Altay: Önemli olan armanın başarısı

Fenerbahçemiz'in kaptanı Altay Bayındır, Slovacko maçının ardından camiaya seslendi. Taraftarların sabırsızlığını anladığını söyleyen Altay, "Uzun süredir şampiyonluk isteği var. Emin olun biz de en az onlar kadar hırslıyız. Ancak birlikte hareket etmemiz lazım. Önemli olan armanın başarısı" dedi. Altay Bayındır özetle şu ifadeleri kullandı:

KAZANMAMIZ GEREKİYORDU
"1-1 berabere bittiği için üzgünüz. Kazanmamız gereken bir maçtı. Her maça kazanma parolasıyla çıkıyoruz. Maç berabere bitti. Bir sonraki rakibimize odaklanacağız artık. Pazartesi günü bir lig maçımız var. İnşallah onu da sağlıklı ve iyi şekilde geçer, yolumuza devam ederiz."

TEDAVİM DEVAM EDİYOR
"Futbolda her türlü sonuç olabiliyor. Bazı talihsizlikler yaşadık. Benim de sakatlığım vardı. Hala şu anda da devam ediyor ağrılarım ufak tefek. Tedavilerimi oluyorum. Doktorlarımız bu şekilde de oynayabileceğimi söylüyor. Bandajlarla maça çıkıyorum. Takımıma katkı vermek için elimden geleni yapıyorum."

BİZE HİÇ YAKIŞMADI
"Kötü bir başlangıç değil, daha iyi bir başlangıç yapabilirdik. Bize yakışmayan bir başlangıç yaptık. İçeride 3 gol attığımız bir maçta 3 gol yemek sağlıklı değil. Analizlerini yaptık. Yeni bir takımız, yeni oyuncularımız var. Daha çok birlikteliğimizi artırmaya çalışıyoruz."

SONUNA KADAR MÜCADELE
"Hocamız da elinden geleni yapıyor. Kendisi yeni geldi, çok uzun bir süre geçmedi. Yavaş yavaş oturacak. Lig de yeni başladı, ikinci maçımıza çıkacağız. Sonuna kadar mücadele vereceğiz. Hatalardan dersler alacağız. Fenerbahçe taraftarı da her zaman, her daim arkamızda olur. Ne olursa olsun uzun bir maratondayız. Haftada 2 maç oynuyoruz. Oyuncular da insan. Yorgun, sakat olabiliyoruz. İnşallah bundan sonraki süreç sağlıklı ve güzel bir süreç olur."

EKSİKLERİMİZİ KAPATIYORUZ
"Hocamızın da dediği gibi sahada mücadele veriyoruz. İnsanlar her maçta galibiyet bekliyor. Biz de bunun mücadelesini veriyoruz. Bazen istediğimizi gibi gitmiyor işler. Şanssızlıklar oluyor. Biz bu forma için sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Eksiklerimizi kapatıyoruz, çalışıyoruz. O sisteme ayak uyduruyoruz. Her gün çalışarak elimizden geleni yapacağız."

SONUÇTA TOP YUVARLAK
"Taraftarlarımızı da anlıyoruz. Sabırsızlık var. Uzun süredir bir şampiyonluk isteği var. Bizler en çok isteyeniz. Herkesten çok istiyoruz ama birlikte hareket etmemiz lazım ki başarı gelsin. Her daim, ne olursa olsun. Maç kaybetmeyecek misin, futbol bu tabii ki kaybedeceksin. Elinden geleni yapacaksın ama olmuyorsa olmuyor. Sonuçta yuvarlak top."

HER ŞEYİMİZİ VERECEĞİZ
"Sahada görülmek istenen hırs, mücadele, istek. Bunun farkındayız, arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Her şeyimizi vereceğiz ne gerekiyorsa. Çalışıyoruz. Bundan sonraki süreç bizler için inşallah güzel olur. Yoğun bir maratondayız. Her maçı sağlıklı şekilde geçirmeliyiz."

İYİ BİR ARKADAŞ GRUBUYUZ
"İrfancan Eğribayat ile iyi bir arkadaşlığımız var, önceden de tanışıyorduk. Osman elinden geleni yapıyor. Furkan da var yanımızda. Biz iyi bir arkadaş grubuyuz. Her zaman rekabet var, herkes oynamak ister. Çalışıyoruz, hepimiz kardeşiz. Bundan sonrası için hep birlikte mücadele vereceğiz. Önemli olan armanın başarısı."
3a | Haber-Futbol