finalde
Kadın Basketbol Takımımız, PTT Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final maçında Mersin Büyükşehir Belediye ile kar ...

Beşiktaş Maçı Hakemi Açıklandı
Spor Toto Süper Lig’de 23. Hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. Buna göre 25 Şubat Pazar günü Vodafon ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, ligde pazar günü Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarını Can Bartu Tesislerimizde yaptığı ...

Fenerbahçe 3-0 Afyon Belediye Yüntaş
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi’nin 21. haftasında Afyon Belediye Yüntaş’ı konuk etti. Rakibi ...

İdman Notları
Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun 23.haftasında 25 Şubat Pazar günü Vodafone Park’ta ...

Çanakkale Belediye 1-3 Fenerbahçe
Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venüs Sultanlar Ligi 21. hafta maçında Çanakkale Belediye’nin konuğu oldu. An ...

Beşiktaş 71-62 Fenerbahçe
Kadın Basketbol Takımımız, Bilyoner.com KBSL 18.hafta müsabakasında Beşiktaş’a konuk oldu.  Akatlar Spor ve Kü ...

Fenerbahçe 3 - 0 Alanyaspor
Süper Lig`in 22. haftasında Fenerbahçemiz, evimizde Aytemiz Alanyaspor`u konuk etti. Mücadeleyi takımımız 3-0 ...

İlk Onbirimiz
Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun 22.haftasında Aytemiz Alanyaspor ile Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şük ...

Gümüşhane Torul 0-3 Fenerbahçe
Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 20. hafta müsabakasında Kuzey Enerji Gümüşhane Torul Gençlik’e konuk old ...
Sayfa: 1....63.64.65.66.67.68.69.70.71....1284


antu com ios app


Antu.com Fenerbahçe Taraftarının Resmi Sitesi
Copyright © 1997-2019 Antu.com